Остеоартрити, артрози, бурсити та інші патології, пов'язані з дегенеративними змінами кісткових та хрящових тканин, у домашніх тварин супроводжуються болем. Трококсил для собак – ефективний анальгетик, який може прибрати больовий синдром та полегшити стан улюбленця.


Загальний опис
 

Трококсил належить до знеболювальних речовин нестероїдного типу. Це сильний анальгетик, застосовувати який, без призначення ветеринара, не слід. При недотриманні дози він може викликати негативні побічні реакції.


Склад та дія
 

Лікарський засіб випускається у формі таблеток з різним вмістом активного функціонуючого компонента - мавакоксибу. Таблетки мають присмак та запах м'яса, що спрощує використання їх для вихованців, сприйнятливих до запахів.

Мавакоксиб – речовина, що блокує синтез запальних простагландинів, гормоноподібних речовин, що викликають набряки та нагноєння. Крім цього, воно має знеболювальні властивості, починає свою активну дію через час після введення речовини і через 15-17 годин досягає найбільшої концентрації в крові.

Завдяки тому, що таблетки Трококсилу включають різну кількість мавакоксибу, можна без побоювання перевищити дозу підібрати необхідний препарат для мініатюрних, середніх і великих порід.

Основні терапевтичні властивості Трококсилу:
• купірує запальні процеси в кісткових, хрящових та сполучних тканинах;
• знімає набряки;
• має знеболюючий вплив;
• знижує температуру тіла.

 

Лікарський засіб призначається при запальних та дегенеративних процесах, що відбуваються в суглобах у домашніх тварин. Показаннями до призначення Трококсилу вважаються:
• артрит;
• бурсит;
• ревматизм;
• остеохондроз;
• затискання міжхребцевих дисків.

Медпрепарат результативний при болях у м'язах. При травмах, забоях, ушкодженнях зв'язок та сухожилля лікарський засіб призначається для зменшення набряклості. Він може застосовуватися при гіпертермії і після операцій – з метою зниження болю і зняття набряків.

Артрит – запальне захворювання у суглобах, яке спричиняє розпад хрящових тканин. Спровокувати його формування можуть надмірна вага пса, підвищені фізичні навантаження, травми кінцівок. Неправильне харчування, дефіцит важливих для організму улюбленця мікроелементів може спричинити формування артриту.

Артрит має кілька видів, проте прояви захворювання схожі – це гостре запалення суглобів, у якому їх тканини набрякають, червоніють. Тварини відчувають сильні страждання, тому намагаються якнайменше переміщатися. Запалення спричиняє збільшення температури тіла. Хвороба хронічна, лікування спрямоване лише на  зниження прояви ознак. Ускладнення можуть спричинити ампутацію кінцівки, параліч і смерть улюбленця.

Бурситом називається запалення синовіальної сумки, у якому у ній накопичується рідина. Це призводить до тертя сухожиль, м'язів та зв'язок про суглоби, що викликає дисфункцію опорно-рухової системи. Причиною бурситу можуть бути травми, порушення обмінних процесів у організмі.

При патології собака відчуває сильний біль, на ураженій кінцівці формується новоутворення, заповнене синовіальною рідиною. Переміщатися тварині боляче, і вона намагається більше лежати. При переміщеннях видно виражену кульгавість.

Ревматизм – порушення сполучної тканини, яке вражає як маленьких цуценят, і старших тварин. Захворювання супроводжується сильним болем, кульгавістю. При сильному імунітеті у цуценят ознаки ревматизму можуть зникнути, у собак середнього віку і старіючих захворювання матиме хронічний характер.

Причинами ревматизму ветеринари вважають стрептококову інфекцію, а також несприятливі умови утримання: в першу чергу при утриманні на вулиці, в холодній і вологій будці. У певних тварин є генетична схильність до ревматизму, до них належать пекінеси, пуделі, чау-чау, американський стаффордширський тер'єр.

Остеохондроз – важка патологія, яка вражає суглоби та характеризується дегенерацією хрящів. Від неї не застраховані собаки різних порід та віку, проте більше від захворювання страждають мініатюрні собачки, а також лабрадори, добермани, чау-чау, ротвейлери, сенбернари та деякі інші.

Патологія виражається окостенінням хряща з подальшим руйнуванням суглоба, як правило ліктьового, плечового, колінного або скакального. У деяких випадках захворювання вражає і хребет. Трококсил зможе допомогти прибрати біль та полегшити страждання тварини.

Защемлення хребетних дисків - дуже болісна патологія, при формуванні якої у важких випадках можливий параліч задніх кінцівок. Хвороба викликається здавлюванням спинних нервів, в результаті призводить до відмирання нервової тканини та обмеження фізичної активності тварини.

Говорити про біль вихованці не можуть, проте запідозрити розвиток захворювання можливо за певними ознаками:
• собака не підпускає близько до себе власника;
• вона підвалює лапи;
• намагається більше лежати;
• скиглить при зміні пози.

Викликати хворобу можуть травми і дефекти хребта, міжхребцеві грижі, а також остеохондроз, радикуліт, патології обмінних процесів, а також банальне переохолодження - наприклад, перебування в холодній і вологій будці, відкритому вольєрі. У старіючих псин причиною защемлення може бути спондильоз – дегенеративно-дистрофічний процес, що проходить у передніх відділах міжхребцевих дисків. При ньому виникають кісткові нарости, які впливають на нервові коріння та звужують просвіт хребетного каналу.


Дозування

Трококсил - потужний анальгетик, тому призначати його повинен тільки ветеринарний лікар після обстеження пса і постановки діагнозу. Медпрепарат дозволено тваринам старше року. Звичайна доза становить 2 мг активного елемента, що діє, на 1 кг маси тіла. Призначену лікарем кількість препарату дають собаці до прийому їжі або з кормом.

Схема лікування містить у собі перший прийом ліків, повторний – через 2 тижні, потім – з місячним проміжком. Загальний курс терапії становить трохи більше 7 прийомів Трококсила у встановленій ветеринаром дозі.

Таблетки випускаються кількох видів, залежно від вмісту функціонуючої речовини: 6, 20, 30, 75 та 95 мг мавакоксибу в одній таблетці. Це робить комфортним використання препарату для собак дрібних, середніх і великих порід без ризику перевищення дози, так як воно може спричинити негативні наслідки для самопочуття улюбленця.


Обмеження і передозування

Небезпечною є доза 15 мг мавакоксибу на 1 кг ваги тварини. За неї простежуються сильна нудота, пронос. При дотримання назначення лікарем лікарський засіб безпечний, хоча містить певні обмеження до використання:
• вік щенят менше 1 року;
• маса тулуба тварини менше 3 кг;
• підвищена сприйнятливість до компонентів речовини;
• хронічна ниркова недостатність;
• виразкова хвороба шлунка чи кишечника.

Важливо! Акуратно призначаються ліки вагітним і годуючим самкам - тільки після оцінки ризику для собаки та її потомства.
Нормальний прийом речовини не викликає побічних процесів, у виняткових випадках можливі нудота, пронос, зниження апетиту, апатія у тварин. Вони вимагають медичного втручання, проходять самостійно. При алергічних реакціях необхідно звернутися до ветеринарної клініки.

Не можна поєднувати прийом Трококсилу з іншими протизапальними медичними препаратами, при їх введенні можна давати тварині Трококсил не раніше ніж через 24 години.


Аналоги

Абсолютних аналогів за формулою та впливом у Трококсилу немає, проте при необхідності його можна замінити за призначенням ветеринара іншими протизапальними препаратами:
1. Рімаділ;
2. Мелоксикам;
3. Превікокс.

Більше препаратів можна знайти на сайті БЕЛВЕТ у розділі Ветаптека