Ветеринарний препарат, імуностимулятор "Ронколейкін"

 

Ронколейкін - імуностимулятор нового покоління, розроблений на основі інтерлейкіну-2 людини, з величезним діапазоном можливостей використання у ветеринарній практиці (від використання при вакцинації до лікування онкологічних хвороб). Завдяки тому, що він був виділений з дріжджових клітин медпрепарат значно дешевше у виробництві і відповідно за вартістю, і має значно меншу кількість побічних ефектів, порівняно із зарубіжними аналогами.


Принцип впливу


Однією з умов недостатньої реакції організму на запальний процес є недостатня вироблення цитокінів (специфічних молекул), до яких належить і ІЛ-2 (інтерлейкін-2).
При запаленні, різної природи, відбуваються зрушення у всіх ланках імунного ланцюжка, а застосування нормальної терапії часто ще більше погіршує ситуацію. Використання речовини «Ронколейкін», як у комплексі з іншими речовинами, так і в монотерапії, сприяє нормалізації гуморальної, а також Т-клітинної імунної відповіді організму.


Спектр використання препарату «Ронколейкін»
 

Використання даного препарату обумовлено тим, що «Ронколейкін» відновлює реакцію у відповідь організму на вплив мікробів, пухлинних клітин, грибкових інфекцій і мікроорганізмів.
Відповідно він може використовуватись:
1. У комплексному лікуванні (як додатковий препарат) інфекційних захворювань вірусної природи (чума собак, вірусний ентерит собак, панлейкопенія або чума кішок, кальцівіроз у кішок і т. д.).
2. У комплексному лікуванні захворювань бактеріальної природи виникнення (отити, риніти, кон'юнктивіти, гнійні рани та ін.).
3. У комплексній терапії захворювань пухлинного характеру (остеосаркома чи рак кістки, рак нирок, остеомаляція тощо).
4. Як додатковий ветеринарний медпрепарат при лікуванні грибкових інфекцій (мікроспорія, трихофітія або «лишай», а також при сапрофітних грибкових ураженнях).
5. При вакцинації тварини, для збільшення формування відповідної імунної реакції організму.
6. Для підвищення імунітету тварини, у тому числі при недотриманні обміну речовин, що проявляється різними дерматологічними хворобами (гнійничковий висип, мокнуча екзема та ін.).
7. При лікуванні, а також для профілактики різних післяопераційних ускладнень у тварин (післяопераційні нориці, запалення швів, перитоніт та ін.).
8. Для нормалізації стану тварини за гіпотермічного синдрому (низька температура).
9. Для збільшення імунітету та нормалізації стану вікових тварин.
Завдяки використанню препарату Ронколейкін відбувається налагодження діяльності внутрішніх органів, відповідно і біохімічних характеристик крові. Значно нормалізується функція нирок та підшлункової залози (приходять до показників норми креатиніну, сечовини та альфа-амілази), на тлі зменшення запального процесу покращується функція печінки та діяльність серця (нормалізується АЛТ та АСТ).


Особливості дозування, введення та зберігання «Ронколейкіна»

Ронколейкін виробляється як розчин, безбарвного чи світло-жовтого кольору, в ампулах і флакончиках.
• Ампули об'ємом 1 мл по три штуки в упаковці можуть містити 50 тис., 100 тис., 250 тис. і 500 тис. одиниць діючої речовини (або МО – міжнародних одиниць).
• Флакони, об'ємом по 10 мл, один флакончик у картонній упаковці, можуть містити 2 млн., 5 млн. та 10 млн. одиниць діючої речовини.

Доза Ронколейкіна розраховується по функціонуючій речовині, відштовхуючись із співвідношення від 5-ти до 15-ти тисяч на 1 кг ваги тварини, залежно від ваги і тяжкості перебігу хвороби (чим більша маса, тим менша доза, чим важче проходить хвороба, тим більша доза.  Крім того, доза 15-ти тис. од використовується при лікуванні хронічних, млявих хвороб).
До того ж, даний ветеринарний медпрепарат слід з обачністю використовувати для тварин з хворобами серця (використовується введення не щодня, а через день, на розсуд лікаря, з урахуванням ризиків для життя тварини).


Методи та кратність введення

Ронколейкін вводять один раз на день протягом 5-ти діб поспіль (звичайний курс) при лікуванні інфекційних хвороб, 1-3 дні з метою профілактики та підняття імунітету. Для тварин із хворобами серця використовувати акуратно, кратність введення 1 раз на два дні (через 48 годин).
Методи введення:
• Підшкірне введення.
• Внутрішньовенне краплинне введення (на фіз. розчині – 0,9% розчин натрію хлориду).
• Пероральне введення (сублінгвально – під язик, всередину, аерозольно, інтраназально – закопування в ніс).
• При необхідності допустиме введення у вигляді інфільтраційної блокади.
У зв'язку з тим, що введення нерозведеного розчину викликає сильну больову реакцію, рекомендовано введення, в розведенні 1:3 або 1:5 з фізіологічним розчином, а також краще з водою для ін'єкцій.


Головні правила застосування

Ронколейкін використовується в комплексі з іншими ветеринарними речовинами у терапії інфекційних хвороб, різного виникнення (вірусного, бактеріального, грибкового). Звичайна схема використання: 5-10 тис. од на 1 кг маси тварини, курсом 2-3 уколи, з інтервалом введення 24 години.
1. При хронічному перебігу хвороби рекомендована доза збільшується до 10-15 тис. од на 1 кг ваги, курсом 5 ін'єкцій.
2. При запальних процесах, що важко проходять (гнійні запальні процеси, респіраторні хвороби - плеврити, риніти, гострі кишкові інфекції і т. д.) рекомендовано введення 1 раз на добу, дози 10 тис. од на 1 кг ваги, курсом 5-ть ін'єкцій .
3. Терапія спадкових захворювань (нирковий полікістоз у кішок) рекомендована доза становить 20 тис. од (МО) на 1 кг ваги, курсом 5 ін'єкцій.
4. При появі такої необхідності курс лікування може відновлюватися через 30 діб.
5. Як підтримуюча терапія, для ослаблених і вікових тварин рекомендовано використання Ронколейкіна один раз на три місяці, курсом 1-2 уколу, в дозі 5-10 тис. од на 1-ін кг ваги, з інтервалом введення 48 годин.
6. Тваринам із хворобами серця, Ронколейкін використовують акуратно, з інтервалом між уколами о 48 годині.
7. Необхідно обережне використання Ронколейкіна при злоякісних процесах у крові та лімфі (за рішенням та під жорстким контролем ветеринарного фахівця).
8. Можливе інтраназальне введення (особливо при ринітах), а також використання в блокадах (особливо при лікуванні папіломатозу – введення під основу папіломи, стоматиту – введення під слизову), субкон'юнктивальне введення (захворювання очей – кон'юнктивіти, блефарити, іридоцикл та ін.).
9. Онкологія (пухлини, різного розташування, у тому числі: молочної залози, лімфо-, остеосаркома – рак кістки, плоскоклітинний рак, меланома) – використовується дозування 10-15 тис. од на 1 кг маси тварини, курсом 5 ін'єкцій, в/в (внутрішньовенне) або п/к (підшкірне) введення.
10. Для підняття імунітету рекомендується підшкірне або пероральне (всередину) введення Ронколейкіну, в дозі 5 тис. на 1 кг, 1-2 рази, через 24 години.


Аналогічні ветеринарні препарати

1. «Біолейкін», виробник «АРТЕРІУМ» Україна, розфасовка – флакончики по 250 тис. од., 500 тис. од., 1 млн. од. у флакончику, по п'ять флаконів в упаковці, об'ємом по 1 мл. Функціонуюча речовина – ІЛ-2 (інтерлейкін людини 2).
2. «Анфлурон», розробник «Укрзооветпромпостач», діюча речовина: a- та g- інтерферони, подібні до інтерферонів людини, розфасовка – ампули по 1-му та 2-му мл, флакончики (скло) 10 мл, пе флакони 5-ть і 10 мл, дози: кішки, кролики – 0,5-1 мл, собаки – 1-2 мл, ВРХ, коні – 2-3 мл, внутрішньом'язово 1 раз на день 1-3 дні, при необхідності, лікування продовжується в 0,5 дози до 10 діб, максимально – 1 міс.

Більше препаратів можна знайти на сайті БЕЛВЕТ у розділі ВЕТАПТЕКА