У ветеринарній медицині для боротьби з тяжкими інфекційними хворобами часто застосовують ті ж речовини, що й для людей. Цефтріаксон для собак – справжній порятунок, якщо мова йде про подібні хвороби, які можуть практично за день призвести до смерті улюбленця. Цей потужний антибіотик може допомогти поставити на ноги тварину там, де медичні препарати безсилі. Однак самолікуванням займатися не слід - необхідно призначення ветеринарного лікаря.


Загальна характеристика

Цефтріаксон – антибактеріальний медпрепарат великого діапазону дії. Він з успіхом бореться із занедбаними та серйозними патологіями, які можуть загрожувати життю домашніх тварин. Розчин для ін'єкцій продається у звичайній аптеці та застосовується як в офіційній медицині, так і у ветеринарії.

Результативний лікарський засіб має обмеження при застосуванні, потребує точного дотримання дози та схеми лікування, інакше можна викликати негативний результат, тому його неможливо використовувати з метою самолікування. Лише ветеринарний лікар після обстеження тварини визначить необхідність прийому антибіотика і складе план лікування.


Склад та лікувальна дія

Активною речовиною, що діє, є натрієва сіль цефтріаксону. Продається лікарський засіб як порошку для розведення фізрозчином, водою для ін'єкцій, новокаїном. Потужний антибіотик активно знищує хвороботворні бактерії і має великий діапазон впливу. Він результативний проти:
• стафілококів;
• кишкової палички;
• сальмонели;
• клостридій;
• гемофільної палички;
• шигели;
• клебсієли;
• ентеробактерій.
Проникаючи в тіло тварини, інтенсивна речовина препарату руйнує стінки клітин мікроорганізмів та призводить до смерті хвороботворних бактерій. Основні переваги Цефтріаксона - його активна дія, вміння знищувати навіть ті бактерії, які не гинуть при впливі інших антибіотиків.

Медпрепарат починає діяти при внутрішньом'язовому введенні через 1-1,5 години. При правильному введенні антибіотика та відсутності протипоказань лікарський засіб є безпечним, проте він здатний боротися у тому числі і з такими хворобами, як ентерит, який при стрімкій та різкій течії протягом доби призводить до смерті тварини.


Призначення

Цефтріаксон можна вважати універсальним антибіотиком, проте він призначається, як правило, при тяжких патологіях, збудником яких вважаються бактерії. Список хвороб широкий:
• хвороби крові;
• інфекційні хвороби, зокрема кісткової системи;
• ЛОР-хвороби;
• інфекції органів дихання;
• хвороби сечостатевої системи, зокрема цистит, пієлонефрит;
• менінгіт;
• сальмонельоз та інші хвороби шлунково-кишкового тракту.
Ветеринарний лікар може призначити введення тварині Цефтріаксон вже після складних хірургічних втручань з метою профілактики ускладнень, інфекційних запалень. Вводиться антибіотик внутрішньом'язово, проте в умовах стаціонару або ветклініки для прискорення впливу медичного препарату допустиме внутрішньовенне введення у вигляді крапельниці.

Важливо! У домашніх умовах ставити внутрішньовенні уколи та крапельниці забороняється! Не вводиться цефтріаксон і підшкірно.
Перед призначенням ветеринар проводить обстеження тварини. Відповідно до результатів аналізів визначається збудник захворювання.

Звичайна схема лікування: антибіотик вводиться протягом 5-10 діб один або двічі на день. Подвійне введення може знадобитися у разі тяжкого перебігу захворювання.

Добова доза становить 20-40 мг цефтріаксону на 1 кг маси тіла собаки. За призначенням лікаря Цефтріаксон можна поєднувати з речовинами, що використовуються в симптоматичній терапії.

Важливо! Антибіотик не скасовують відразу після зняття ознак захворювання, його необхідно бити як мінімум ще три дні, щоб повністю були ліквідовані патогенні бактерії. В іншому випадку вони вироблять стійкість до медичного препарату, і воно буде марним.


Доза


Уколи досить болючі, тому для внутрішньом'язових ін'єкцій собакам невеликих та середніх порід правильніше використовувати інсуліновий шприц з тонкою голкою. В інструкції з використання рекомендовано розводити порошок водою для ін'єкцій, однак, щоб не завдати вихованцю зайвого болю, правильніше застосовувати новокаїн або лідокаїн. Внутрішньовенно вводиться цефтріаксон, розведений натрієм хлориду.

Важливо! Стандартна доза – 0,12-0,16 мл готового розчину на 1 кг ваги собаки, проте лікар може підкоригувати її відштовхуючись зі стану улюбленця, занедбаності захворювання.
Приготовлений лікарський засіб слід застосовувати протягом 6 годин при зберіганні за кімнатної температури або протягом доби в холодильнику. Важливо пройти повний курс лікування, призначений лікарем, щоб був потрібний лікувальний результат.


Обмеження


Усі медикаменти вимагають акуратного прийому. Цефтріаксон має довгий перелік обмежень для прийому. Його не можна використовувати при індивідуальній непереносимості, при наявності алергії на новокаїн або лідокаїн 

Необхідно сказати про це лікареві. Заборонами на застосування антибактеріальної речовини є:
• печінкова недостатність;
• патології нирок;
• непереносимість антибіотиків-цефалоспоринів;
- вагітність.

Категорично забороняється поєднувати у лікуванні різні антибіотики. Спільне застосування Цефтріаксону з НПЗЗ може визвати внутрішні кровотечі, а певні сечогінні речовини, що приймаються під час антибіотичної терапії, можуть спровокувати нефротоксичний синдром.
Не менш довгий і перелік побічних дій фармацевтичного препарату:
• нудота та блювання;
• діарея;
• порушення функції печінки та нирок;
• дисбактеріоз;
• зміна формули крові.

При формуванні алергічної реакції на тілі виникають висип, почервоніння, свербіж, можливий анафілактичний шок. З цієї причини ветеринарні лікарі радять перший укол проводити під наглядом фахівця, щоб стежити за реакцією організму собаки і мати можливість швидко надати потрібну допомогу.

Важливо! Застосування Цефтріаксону може спровокувати формування жовчнокам'яної хвороби, тому не потрібно захоплюватися антибіотиками.


Аналоги

Цефтріаксон - сильний антибіотик, і без необхідності лікаря не призначають його, замінюючи іншими антибактеріальними речовинами. Таким чином, при мікоплазмозі застосовуються:
Доксициклін;
• Еритроміцин;
• Левоміцетин.

При міжпальцевій піодермії лікарі радять:
Байтрил;
Енрофлоксацин;
Цефалексин та інші.

Більше препаратів можна знайти на сайті БЕЛВЕТ у розділі ВЕТАПТЕКА