Що може бути привабливішим, ніж доглянутий довгошерстий собака? Але найчастіше, підбираючи породу, люди не думають про те, що за красивою шерстю стоїть праця, а прекрасна білизна цих самоїдів без відповідної підтримки в умовах загазованого і запиленого міста може обернутися невиразного кольору клоччя, гладка ж шерсть йорків без миття і косметики буде одним суцільним ковтуном. Отже, як же вберегти шерсть улюбленця у бездоганному стані та збирати компліменти на прогулянках?
Насамперед необхідно розуміти, що турбота за шерстю — це не разовий захід, а цілий комплекс дій, які потрібно постійно повторювати протягом усього життя пса. І привчати тварину до догляду за вовною слід з раннього віку.


Розчісування

Основою основ у догляді за шерстю вважається розчісування. Найкраще чухати свого улюбленця кожен день, у такому випадку у нього постійно буде акуратний вигляд, також ви зумієте, витративши від 10 до 20 хвилин (залежно від розмірів улюбленця), виключити такі проблеми, як колтуни. Колтуни виникають при сплутуванні шерсті і найбільше виникають за вухами, в паху та під ліктями, наносячи собаці сильний дискомфорт.
Для того, щоб турбота за вовною була в задоволення і власнику, і собаці, потрібно придбати якісні гребінці. Про те, чим зручніше чухати собаку, найправильніше поцікавитися у заводчика або на породних форумах. Однак загальним правилом вважається те, що гребінець повинен бути із заокругленими кінчиками, щоб не подряпати чутливу шкіру.


Миття

Частота миття залежить насамперед від породи пса та від типу шерсті. Якщо йорка потрібно мити один раз на тиждень, то кавказька вівчарка може обходитися повноцінним миттям тільки в міру сильного забруднення. Але принаймні слід постійно мити собакам лапи і живіт після прогулянок, тим більше в дощову та похмуру погоду.
Для миття необхідно придбати особливу косметику, оптимальну безпосередньо для вашого улюбленця. Також найправильніше, щоб це були шампунь і бальзам для професійного грумінгу. Незважаючи на те, що подібна косметика зазвичай дорожче, вона економічніша і її вистачить на тривалий період. Перш ніж купати собаку новим засобом, неодмінно проведіть тест на алергічні реакції, щоб не завдати шкоди тварині. А вже після миття собаку слід висушити феном, активно прочесавши шерсть.


Стрижка

 

Частина довгошерстих порід має потребу у постійній стрижці. Для цього правильніше відвести собаку до професійного грумера, ознайомившись заздалегідь з його роботами. Таким чином ви отримаєте чудово обстриженого пса і унеможливите розчарувань від недбало зробленої стрижки.
Безумовно, дешевше навчитися стригти собаку особисто, проте для цього знадобиться час, а також досить відчутні витрати на машинку та ножиці для стрижки.

Засоби для догляду за вашим улюбленцем ви можете знайти на сайті БЕЛВЕТ у розділі ШАМПУНІ ДЛЯ СОБАК та ГРУМІНГ