Імуностимулятори – це лікарські речовини, які активно чи пасивно впливають на імунні процеси. Ронколейкін для собак застосовується при лікуванні багатьох хвороб - від вірусних інфекцій аж до онкології. Це найбільш відомий з імуномодуляторів, які використовуються у ветеринарії.


Загальний опис

Ронколейкін – імуностимулюючий медпрепарат нового покоління, що має великий діапазон впливу. За своєю ефективністю розроблений російськими вченими лікувальний засіб не поступається закордонним аналогам, але коштує значно дешевше. З числа препаратів схожого впливу Ронколейкін вважається найбільш популярним.

Інтенсивна діюча речовина – рекомбінантний людський інтерлейкін-2, що отримується з дріжджів. Основна дія, що виявляє лікарський засіб, – стимулюючий вплив на імунну систему.

Лікарський засіб виробляється у вигляді ін'єкційного розчину, може включати різну кількість функціонуючої речовини: від 50 000 МО (міжнародних одиниць) до 10 000 000 МО.

Дія препарату


Ронколейкін – це лікарський засіб, який може допомогти організму собаки боротися з вірусами та мікроорганізмами. Рекомбінантний людський інтерлейкін-2 активний як при лікуванні інфекційних хвороб, так і ґрунтовно захищає організм тварини від атаки інфекційних агентів. Він призначається тваринам із ослабленою імунною системою. Для них небезпечне будь-яке інфекційне захворювання, яке може спричинити переведення гострої форми хвороби до хронічної.

Ронколейкін здатний підвищити захисні сили організму, а якщо віруси і хвороботворні бактерії вже атакували його, - полегшити перебіг захворювання, захистити організм від ускладнень. Діюча речовина впливає на зростання та формування в організмі тварини захисних клітин, завдяки чому збільшується його протистояння вірусам, бактеріям та іншим хвороботворним агентам.

Дія речовини полягає в тому, що активна речовина – інтерлейкін-2 – стимулює синтез Т-лімфоцитів, клітин, що вбивають патогенні агресори. Завдяки цьому в організмі формуються особисті антитіла, які заважають поширенню бактеріальної, вірусної, грибкової інфекцій, пригнічують збільшення онкологічних новоутворень.


Призначення


Лікарський засіб активно використовується як імуномодулятор. Ветеринари призначають уколи Ронколейкіна при лікуванні наступних хвороб:

• вірусні інфекції – чумка, вірусний та геморагічний ентерити;

• хвороби бактеріальної природи – отити, риніти, бронхіти, інфіковані острогнійні подряпини та інші патології;

• грибкові хвороби – лишай, мікроспорія тощо;

• злоякісні пухлини.

Ронколейкін з успіхом справляється із хворобами органів дихальної системи. Його призначають при пневмонії, бронхіті, плевриті, рецидивах хронічних хвороб верхніх дихальних шляхів.

Лікарський засіб призначається:

• як профілактика розвитку грибкових, вірусних, гнійно-запальних хвороб;

• підвищення імунітету;

• для прискорення відновлення тканин після переломів, опіків та інших травм;

• посилення дієвості вакцини та профілактики наслідків після вакцинації;

• прискорення відновлення організму після хірургічних втручань та перешкоди формування післяопераційних ускладнень;

• усунення результатів впливу стрес-факторів.

У післяопераційний період Ронколейкін захистить улюбленця від формування ускладнень, вторинних інфекцій. Лікарський засіб вводиться до операції, при цьому затягуються шви та подряпини, більш ніж у 70% знижується можливість запалень, нагноєння швів.

Результативний Ронколейкін для профілактики та лікування шкірних хвороб. Його призначають як при гострих, і хронічних патологіях. Профілактика допоможе уникнути дерматити, дерматози, виразки, зменшити період загоєння ран, опіків, обморожень – майже вдвічі.

Дозування


Ронколейкін не можна застосовувати для самолікування, його необхідність і можливу ефективність може встановити тільки ветеринарний лікар після огляду, обстеження тварини. Доза та схема лікування визначаються виходячи з патології, відмінних рис формування захворювання, стану тварини, її ваги. Виходячи з цього визначаються дози введення ін'єкційного розчину:

• при вірусних, бактеріальних, грибкових хворобах – 10 000-15 000 МО на 1 кг ваги. Для успішного лікування знадобиться 2-5 ін'єкцій із проміжком через день-два;

• при онкології – 15 000-20 000 МО/кг маси тіла тварини. Курси терапії повторюються щомісяця.

Як профілактика Ронколейкін призначається за такими схемами:

• для зростання імунітету та здатності клітин організму улюбленця протидіяти вірусним, бактеріологічним, грибковим хворобам – 5000 МО/кг ваги тварини, двічі з проміжком 2 дні;

• для стимуляції дії вакцини – у тій самій дозі одночасно з вакциною;

• перед хірургічними втручаннями – 5000 МО/кг. Через два дні після процедури повторюють ін'єкцію;

• для запобігання наслідкам дії стрес-факторів – за два дні до можливого їхнього впливу в дозі 5000 МО на 1 кг ваги.

Ослабленим літнім тваринам для підвищення імунітету лікарський засіб вводиться підшкірно в дозі 10 000 МО на 1 кг ваги тварини. Між двома ін'єкціями проміжок має бути два дні, що повторюють курс лікування через 3-6 місяців.


Правила використання

Лікарський засіб можна вводити тваринам у вигляді ін'єкцій, використовувати зовнішньо або перорально:

• для підшкірного введення препарат розводиться фізіологічним розчином чи водою для ін'єкцій. Лікарський засіб вводиться під загривок;

• внутрішньовенно Ронколейкін вводиться у вигляді крапельниці разом із фізрозчином. Такого роду метод застосовується на лікування ослаблених тварин, при важких формах хвороби;

• перорально (всередину через рот). Розчин Ронколейкіна необхідно розвести 10 мл хлориду натрію і ввести через шприц в рот тварині, викликавши ковтальний рефлекс;

• при зовнішньому використанні Ронколейкіном змащуються осередки запалення, уражені місця, гнійні подряпини.

Медпрепарат можна закапувати в носик, застосовувати разом з іншими медикаментами:

• антибіотиками;

• вітамінно-мінеральними комплексами.

Важливо! Забороняється одночасне застосування Ронколейкіну з глюкозою, а також кортикостероїдами.


Обмеження

Імуностимулюючий медпрепарат відрізняється високою ефективністю, проте у певних випадках його застосування забороняється. До подібних ситуацій належать:

• висока сприйнятливість до складових;

• серцева недостатність та інші хронічні патології серцево-судинної концепції;

• серйозні хвороби печінки та нирок.

При вагітності та лактації не можна застосовувати Ронколейкін, при необхідності застосовувати імуностимулятори його замінюють на інші препарати, що щадять для самки та її потомства.

Лікарський засіб належить до малонебезпечних, проте при передозуванні можуть спостерігатися негативні ознаки. Найчастішими вважаються озноб, висока температура тіла, тахікардія. У цьому випадку, а також у разі виникнення алергічних реакцій необхідно негайно звернутися до ветеринарної клініки. Лікар призначить антигістамінні лікарські засоби та симптоматичне лікування.

Важливо! Вже після уколу можуть спостерігатися почервоніння та ущільнення шкіри, але вони самостійно проходять через 1-2 дні і не вимагають лікування.


Аналоги препарата

 


Аналогами імунокоректора за показаннями до використання вважаються:
1. Фоспреніл;
2. Беталейкін;
3. Анфлурон;
4. Аміносол;
5. Пролійкін.
Всілякі рішення про зміну медичного препарату може приймати тільки ветеринарний лікар, самостійний прийом ветеринарних препаратів забороняється, так як кожен з них може мати протипоказання або викликати алергічні реакції.

Більше препаратів можна знайти на сайті Белвет у розділі Ветаптека