Вакцинація кішок проти вірусних хвороб – це невід'ємна процедура, яка оберігає тварину від зараження. Особливо потребують профілактичних щеплення ті тварини, які іноді відвідують виставки, знаходяться на вільному вигулі або яким належить подорож до іншого регіону. Літні виїзди на дачу або поміщення кішки в спеціальний готель на період від'їзду власників потребують обов'язковго вакцинування. Яка вакцина краща для котів? Та, що формує захист від певного захворювання, формує стійкий імунітет і відносно безпечна.


Найкращі вакцини для кішок: Нобівак, Квадрікат та Пюревакс


Зазвичай, ветеринарні лікарі та заводчики великих розплідників вважають за краще користуватися багатокомпонентними вакцинами, які створюють імунітет одночасно до кількох хвороб. Гарною репутацією користуються імпортні продукти з торговою назвою Нобівак, Квадрікат та Пуревакс. Вони розроблені для вакцинації як старших особин, так і молодняку ​​з 3 місяців та формують дієвий захист від поширених хвороб.


Нобівак для котів
Котят віднімають від мами найчастіше не раніше двох місяців, і весь цей час малюки отримують з материнським молоком антитіла до багатьох хвороб. Саме тому прищеплювати кошеня раніше восьми тижнів немає необхідності, так як антитіла успішно знищать всі компоненти вакцини. Щеплення - це свого роду підселення в організм тварини ослабленої форми захворювання, тільки таким чином формується стійкий імунітет. Якщо материнські антитіла містяться в крові малюка, то профілактика буде безрезультатною, і надалі кошеня буде безпорадним перед інфекціями.
Вакцина Нобівак для кішок формує стабільний захист від ринотрахеїту, панлейкопенії та кальцівірозу у кошенят тільки після повторної вакцинації. Тобто, одноразове введення речовини молодій тварині має обов'язково повторитись через три тижні. На десятий день після повтору розвивається нормальний імунітет.
Нобивак Трікет Тріо є сухою масою, розфасованою в ампули, яку необхідно розводити розчинником цієї ж марки Ділуент, або рідким Рабізіном для кішок старше 4 місяців. Ветеринарні служби вимагають, щоб у тварини було зроблено щеплення від сказу щороку, оскільки тільки вакцина оберігає м'ясоїдних від вкрай небезпечної хвороби. Сказ можна тільки запобігти, вилікувати кішку від цього захворювання нереально, саме тому дорослим кішкам рекомендовано введення Нобіваку Rabies в комбінації з Нобіваком Tricat Trio щороку.


Квадрікат для котів
Вакцина Квадрикат розроблена для одноразової імунізації кошенят з трьох місяців і старших тварин від панлейкопенії, респіраторних захворювань та сказу. Цей препарат практично безпечний, тому що не містить активних штамів. Її вибирають для мінімізації навантаження на імунну систему, тому що одноразове введення у віці 4 місяців і потім щороку вважається найбільш щадним.


Вакцина Мультифел

Мультифел для кішок відрізняється низькою ціною і формує стабільний імунітет від панлейкопенії, хламідіозу, кальцівірозу та ринотрахеїту. Тобто, після вакцинації кішка отримує імунітет до кількох захворювань.


Вакцина Вакдерм
Дуже хороший засіб не тільки для профілактики шкірних захворювань, але і для лікування різних грибкових інфекцій. Рекомендовано для кішок, які користуються вільним вигулом, для захисту від мікроспорії та трихофітії. Дорослі тварини добре переносять вакцинацію, кошенятам Вакдерм слід застосовувати лише з лікувальною метою.

Більше Вакцин можна знайти на сайті БЕЛВЕТ у розділі ВЕТАПТЕКА