Поширена думка, що помилкова вагітність – це проблема господарів собак, а тих, хто утримує кішок, це не стосується. Невипадково є навіть стійке поєднання слів — помилкова щенність.
Це не зовсім так. Насправді, у кішок помилкова вагітність трапляється рідко. Але й не настільки рідко, щоб не приносити клопоту власникам кішок.


Що таке хибна вагітність?

Це хворобливий стан, спровокований гормональними порушеннями, що проявляється в симптомах, подібних до звичайної вагітності, проте без зачаття і появи на світ потомства. Це пов'язано з порушеннями і може з'являтися на фоні нервово-психічних відхилень у тварини. Жовте тіло в організмі кішки після овуляції не гине, а починає виробляти гормони як при справжній вагітності. Навіть до появи у кішки молока.

 

Чому так відбувається?
 

Найбільш популярна причина - безуспішна в'язка, після якої не сталося запліднення. Крім того можуть впливати персональні характерні риси котячого організму - висока потенційна репродуктивність.
Психологічні чинники також можуть викликати процес. Якщо поруч знаходиться вагітна або кішка, що тільки що народила, то і друга може «впасти» в вагітність. Потужний стрес - зміна власників, місця проживання - теж причина, що викликає гормональний сплеск.


Чим небезпечний цей стан?

Хибна вагітність може пройти сама собою - як правило, так і трапляється. А в наступну тічку може повторитися знову, і таким чином до безкінечності. Стабільні гормональні зрушення призводять до ендометриту, піометра, маститу, дають поштовх формуванню злоякісних пухлин. Плюс фізичне та психічне виснаження тварини.
Крім цього, самим власникам неадекватна поведінка домашньої улюблениці завдасть додаткових труднощів. Тільки но пережиті не найприємніші дні тічки, коли ваша кішечка завиває і катається по підлозі, вимагаючи кохання, так тепер її доводиться шукати по всьому будинку, тому що вона ховається і створює гніздечко з витягнутого господарського одягу. Але ще вона може бути нервовою, агресивною, пускати в хід кігті та зуби.

 

Які ознаки помилкової вагітності?

Фізіологія. Через півтора-два місяці у кішки збільшується животик, починаються виділення з вульви і набухають соски, потім у них з'являється молочко. Збільшується температура, підвищується апетит.
Психологія Змінюється поведінка. Тварина може бути млявою, багато відпочивати. І навпаки: може бути дуже збудженою, агресивною. Найчастіше кішечка починає будувати гніздечко у прихованих місцях - перериває шафки, тягне господарські речі під ліжко. Виношує в зубах м'які іграшки, ганчірочки, тапки як вигаданих кошенят.


Як упоратися з проблемою?

Обов'язково потрібно показати кішку ветеринару. Якщо ваша улюблениця не виходила за межі квартири - то вагітність точно помилкова. Якщо ж вона бігала вулицею — необхідно зробити узі: чи не чекає вона й справді потомство?
Потім ветеринарний лікар зробить необхідне призначення.
Після того як цей стан пройде і його наслідки будуть проліковані, тварин, не призначених до племінного розведення, бажано стерилізувати. Таким чином ви вбережете улюбленицю від мук та ризику формування небезпечних захворювань. 

Ліки для тварин можна знайти на сайті БЕЛВЕТ в розділі ВЕТАПТЕКА