Позатекс належить до комплексних речовин з антибактеріальним, протигрибковим та протизапальним впливом.

Фармакологічні якості

Антибактеріальна дія орбіфлоксацину, що входить до складу Позатексу, заснована на інгібуванні бактеріальних ферментів ДНК-гірази та топоізомерази IV, що беруть участь у реплікації ДНК бактеріальної клітини, що призводить до смерті бактерій.

Орбіфлоксацин має великий діапазон впливу щодо багатьох грампозитивних і грамнегативних бактерій.

Позаконазол належить до групи гриазольных сполук, має великий спектр протигрибкової активності щодо дріжджових і цвілевих грибів.

Механізм впливу позаконазолу полягає у придушенні ферменту ланостерол14а-деметилази, який прискорює біосинтез ергостеролу, головного компонента цитоплазматичної оболонки дріжджів та ниткоподібних грибів.

Це призводить до порушення її проникності, виходу з клітини біологічно активних речовин та руйнування клітинної стінки.

Мометазону фуроат моногідрат вважається кортикостероїдом місцевої дії, гарантує протизапальний ефект та зменшує набряклість тканин.

Функціонуючі речовини Позатексу всмоктуються через шкіру та слизові оболонки у малій кількості, накопичуючись у верхньому шарі дерми та епітелії.

Місцеве застосування препарату сприяє зменшенню набряку, дискомфорту, почервоніння, своєрідного запаху та утворення ексудату у вушній раковині.

Відповідно до ступеня впливу організм Позатекс належить до групи мало небезпечних речовин (4 клас небезпеки).

 

Використання

Позатекс використовують як антибактеріальний, протизапальний та протигрибковий засіб для лікування гострих та хронічних отитів собак.

Перед використанням препарату слід провести механічне очищення зовнішнього слухового проходу, у тому числі повністю вичистити від залишків ексудату, сторонніх тіл, раніше застосовуваних фармацевтичних засобів та осушити поверхню.

З ділянки, що обробляється, рекомендовано прибрати шерсть.

Перед застосуванням пляшечку з лікарською речовиною слід грунтовно струсити.

Дозування препарату

  • Собакам вагою менше 2 кг закапують по 2 краплі фармацевтичної речовини у кожний вушний канал.
  • Собакам від 2 кг до 15 кг – 4 краплі;
  • Cобакам, вагою 15 кг і більше – 8 крапель.

Після введення препарату слід помасажувати вушну раковину для найкращого проникнення фармацевтичної речовини в відділи вушного каналу, що знаходяться нижче.

Позатекс використовують 1 раз на день протягом 7 діб.

 

Протипоказання

Заборонено застосовувати Позатекс тваринам з патологією цілісності барабанної перетинки, у разі непереносимості одного або декількох компонентів речовини, у тому числі кортикостероїдів, азольних протигрибкових сполук та фторхінолонів.

Не рекомендовано використовувати в період лактації та щенності, а також цуценятам молодше 4-х місячного віку, у зв'язку з ризиком формування артропатії.

 

Побічні ефекти

При призначенні Позатексу відповідно до посібника з використання побічних явищ та ускладнень як правило не відзначається.

У поодиноких випадках допустиме виникнення ознак тимчасової втрати слуху у тварин старших вікових груп.

У разі виникнення алергічних реакцій застосування препарату закінчують та призначають антигістамінні засоби та/або симптоматичну терапію.

У разі використання оральних кортикостероїдів у період лікування речовиною Позатекс слід уважно спостерігати за твариною для контролю можливого передозування кортикостероїдами, що може спричинити імуносупресивну дію.

Лікувальний препарат не призначений для використання продуктивним тваринам.

Передозування

Ознаки передозування не встановлено при використанні лікарської речовини відповідно до цієї інструкції.

Особливостей дії фармацевтичного препарату при першому прийомі або його відміні не виявлено.

Необхідно уникати пропуску наступної дози лікарської речовини, так як це здатне спричинити зменшення терапевтичної ефективності.

У разі пропуску наступного введення використання речовини відновлюють якнайшвидше у тій же дозі та згідно з тією ж схемою.

Зберігання препарату

Позатекс зберігають у закритій упаковці виробника, окремо від харчових продуктів та кормів, у сухому, захищеному від прямих сонячних променів місці, при температурі від 2°С до 25°С.

Термін придатності лікарського засобу за дотримання умов зберігання та транспортування - 2 роки з дня виробництва.

Після розкриття флакончика лікувальний медпрепарат, об'ємом 8,8 мл можна застосовувати протягом 7 днів, об'ємом 17,5 мл і 35,1 мл - протягом 28 днів, дотримуючись температуру зберігання від 2°С до 25°С.

Заборонено використання Позатексу після закінчення терміну придатності.

Лікувальний препарат необхідно зберігати у місцях, недосяжних для дітей.

Більше препаратів для очей та вух можна знайти на сайті БЕЛВЕТ