Кальцівіроз, вірусний ринотрахеїт, панлейкопенія (чумка) – інфекційні захворювання, які нерідко стають причиною загибелі домашніх вихованців. Тільки лише своєчасна вакцинація здатна вберегти організм тварини і скоротити небезпеки інфікування чи полегшити ознаки захворювання. Фелоцел – вакцина для кішок, що оберігає організм одночасно від трьох небезпечних інфекцій.


Загальний опис

Фелоцел CVR використовується для комплексної вакцинації кішок від вірусного ринотрахеїту, панлейкопенії (котячої чумки) та кальцевірусної інфекції. Розроблена американськими вченими вона містить активні штами вірусів. У комплекті з сухою вакциною продається розчинник.


Склад та дія

Вакцинація – найбільш ефективний спосіб профілактики смертельно небезпечних для маленьких кошенят та дорослих вихованців інфекційних хвороб. Щеплення збережуть життя вихованцю, а якщо зараження трапилося - послаблять згубну дію хвороботворних мікроорганізмів і полегшать перебіг захворювання.

Вакцина комплексного впливу Фелоцел є ліофілізованою масою, містить у собі аттенуйовані (ослаблені) віруси:
• котячої чумки;
• кальцивірусної інфекції;
• ринотрахеїту;
• хламідіозу.

Комплексна вакцина сприяє виробленню імунітету у кішок проти дуже небезпечних вірусів, забезпечуючи міцний захист через 3 тижні після завершення вакцинації. Захист зберігається протягом року.


Правила вакцинації


Щеплювати дозволено виключно здорових тварин, після огляду ветеринаром. При відсутності протипоказань рекомендується застосовувати комплексну вакцину для дво- або триразової вакцинації. Допустимо застосовувати Фелоцел CVR для ін'єкції кошенятам, починаючи з 8-тижневого віку.

Схема вакцинації передбачає можливість двох-або триразового введення вакцини кошенятам:
• у двомісячному віці, потім – двічі з інтервалом 3 тижні;
• у 8 та 12 тижнів.

Подальші вакцинації проводяться кішкам щороку через кожні 12 місяців.

Один флакон вакцини – одна доза. Для кошенят і дорослих кішок вміст флакончика необхідно розбавити розчинником, новокаїном або водою для ін'єкцій, ретельно струсити пляшечку до абсолютного розчинення вмісту і ввести 1 мл розчину підшкірно або внутрішньом'язово. Стандартна доза розрахована на тварин будь-якої ваги та віку, незалежно – вперше ставиться вакцина, або проводиться ревакцинація.

 

Підготовка до вакцинації

 

Перше щеплення ставити кошенятам необхідно у віці 10-12 тижнів. До цього періоду власний імунітет у улюбленця ще не сформувався, проте він отримує частину антитіл із молоком матері-кішки. До двомісячного віку лімфатична система котика не здатна виробити правильну захисну відповідь, проте це в тому випадку, коли кошеня з'явилося на світ у домашньої кішки.

Кошенятам від вуличної кішки щеплення можна робити раніше – починаючи з 8-тижневого віку. Але насамперед необхідно продемонструвати знайду ветеринару. Вакцинувати можна тільки тварин з хорошим імунітетом. Ослаблена імунна система не може правильно зреагувати на введений вірус. Є загроза, що кошеня захворіє на те, від чого його прищеплювали.

Ветеринарний лікар дасть відвыд від щеплення:
• при вагітності кішки;
• у період вигодовування кошенят;
• під час тічки;
• у період перебування на карантині;
• у післяопераційний період тощо.

До щеплення необхідно підготуватись: за 10 діб до відвідування ветеринарної лікарні проводиться антигельмінтна обробка. Рекомендовано підбирати комбіновані речовини від різних різновидів паразитів.

Важливі фактори підготовки:
• Стреси негативно позначаються на роботі імунної системи кішки, тому слід усунути стресові умови з життя улюбленця перед щепленням.
• Не рекомендовано порушувати нормальний темп життя тварини. Вакцинація не вимагає попереднього дотримання дієти, прийому проносних препаратів.
• Потрібно спостерігати за самопочуттям кішки в останні дні перед візитом до ветеринара.. При нездужанні, високій температурі, порушенні травлення щеплення необхідно відкласти.
• Ставити щеплення необхідно тільки в хорошій ветеринарній клініці – де дотримуються всіх правил зберігання вакцини, застосовують якісні ліки та інструменти.

Важливо!
Заборонено робити щеплення, якщо вихованець контактував з хворими тваринами, у нього виявилися блохи або дерматологічні захворювання, сльозяться або гнояться очі. Після операції дозвіл на імунізацію повинен надати лікар.

У будь-якої тварини має бути власний ветеринарний паспорт, у якому ставляться всі позначки про щеплення. При вакцинації в паспорт повинні вклеюватися етикетки з флакона вакцини із зазначенням дати введення ін'єкції. Ці відомості мають бути засвідчені підписом ветеринара та печаткою ветеринарної клініки.


Обмеження та побічні дії

Вакцинація, по суті, це зараження тварини захворюванням. Ослаблені штами мікробів активізують вироблення в організмі тварини імунної

відповіді. Після введення Фелоцелу CVR можливі алергічні реакції.

Вкрай рідко складові вакцини викликають у улюбленця легку лихоманку, чхання, запалення очей, легку кульгавість і болючі відчуття в місці уколу. Ці ознаки незабаром минають і не вимагають медичного втручання.

Може бути знижено захисну відповідь через перенесені вихованцем стреси (похід до ветеринара, перевезення – це теж стрес-фактори), при неправильному харчуванні, утриманні в несприятливих умовах.

При утримуванні декількох тварин вакцинувати їх необхідно одночасно. Не рекомендовано порушувати схему імунізації, оскільки це призводить до зменшення ефективності вакцини. Якщо поставлене перше щеплення, а до наступного у тварини відзначається нездужання, після одужання необхідно вводити вакцину якнайшвидше.


Аналоги препарату

Крім Фелоцела, найпоширенішими вважаються комплексні вакцини:
1. Нобівак Tricat Trio;
2. Квадрикат;
3. Пюревакс;
4. Мультіфел.

Вони формують стабільний імунітет від чумки, кальцівірусної інфекції, хламідіозу та ринотрахеїту.

Більше вакцин для кішок можна знайти на сайті БЕЛВЕТ