Абсолютна більшість домашніх тварин, які мають шерсть, хоча б один раз у своєму житті хворіли на лишай. Кожен власник чудово розуміє, що це дуже заразна хвороба, що переходить від однієї особини до іншої з великою швидкістю, тому для того, щоб повністю позбавитися цієї напасті, особливо у разі її виникнення в стадах великої рогатої худоби, слід використовувати спеціальні медичні речовини . Один із найкращих таких препаратів — це «Імаверол», який чудово може допомогти від лишаю, спровокованого трихофітіями та мікроспоріями.

 

Склад, форма випуску та упаковка

Основною речовиною, яка надає лікувальну дію, у цьому препараті вважається енілконазол. Його вміст в 1 мл медичного препарату становить 100 мг. Як допоміжні елементи, головним завданням яких вважається рівномірний поділ речовини по всій поверхні шерсті тварини і підвищення стійкості даного шару по відношенню до води, застосовуються полісорбат 20 і сорбітан лаурат. Їхня кількість в 1 мл препарату однакова і становить 486 мг.
Препарат розфасований на пластмасові або скляні флакончики. Кожен флакон закритий кришкою з контролем первинного розтину. Флакончики упаковані в картонні коробки, на яких обов'язково має бути напис «Імаверол», маркування «для застосування у ветеринарії», адреси виробничих потужностей виробників та короткий опис препарату. Усередині коробки повинна також бути інструкція з порадами щодо застосування речовини. Усередині флакона знаходиться рідинна емульсія, прозора, досить густа за щільністю, жовто-коричневого відтінку. Не має яскраво виражених органолептичних якостей.


Фармакологічні якості


Енілконазол, що займає основну лікувальну дію в препараті, належить до штучних протигрибкових речовин, що проявляють активність проти багатьох поширених видів трихофітії та мікроспорії. Механізм впливу цієї речовини заснований на можливості енілконазолу до скорочення виробництва грибком ергостерину, який вважається одним з основних елементів клітинної стінки грибків, що в результаті призводить до руйнування грибкових клітин, втрати подальшої здатності грибка до розмноження та його неминучої смерті. Якщо цей медпрепарат використовувати відповідно до інструкції (зовнішньо і в певних дозах), він майже не потрапляє в кровоносну систему тварини і не несе жодних виражених системних ефектів. Період його напіввиведення приблизно дорівнює 14-16 годин. Виводиться він здебільшого через нирки (з сечею) та в невеликих кількостях з калом.


Показання для використання

По суті єдиною причиною, з якої застосовується цей медпрепарат, вважається поява у тварин (в основному тих, які мають виражену шерсть) стрижучого лишаю. Ознакою цього захворювання вважається формування круглої форми та різних розмірів лисин на шерсті тварин. Шкіра на цих місцях змінена: покрита лусочками, облазить, мокне, червоніє або відшаровується. Лишай може вражати свійську птицю (кур, гусей, індиків), кроликів.


Спосіб використання та доза

Перед тим, як обробити «Імаверолом» ваших тварин - слід спочатку приготувати робочу емульсію, оскільки обробка чистою речовиною може спровокувати за собою отруєння ваших тварин і навіть спричинити їх смерть. Робоча суміш виготовляється шляхом додавання до вмісту флакончика води в пропорції 1 до 50. Одержуваний 0,2% розчин у подальшому використовується для обробки різних тварин.


ВРХ

Великій рогатій худобі проводять обробку уражених ділянок шкіри, захоплюючи при цьому незначні ділянки шкіри (1-2 см), які знаходяться близько з ураженими. Лікування включає 4 обробки, між якими слід витримувати інтервали не менше, ніж у 3-4 доби. Перед тим, як виконується обробка, слід прибрати всі скоринки з ураженої площини, тому що вони несуть у собі величезну кількість збудника. Видалення правильніше проводити за допомогою щітки, яку заздалегідь змочують лікувальним розчином. Важливо! Молоко, що отримується від корів, які проходили обробку цією речовиною, можна пити не раніше, ніж через 48 годин після останньої обробки. Молоко, одержуване в перші 2 дні після обробки, можливо використовувати тваринам після попередньої термічної обробки.

 


Коні

Лікування коней виконується ідентично з лікуванням великої рогатої худоби з тією лише відмінністю, що вони підлягають більш кропіткому вичісуванню через більш розвинений волосяний покрив. Якщо патологія з'явилася в області гриви, слід уважно стежити за тим, щоб у ході лікування емульсія не потрапляла на морду і в очі коня. Дозвіл на забій великої рогатої худоби та коней повинен надаватися не раніше, ніж через 4 дні після заключної обробки. Якщо з тих чи інших причин забій все ж таки знадобилося вчинити - це м'ясо можна використовувати як корм для тварин.


Собаки та кішки

Лікувальний цикл використання «Імаверолу» для собак складається з 4-6 обробок, між якими має бути проміжок у кілька днів (зазвичай 3-4). При нанесенні робочого розчину собакам обробка має бути проти напрямку, у якому росте шерсть. Слід забезпечити повне покриття уражених ділянок тіла емульсією, захоплюючи при цьому значні проміжки здорової шкіри. Представників порід з довгою шерстю перед проведенням лікування краще підстригти. «Імаверол», відповідно до інструкції, — не найкращий для кішок медпрепарат, проте ветеринари та досвід використання власників демонструють, що його застосування цілком можливе і дає хороші результати. Схема використання в цілому схожа на таку як у собак. Представників маленьких порід, а також кошенят і щенят, дозволяється обробляти шляхом занурення їх у ємність із лікувальною емульсією.


Запобіжні заходи та особливі вказівки


Працюючи з цією речовиною, слід дотримуватись усіх загальних заходів обережності, яких слідують при використанні фармацевтичних засобів. Обробка тварин виконується в гумових рукавичках, необхідно не дозволяти попадання речовини на відкриті ділянки шкіри, слизові оболонки та всередину організму.
Важливо! У разі попадання речовини на відкриті ділянки шкіри або слизові оболонки, слід ретельно вимити місце контакту під холодною проточною водою, і у разі появи якоїсь симптоматики, звернутися за допомогою до професіонала. У процесі використання цього фармацевтичного препарату не дозволяється куріння, вживання їжі та води. Після закінчення роботи необхідно викинути використані одноразові рукавички або вимити і висушити багаторазові, а потім ґрунтовно обробити руки з милом під проточною водою.


Протипоказання та побічні явища

Відповідно до ступеня токсичності та впливу на стан здоров'я цей лікарський засіб належить до 4 класу небезпеки (малонебезпечні речовини). У рекомендованих дозах і при правильному використанні не чинить токсичного, мутагенного, тератогенного, місцево подразнюючого та алергічного впливу на організм тварин і людини. Можлива поява алергічних реакцій у випадку, якщо тварина або людина мають високу чутливість до будь-якого компонента препарату або головної діючої речовини. Наявність подібної гіперчутливості слід розглядати як єдине обмеження для використання. При передозуванні або у разі потрапляння речовини всередину у великих кількостях відзначається розвиток у тварин інтоксикаційного синдрому, що виражається підвищенням температури тулуба, занепокоєнням, високим потовиділенням, зменшенням апетиту, агресивністю, а особливо тяжких випадках - нудотою і млявістю, що переходить у втрату свідомості. Для боротьби з грибковими хворобами у ветеринарії застосовуються препарати «Віроцид» та «Лозеваль».


Сумісність з іншими речовинами

Допустимо скорочення ефективності впливу речовини у разі паралельного використання разом з ним інших протигрибкових препаратів для зовнішнього застосування. При одночасному використанні з антибіотиками можливе виникнення побічних явищ у вигляді інтоксикаційного синдрому, що виникає через сумацію токсичного впливу даних фармацевтичних препаратів на організм. При використанні цього препарату спільно з протигрибковими засобами, призначеними для прийому внутрішньо, відзначається підвищення основного ефекту, проте є можливість формування у тварини інтоксикаційного синдрому.


Термін та умови зберігання

Зберігати медпрепарат слід у недосяжному для дітей та тварин місці, далеко від кухонного приладдя та продуктів харчування, у місці, закритому від потрапляння прямих сонячних променів та вологи, при температурі від +5 °С до +30 °С. Термін придатності: у нерозкритому вигляді – 3 роки з дати виготовлення, а вже після того, як флакон був розкритий – до 3 місяців.

Більше препаратом можна знайти на сайті БЕЛВЕТ у розділі Ветаптека