При лікуванні дерматологічних хвороб у домашніх вихованців часто-густо необхідно застосовувати гормональні речовини. Ветеринари ретельно обирають медичні препарати, які не зашкодять тварині, і один з них – Екзекан для котів.


Загальний опис

Екзекан – кортикостероїдний препарат, що має потужну протизапальну властивість. Лікарський засіб створений і виробляється російськими фармацевтами, є цукровими кубиками, що містять дексаметазон і вітаміни.


Склад та дія

Екзекан – ветеринарний медпрепарат, гормональний лікувальний препарат, основу якого складають такі активні елементи:
• дексаметазон – штучний гормон, який володіє чудовими протизапальними, протиалергічними, протишоковими, антитоксичними та імунодепресивними діями, а також можливістю проникати в центральну нервову систему;
• вітамін PP (нікотинова кислота) – бере участь у багатьох окислювально-відновних реакціях організму, має дезінтоксикаційні властивості;
• вітамін B6 (гідрохлорид піридоксину) – бере участь у регуляції білкового обміну, необхідних організму для метаболізму амінокислот, сприяє відновленню шкіри при дерматиті;
• метіонін – життєво необхідна амінокислота, що бере участь у багатьох біохімічних реакціях, знешкодженні токсинів. Метіонін важливий для клітин печінки.

Екзекан стрімко діє на вогнища запалення, погашаючи їх, бере участь у стабілізації обмінних процесів, може допомогти печінці швидше знешкоджувати та виводити з організму токсини, має протисвербіжний ефект.

Важливо!
Препарат створений на основі гормонів, тому його використання може викликати підвищення маси тіла улюбленця.


Призначення

Екзекан використовується при лікуванні дерматологічних хвороб неінфекційного характеру – хронічних та гострих дерматитів, екзем.

Однією з найчастіше діагностованих дерматологічних патологій у кішок вважається блошиний дерматит - висока сприйнятливість тварин до укусів комах-паразитів. Вона обумовлена ​​впливом слини бліх на епідерміс кішки. Сама по собі слина не є небезпечною, проте в ній знаходиться велика кількість гістамінних сполук, які згодом провокують гіперчутливість організму до них, викликаючи роздратованість шкіри.

Захворювання формується стрімкими темпами, супроводжується сильним свербіжем, через який кішка розчісує себе до крові. Мікроранки відкривають доступ до організму хвороботворним мікроорганізмам, що призводить до вторинної інфекції.

Ознаками блошиного дерматиту є:
• сильний свербіж. Запідозрити запалення можна вже тоді, коли кішка починає активніше, ніж зазвичай, вилизувати і чухати шкіру навколо мордочки та шию;
• почервоніння шкіри;
• подряпини та відкриті ранки – сліди котячих пазурів;
• випадання шерсті.

Важливо!
При формуванні вторинних бактеріальних та грибкових інфекцій від тіла тварини може виходити неприємний аромат.
Алергічний дерматит – різновид хронічних дерматологічних захворювань у кішок, що виявляється свербінням, осередками облисіння, еозинофільною гранульомою. Загострення настає, якщо на тіло або в тіло улюбленця потрапляє алерген. Алергічний дерматит можуть спричиняти неякісні корми, засоби побутової хімії, нашийники тощо.

Атопічний дерматит – порушення, яке не має характерних клінічних проявів. Це реакція підвищеної чутливості на алергени, що перебувають у навколишньому середовищі, часто має генетичний або спадковий вигляд.

Хвороба може бути сезонною або виявлятися постійно, у зв'язку з виникнення умов. Ознакою, як і за інших типах дерматиту, є сильний свербіж, частіше він локалізується в області морди, шиї, вух, нижньої частини живота. Кішечка часто свербить, що призводить до самотравмування - на тулуб виникають подряпини, рани, ділянки алопеції (облисіння). Без лікування патологія може протікати, супроводжуючись зовнішнім отитом, вторинною піодермією тощо.

Лікування цих та інших дерматологічних хвороб передбачає комплекс зовнішніх ліків і медикаментів, що приймаються перорально. Екзекан показав свою результативність у лікуванні екзем та дерматитів.


Дозування

Кішкам солодке не можна, проте деякі вихованці не відмовляться від частування, тому цукровий кубик можна дати вихованцю повністю або подрібнити і змішати з вологим кормом, розчинити у воді. У будь-якому випадку необхідно бути впевненим, що лікарський засіб повністю потрапить в організм тварини, для того, щоб він мав потрібну терапевтичну дію.

Якщо улюбленець відмовляється від ліків, найкращий метод - розчинити кубик у воді і випоїти його за допомогою шприца без голки. Разова доза становить:
• у перші 4 дні лікування – по 0,5 кубика незалежно від маси тіла тварини;
• з 5-го по 12-й дні – по ¼ кубика.

Важливо!
Лікарський засіб не можна давати кошеням і кішкам з масою тіла менше 1 кг.


Обмеження та негативні наслідки


Заборонами застосування Екзекану вважаються висока чутливість вихованця до компонентів медикаменту, маса тварини менше 1 кг, вагітність, період лактації у кішок. Не призначається медпрепарат хворим на інфекційні патології тваринам, а також страждаючим від цукрового діабету.

Побічні ефекти при лікуванні можуть бути виражені блюванням (за наявності гіперчутливості), високою спрагою, сильним апетитом, збільшенням об'єму урини.

Передозування неприпустиме, воно може призвести до небезпечних наслідків, серед них:
• синдром Кушинга – надлишкове вироблення гормону кортизолу, що призводить до зменшення активності, високої агресії, видимих ​​поведінкових змін, шкірних проявів;
• гіпернатріємія;
• набряклість;
• алопеція;
• розвиток остеопорозу – крихкості кісток;
• виразкова хвороба;
• судоми;
• гіпертонія та ін.


Аналоги препарату

 

Прямих аналогів у Екзекана немає, для лікування дерматитів у свійських тварин можуть використовуватися інші гормональні засоби:
1. Преднізолон – відрізняється менш тривалим впливом, проте менше викликає негативних наслідків;
2. Дексаметазон.

Більше препаратів можна знайти на сайті БЕЛВЕТ