Інтернет-магазин № 1 Киэву, вет препарати, зооветеринарні товари
0
Мій кошик

Насіння соняшника

Одним з популярних зернових рослин, вирощуваних в середній смузі, є соняшник. Основними сприятливими якостями для сільського господарства соняшнику є висока частка врожайності, а також невибагливість.

Які сорти є найбільш високоврожайними?

Для отримання великого і багатого врожаю використовують сортові або гібридні насіння цієї рослини. При цьому гібридні насіння найбільш цінні. Це пояснюється тим, що в другому поколінні насіння сортові втрачають близько 50% своїх переваг, і чим більше поколінь (зборів), тим якість їх стає нижче.

Також важливо пам'ятати, що низька вартість насіння соняшнику ніяк не впливає на обсяг його врожаю. Це досить поширена культура, вона швидко дозріває, просто забирається з посівної площі, а також добре зберігається до моменту переробки.

Відповідно до досвіду, багатий урожай соняшнику можна зібрати протягом місяця. Так, насіння, посіяні на початку весни зможуть принести хороший збір у вересні.

Гібриди соняшнику високоолеїнового: переваги та технологія вирощування

Високоолеїнові насіння отримали свою назву через великий вміст в них однойменного масла. Це гібридне насіння. Їх переваги можна оцінити з двох різних сторін: з точки зору споживачів і з точки зору переробних організацій.

До позитивних якостей такого насіння з точки зору здоров'я споживачів можна віднести:

  • наявність великого обсягу вітаміну Е, відомого в народі як «вітамін молодості»;
  • малий вміст трансжирів, а значить, воно не утворює канцерогени.

До переваг з точки зору для переробників і організаціям харчової галузі можна віднести:

  • при виробництві маргарину з такого масла відбувається економія до 15% енергозатрарт;
  • високий рівень стійкості олії з такого насіння до окислення, то в 5 разів збільшує термін його зберігання і зберігання продуктів, приготованих з його застосуванням. Крім цього таке масло може витримати більше число циклів смаження, що особливо важливо при приготуванні страв на фритюрі.

Вирощування насіння високоолеїнового типу подібно технології, використовуваної для звичайного типу соняшнику. А значить, підприємствам сільського господарства не потрібно купувати спеціальне обладнання для їх посіву, вирощування, збору і захисту.

При посіві такого насіння важливо орієнтуватися на наступні вимоги:

  • ізоляція простору від посівів звичайного типу повинна бути не менше 300м;
  • прибирання та зберігання насіння різного типу повинні бути роздільними;
  • регулярний контроль олійності для виявлення терміну збору врожаю.
Сортування:
Відображення:
Вгору