ХартМедін – аналог препарату Ветмедіна, кардіотонік із значною ефективністю для лікування серцевої недостатності у собак.

Має подвійну ефективність:

• Підвищує силу серцевих скорочень без підвищення частоти серцебиття та значних енергетичних втрат
• Розширює кровоносні артерії, знижуючи навантаження на серце
Активна речовина ХартМедіна - пімобендан, визнаний клінічно ефективним майже при всіх суттєвих серцевих хворобах. Прийом препарату покращує якість та тривалість життя тварини. Пімобендан високо ефективний при дилатаційній кардіоміопатії (ДКМП), недостатності мітрального клапана, а також інших серцево-судинних хворобах у собак і кішок.
Препарат пропонується до продажу у таблетках 2,5 та 5 мг. Таблетки упаковані у блістери по 30 чи 60 штук.

 

Інструкція з використання препарату "Хартмедін"

 

ХартМедін таблетки випускають у двох дозах:

• таблетки масою 992 мг містять 10 мг діючої речовини пімобендану (10,4 мг мікронізованого пімобендану в оксиді кремнію) та додаткові компоненти: лимонної кислоти безводної – 480 мг, Ф-Мельт тип М – 473,6 мг, оксид кремнію – 16 мг і магнію стеарату – 12 мг;
• таблетки масою 248 мг містять 2,5 мг діючої речовини пімобендану (2,6 мг мікронізованого пімобендану в оксиді кремнію), і додаткові компоненти: безводної лимонної кислоти –120 мг, Ф-Мельт тип М – 118,4 мг, оксид кремнію - 4 мг і магнію стеарату – 3 мг;
На вигляд ХартМедін являє собою білі овальні таблетки без покриття з рискою в центрі.
Лікувальний медпрепарат розфасовано у відповідні блістери. Блістери упаковані в персональні картонні коробки:
• Таблетки 2,5 мг розфасовані по 15 таблеток у блістері, які упаковані в персональні картонні коробки по 2 (30 таблеток) або 4 (60 таблеток) блістера;
• Таблетки 10 мг розфасовані по 10 таблеток на блістері, які упаковані в персональні картонні коробки по 3 (30 таблеток) або 6 (60 таблеток) блістерів;
ХартМедін зберігають при температурі від 0°С до 25°С.
Термін придатності – 3 роки із дати виготовлення.

Фармакологічні якості

Фармакотерапевтична група: кардіотонічне засіб.
Пімобендан, що входить до складу препарату ХартМедін, має позитивний інотропний вплив і виражений вазодилатуючий ефект. На відміну від серцевих глікозидів хороший інотропний ефект речовини обумовлений двома механізмами: підвищенням сприйнятливості до кальцію волокон серцевого м'яза та пригнічення фосфодіестерази. Вазодидатуючий ефект пов'язаний з пригніченням активності фосфодіестерази. Завдяки наявності позитивної інотроїної та вазодилатуючої дії при серцевій недостатності препарат підвищує силу серцевих скорочень і зменшує як переднавантаження, так і постнавантаження.
Після перорального застосування пімобендан швидко всмоктується в кров, і його біодоступність становить 60-63%. Період напіврозпаду пімобендану в плазмі становить 0,4±0,1 години, а час напіввиведення його інтенсивного метаболіту становить 2,0±0,3 години. Значна частина метаболітів пімобендану виводиться з організму тварин із калом.
ХартМедін за ступенем впливу на організм належать до малонебезпечних препаратів (4 клас небезпеки), не володіють сенсибілізуючим, ембріотоксичним, тератогенним та мутагенним впливом.

Порядок використання

ХартМедін використовують перорально для лікування серцево-судинних хвороб у собак.
Показанням до використання вважається серцева недостатність, викликана дилатаційною кардіоміонатією, недостатністю двостулкового або тристулкового клапана, що супроводжується відмітними ознаками: кашлем, задишкою, зниженням активності або асцитом.
Заборонено використовувати ХартМедін при гіпертрофічній кардіоміопатії та клінічних станах, при яких не може бути підвищений серцевий викид крові через функціональні або анатомічні особливості (наприклад, стеноз аорти).
Заборонено застосовувати ХартМедін собакам із серйозними ураженнями печінки, оскільки медпрепарат більшою мірою метаболізується в печінці.
Заборонено спільне використання речовини разом із блокаторами кальцієвих каналів та бета-блокатором іропранололом, оскільки дані речовини пом'якшують дію пімобендану.
Дозування ХартМедіна може коливатися від 0,2 мг до 0,6 мг пімобендану на 1 кг маси тіла на добу за рекомендацією ветеринарного лікаря, а також залежно від серйозності перебігу хвороби та стану тварини. Денну дозу поділяють на два прийоми

 

Кількість таблеток на 1 прийом

Ранок

Вечір

Вага тварини,
кг

Добова доза,

мг

2,5 мг

10 мг

2,5 мг

10 мг

5-10

2,5

1/2

-

1/2

-

11-20

5

1

-

1

-

21-40

10

-

1/2

-

1/2

41-60

20

-

1

-

1

>60

30

-

1 1/2

-

1 1/2

 

У разі застійної серцевої недостатності ХартМедін використовують тваринам довічно з вибором персональної дози.
Таблетки дають тварині за годину до годування.
При передозуванні препаратом у тварини може спостерігатися нудота, апатія, тахікардія, шуми у серці та зниження тиску. У разі передозування необхідно припинити дачу речовини та звернутися до ветеринарного лікаря. При цьому рекомендовано негайне використання адсорбентів (наприклад, активованого вугілля).
Особливостей дії фармацевтичного препарату при його першому використанні та скасуванні не виявлено.
Необхідно уникати порушень схеми використання препарату, оскільки це може спричинити зменшення ефективності. У разі пропуску чергового прийому речовини його приймають у тій же дозі за цією ж схемою.
При використанні речовини відповідно до цієї інструкції побічних явищ та ускладнень, як правило, не помічається.
При підвищеній персональній чутливості тварини до складових речовини та розвитку алергічних реакцій застосування препарату закінчують та проводять десенсибілізуючу та симптоматичну терапію.
При використанні ХартМедіна разом з блокаторами кальцієвих каналів та бета-блокатором іропранололом зменшуватиметься дія пімобендану.

Більше серцевих препаратів можна знайти на сайті БЕЛВЕТ у розділі Кардіологічні ветпрепарати