Іпозан належить до гормональних речовин французького виробника Virbac, призначених для лікування у собак хвороб сечостатевої системи. Найбільше засіб застосовується для боротьби з аденомою передміхурової залози дорослих кобелів. Вже на ранніх стадіях простатиту та аденоми рекомендовано придбати Іпозан, щоб виключити виникнення ускладнень у майбутньому та необхідності вдаватися до хірургічної операції.

Аденома простати у собак


Гіпертрофія передміхурової залози у собаки проходить безсимптомно кілька років. Клінічна картина з'являється, якщо в організмі вже відбуваються серйозні патологічні зміни, які потребують комплексного лікувального підходу. Змусити насторожитися власника вихованця повинні спазми, що виникають, проблемне сечовипускання. До основних проявів недуги належать такі:
• Поява дискомфорту та хворобливості при сечовипусканні.
• Зникнення статевого потягу.
• Нетримання сечі.
• Виникнення сонливості, втома, що наростає.
• Зниження маси тіла.
• Блювота, запори.
• Зміна звичайної ходи.
• Кров у сечі.
• Збільшення температури тіла.
Препарат призначається ветеринаром після проходження комплексного обстеження із встановленням форми простатиту, особливостей його перебігу.
Застосовуване лікування лікарський засіб має андрогенним і прогестероновим впливом. Після початку терапії клінічні прояви відбуваються досить швидко. У більшості ситуацій розміри передміхурової залози зменшуються до 40%.

Головним діючим елементом препарату вважається осатерон, який належить до прогестеронових стероїдів, що спричиняють виражений гормональний ефект. Компонент стримує з'єднання андрогенів із рецепторами простати. Інший ефект осатерону ацетату – уповільнення поглинання гормону тестостерону клітинами передміхурової залози. При цьому якість сперми, що виробляється, не страждає.

Відповідно до інструкції Іпозану медпрепарат може бути призначений твариною вагою від 3 до 60 кг. Точну дозу та тривалість лікування встановить лікар. Використовується як для боротьби з гіпертрофованими змінами передміхурової залози, так і при її запальних змінах.
Точна доза визначається з розрахунку 0,25 – 0,5 мг осатерону на кілограм ваги тварини. Після призначення і встановлення дози засіб приймається разово протягом дня під час прийому їжі. Загальна тривалість курсового лікування становить тиждень. В упаковці міститься 7 таблеток. Вони можуть мати відповідне дозування:

Вага собаки (кг)

Осатерона ацетат в 1 таблетці

Добова доза (таб)

Курс лікування (днів)

3-7.5 кг (S)

1,875 мг

1

7

7,5-15 кг (M)

3,75 мг

1

7

15-30 кг (L)

7,5 мг

1

7

30-60 кг (XL)

15 мг

1

7

 

Позитивна дія засобу простежується за кілька діб від початку прийому. Воно швидко всмоктується (протягом 2 годин), метаболізується печінкою. Після закінчення прийому порядку 30% виводиться із сечею, 60% – з фекаліями.
Побічні ефекти трапляються дуже рідко. Їх проявами вважаються підвищення апетиту, зміна фізичної активності у бік зниження чи збільшення. Через порушення правил дозування речовини може траплятися блювання, нудота.
Іпозан не агресивний, можна використовувати з іншими фармацевтичними речовинами, у тому числі й разом з антибіотиками. Використовувати дуже акуратно собакам із проблемами печінки.
Після завершення курсу прийому речовини позитивна дія триває 5 – 6 місяців.
Використовувати тільки собакам.

Більше препаратів можна знайти на сайті БЕЛВЕТ у розділі ВЕТАПТЕКА