Ветеринарний засіб пімобендан випускається під назвою Ветмедін. Ліки виготовляються німецькою компанією «Берінгер Інгельхайм». Лікарський засіб використовують у лікуванні домашніх вихованців (собак, кішок), і застосовують після призначення лікарем.


Загальна характеристика продукту

Ветмедін є кардіотонічним засобом, призначеним для прийому всередину. Препарат значиться серед фармакологічних продуктів, зареєстрованих Всесвітньою Організацією Охорони Здоров'я.
Препарат позитивно впливає на серцево-судинну систему тварин, гарантує йонотропний та судиннорозширювальний результат. Переважно лікарський засіб застосовується під час проведення комплексної терапії гострих чи хронічних захворювань серця.
Ветмедін належить до малотоксичних речовин.


Форма випуску

Препарат випускається у двох видах:
• у таблетках по 500, 1000, 2000 мг;
• у капсулах по 1,25 мг, 2,5 мг, 5 мг, 10 мг.


Фармакологічні якості


Активне з'єднання Ветмедіну являє собою похідне бензімідазол-піридазинону. На фоні застосування речовини гарантується йонотропний та вазодилатуючий результат. Внаслідок терапії лікарським препаратом відбувається збільшення коронарних та легеневих артерій, периферичних артеріол та вен.
Після перорального прийому препарату також спостерігається такий вплив:
• зростає сила скорочення серцевого м'яза;
• зменшується навантаження на серце;
• підвищується здатність органу до перекачування крові;
• знижується загроза розвитку аритмії.
Після прийому внутрішньо лікарський засіб швидко засвоюється. Біодоступність речовини сягає 60%. Елементи продукту швидко розпадаються і виходять із організму з природними виділеннями.


Показання для використання

Головне показання до прийому Ветмедіна – недостатність серцевої діяльності, спричинена дилатаційною кардіоміопатією, порушеннями з боку двостулкових та тристулкових клапанів. До інших обставин, що спричиняють формування серцевої недостатності, належать кардіосклероз, міокардит, перикардит, інфаркт міокарда, вроджені вади, артеріальна гіпертензія. У деяких випадках патологічний стан формується на тлі тривалого перебування в організмі улюбленця гельмінтів.
Патології в роботі серця викликають у кішок та собак характерні симптоми, що виявляються у формі:
• задишки;
• посиніння язика;
• серцебиття;
• набряклості;
• сонливості;
• підвищеної стомлюваності;
• постійного занепокоєння;
• відсутнього апетиту;
• посиленої спраги;
• набору зайвої ваги.
Якщо тварина у віці, проблеми з серцем призводять до патології координації, формування малопродуктивного кашлю, росту живота.
Перші ознаки хвороби визначаються після проведення ЕКГ і рентгенологічного обстеження. На другій та третій стадії захворювання проявляється наявністю зовнішніх ознак.
Особливо небезпечними є застійні явища в серцевому м'язі, що загрожують формуванням тяжких ускладнень і незворотних змін в ділянці міокарда. При нестачі якісної медичної допомоги значно збільшується загроза формування кардіогенного набряку легень, здатного спричиняти смерть пацієнта.

Спосіб використання


Лікувальний препарат дають тваринам двічі на день, за годину до годування. Добова доза обов'язково поділяється на 2 прийоми.
Точний обсяг препарату розраховується персонально та визначається вагою пацієнта (вага/добова доза):

  • Менше 5 кг – 1,25 мг;
  • 5-10 кг – 2,5 мг;
  • 11 та 20 кг – 5 мг;
  • 21 до 40 кг – 10 мг
  • 41 кг та 60 кг – 20 мг;
  • 60 кг – 30 мг

Тривалість терапії визначається тяжкістю діагнозу. Якщо у тварини є застійна серцева недостатність, ліки призначаються на все життя з вибором індивідуальної дози.


Побічні дії та протипоказання

Препарат має щадний вплив і хорошу переносимість. При правильному використанні Ветмедіна небажані явища не розвиваються.
У разі перевищення зазначених в інструкції дозувань у тварин можуть з'являтися негативні стани, що набувають форми тахікардії (частішого серцебиття), шумів у серці, зниження артеріального тиску (гіпотонії), блювотних позивів, діареї, апатії. За наявності таких явищ використання речовини слід перервати та негайно дати хворому адсорбуючий засіб (активоване вугілля).


Ліки протипоказані кішкам і собакам, що мають відповідну патологію:
• гіпертрофічну кардіоміопатію, а також інші патології, при яких викид крові не може збільшуватися через особливості анатомії або функціональних характерних рис (стенозу аорти та інших дефектів);
• тяжко протікаючі печінкові хвороби (при проблемах у роботі органу засіб категорично протипоказаний, оскільки метаболізується переважно у печінці);
• цукровий діабет.
Ветмедін призначений для дорослих особин, і не використовується в лікуванні тварин молодше 6 місяців. Крім цього, лікарський засіб не слід застосовувати самкам у проміжок виношування та вирощування потомства.
Перш ніж використовувати лікарський засіб, слід переконатися у відсутності у улюбленця гіперчутливості до його складу. Прийом кардіотонічних таблеток або капсул починають тільки після встановлення чіткого діагнозу та призначення ветеринарного лікаря.


Особливі вказівки

Проводячи медичний курс з Ветмедіном, слід дотримуватись важливих вказівок, позначених виробником в інструкції:
1. Давати тварині препарат в один і той же час (допускаються невеликі відмінності). Важливо не перевищувати та не знижувати призначену лікарем дозу.
2. Уникати пропуск наступного прийому медичного препарату. Якщо це сталося, виключити використання підвищеної дози, і продовжити лікування відповідно до звичайної схеми.
3. Не дозволяти спільного використання пімобендану та блокаторів кальцієвих каналів, бета-блокатора пропранололу. Ці засоби здатні зменшувати лікувальний ефект основного медикаменту.
4. Якщо на фоні використання фармацевтичного засобу відбувається підвищення ЧСС, дозу, що приймається, потрібно зменшити.
5. У разі гострої необхідності медпрепарат може призначатися щенним і лактуючим самкам. У такому разі лікарський засіб повинен використовуватись під контролем ветеринарного лікаря.
Власники тварин, які застосовують Ветмедін, повинні постійно дотримуватись правил індивідуальної профілактики. У процесі застосування медикаменту необхідно остерігатися його потрапляння на слизові оболонки органів зору. Якщо таке трапилося, очі слід вимити під проточною водою.
Після процедури слід ретельно очищати руки. При високій сприйнятливості шкіри необхідно усунути прямий контакт із препаратом. У разі формування алергії на ліки або після його випадкового потрапляння в людський організм, знадобиться якнайшвидше звернутися до медустанови для надання професійної допомоги.


Аналоги речовини

У разі потреби Ветмедін може замінюватись аналогами – речовинами, максимально наближеними до оригіналу за фармакологічними властивостями та формулою. До більш популярних замінників ветеринарного продукту, що мають таблетовану форму випуску, належать:
1. Пімобендан. Лікарський засіб включає діючу речовину з такою назвою. Головним показанням до використання медикаменту є серцева недостатність у домашніх тварин.
2. Хартмедін. Лікарський засіб з пимобенданом в основі визнаний клінічно результативним при багатьох серцевих хворобах у вихованців.
Рішення про необхідність заміни Ветмедіна будь-яким з наявних аналогів повинен приймати лікар. Для того, щоб усунути нанесення шкоди самопочуванню улюбленця, не потрібно використовувати подібні фармацевтичні засоби без попереднього дозволу лікаря.

Більше препаратів для тварин можна знайти на сайті БЕЛВЕТ у розділі ВЕТАПТЕКА