Витончена біла красуня кішечка з пухнастою, доглянутою шерстю - чи це не ідеал та прикраса будинку? Особливо якщо кішечка насправді біла.
Але часто трапляється, що хутро у кішок змінює тон, і найяскравіше це помітно, якщо шубка вашої улюблениці - біла. То з чим може бути пов'язана зміна тону шерсті?


Вплив їжі на шерсть

Не треба применшувати вплив на шерсть тварини продуктів, якими вона харчується. Дуже часто власники білих кішок відзначають, що хутро починає жовтіти від нового корму або, якщо тварина на натуральній їжі, а не на готових сухих кормах, непомірного вживання моркви або гарбуза.
Найчастіше, якщо поміняти харчування або зменшити вживання овочів або фруктів, від яких змінюється тон шерсті, все приходить у норму, і вже після линьки кішечка тішить своїм власників білим забарвленням.

Захворювання


Набагато складніша ситуація, якщо колір шерсті змінився через захворювання. До зміни забарвлення, ослаблення чи збільшення пігментації шкіри можуть спричинити ракові пухлини, особливо пухлина шкіри, жовтяниця, що зазвичай виникає при захворюваннях печінки, алергічні реакції, бактеріальні інфекції. Крім того до зміни кольору шерсті приводить формування пігментних плям - лентиго або втрата пігментації - вітіліго. Подібні зміни найчастіше зумовлені спадковістю.
Ще одним, вкрай передбачуваним фактором зміни відтінку шерсті у кішок вважається звичайний бруд. Особливо часто шерсть може змінювати колір, якщо кішечка має допуск до вулиці.
Якщо на чорній шерсті улюбленця пил і бруд можна не помітити, то на білій видно будь-яку пляму. Будь-який бруд із шерсті краще прибрати якнайшвидше. Як це зробити, залежить від рівня забруднення. У деяких випадках для того, щоб шерсть у кішки знову стала білою, досить змахнути пил зволоженою щіткою і дозволити вихованцеві особисто навести красу. Однак якщо засмічення серйозне, то для того, щоб хутро заблищало, знадобиться повне купання.

До зміни насиченості забарвлення та кольору шерсті може призвести також і стрижка тварини. Через те, що волосся відростає знову і при стрижці кішечка могла відчути сильний стрес, пігментація може порушитися.
Втім, як і склад вовни. Замість досить жорстких волосків, які були у кішки до стрижки, можуть рости ніжні, ватні шерстинки. Перш ніж стригти довгошерсту кішку, потрібно добре зважити всі за і проти. Можливо, вже після першої ж стрижки шерсть вже нереально буде повернути до початкового стану, зміниться як її структура, так і колір домашньої улюблениці.

Засоби для догляду за білою кішкою можна знайти на сайті БЕЛВЕТ в розділі Шампуні для котів