Ветеринари віддають перевагу Оваріовіту для собак при помилковій вагітності, патологіях репродуктивної функції у самок. Це гомеопатичний препарат, створений на основі природних інгредієнтів.


Загальний опис

 


Лікарський засіб виробляється у вигляді ін'єкційного розчину. Він надає комплексний вплив на організм, відновлює функції репродуктивної системи, активізує вироблення гормонів.


Склад та дія

Гомеопатичний засіб містить екстракти лікарських рослин. Таких як:
• Сон-трава (простріл лучний) – рослина, листя, коріння та квіточки якої містять ефірні олії, дубильні речовини, алкалоїди, макроелементи та вітаміни. У народній медицині рослина застосовують для прискорення пологів і зняття больового синдрому при них, а також як засіб від імпотенції. У складі ветеринарного препарату сон-трава активізує вироблення статевих гормонів в організмі самки.
• Аквілегія – має жирні олії, ціаногенні глікозиди, вітамін С. Рослина отруйна, проте в малих дозах вона виявляє гарний вплив на організм: має знеболювальну, протизапальну дію. Алкалоїди, що у рослині, нейтралізують патогенні бактерії, позитивно впливають функції статевих органів.
• Даміана – рослина, що має добрий вплив на ендокринну систему, використовується при дисфункції яєчників, нормалізує кровообіг у статевих органах, сприяє активізації статевих гормонів у самки.
• Аристолохія (кірказон) – стимулює роботу імунної системи, відновлює гормональне тло в організмі, перешкоджає формуванню грибкових, вірусних хвороб.

До складу Оваріовіта входить також йодисте золото. Воно виявляє добрий вплив загалом на організм улюбленця, підтримує роботу серцево-судинної системи тварини, у самок зменшує розмір кісти яєчників.

Для збільшення лікувальної дії рослинних інгредієнтів Оваріовіт містить витяжки з раковин устриць та сепію – речовину, яка видобувається з морських молюсків. Це багате джерело амінокислот, яке:
• стимулює зростання та розвиток цуценят;
• допомагає прискорити відновлення організму після захворювання та пологів;
• збільшує імунітет собаки.

Важливо! Медпрепарат часто призначається, якщо порушення репродуктивної функції пов'язане з помилками харчування. Він застосовується в комплексі з іншими медичними препаратами для збільшення їх впливу.


Призначення

Оваріовіт, як і інші комбіновані гомеопатичні речовини, надає комплексний вплив на організм тварини. Ветеринари призначають його самкам:
• при помилковій вагітності;
• порушення функції яєчників;
• проблемах з запліднюваністю;
• при ендометриті;
• кисті яєчників;
• піометрії.

Лікарський засіб може допомогти відновити порушену функцію статевих залоз, стимулювати вироблення естрогену та овогенез. За помилкової щенності він може допомогти відновити гормональний баланс, усунути психологічні розлади.

Хибна вагітність у собак - це не захворювання, а психофізичне відхилення, при якому у самки за відсутності запліднення з'являються всі ознаки вагітності.
• збільшується животик;
• темніють та набухають соски;
• з'являється токсикоз.

Самка стає ворожою до інших тварин, при цьому виявляє материнський інстинкт по відношенню до малих тварин, м'яких іграшок. Сам собою стан безпечний, проте часті псевдовагітності можуть бути причиною формування маткових інфекцій, пухлини в молочних залозах, піометри (гнійного запалення слизової оболонки матки, що може спричинити смерть тварини).

Важливо! Препарат може призначатися вже після гормональної терапії для відновлення функцій сечостатевої та ендокринної систем у собак.


Дозування

Оваріовіт продається у ветеринарній аптеці у вигляді готового розчину для ін'єкцій. Вводити лікарський засіб можна підшкірно або внутрішньом'язово. У першому випадку уколи робляться під загривок, у другому – у стегно.

Звичайна доза становить 0,1 мл на 1 кг ваги тварини, проте існує максимальне обмеження речовини, що вводиться – 4 мл.

Щоб уникнути негативних результатів, правильніше за все довірити проведення маніпуляцій досвідченому ветеринару в лікарні. Незважаючи на відсутність протипоказань до застосування медичного препарату, у тварин може виражатися персональна реакція на його компоненти.

Схема лікування залежить від мети застосування речовини:
• при хибній щенності: по 1 уколу на день протягом 5 днів, потім через день – 3-4 ін'єкції;
• для стимуляції статевого полювання – раз на тиждень по 1 уколу протягом місяця;
• для нормалізації функцій репродуктивної системи після гормонотерапії – по 2-3 ін'єкції на тиждень курс лікування – 1 місяць;
• для профілактики передчасних пологів – двічі, на 5-й та 10-й дні після запліднення;
• при лікуванні ендометриту протягом 3 тижнів із проміжком 3-4 дні.


Обмеження та ймовірні ускладнення


Оваріовіт не належить до небезпечних і сильнодіючих речовин, тому не має значних обмежень до прийому. Але використовувати його для самолікування не слід. У рідкісних випадках можлива особиста висока сприйнятливість до компонентів препарату, що може спричинити алергійну реакцію.


Аналоги

Абсолютним аналогом за формулою та впливом вважається ветеринарний медпрепарат Оваріум композитум. Так само, як і Оваріовіт, замінник застосовується для ін'єкцій.

Відновити функцію яєчників собак може допомогти Гормель. Він містить у собі рослинні та тваринні елементи, а також мінерали. Лікарський засіб виробляється у вигляді готового розчину для ін'єкцій, вводиться як підшкірно або внутрішньом'язово, так і внутрішньовенно.

Більше препаратів для тварин можна знайти на сайті БЕЛВЕТ у розділі ВЕТАПТЕКА