Кальцівіроз, вірусний ринотрахеїт, панлейкопенія (чумка) – інфекційні хвороби, які найчастіше стають причиною смерті домашніх вихованців. Тільки своєчасна імунізація може зберегти організм тварини і зменшити ризик інфікування або полегшити симптоми захворювання. Фелоцел – вакцина для котів, що захищає організм одразу від трьох небезпечних інфекцій.


Загальний опис
 

Фелоцел CVR застосовується для комплексної вакцинації кішок від вірусного ринотрахеїту, панлейкопенії (котячої чумки) та кальцивірусної інфекції. Розроблена американськими вченими вона включає активні штами мікробів. У комплекті із сухою вакциною продається розчинник.
Імунізація – найдієвіший спосіб профілактики вкрай небезпечних для маленьких кошенят і дорослих вихованців інфекційних хвороб. Щеплення збережуть життя вихованцю, а якщо зараження відбулося - послаблять згубний вплив хвороботворних бактерій і спростять перебіг захворювання.
Вакцина комплексного впливу Фелоцел передбачає собою ліофілізовану масу, містить атенуйовані (ослаблені) мікроби:
• котячої чумки;
• кальцивірусної інфекції;
• ринотрахеїту;
• хламідіозу.
Комплексна вакцина сприяє виробленню імунітету у кішок проти вкрай небезпечних вірусів, забезпечуючи міцний захист через 3 тижні після закінчення вакцинації. Захист зберігається протягом року.


Правила вакцинації
 

Щеплювати можна тільки здорових тварин, після огляду ветеринаром. За відсутності протипоказань рекомендовано застосовувати комплексну вакцину для дво- чи триразової вакцинації. Допустимо застосовувати Фелоцел CVR для ін'єкції кошенятам, починаючи з 8-тижневого віку.
Схема вакцинації передбачає можливість дво- або триразового введення вакцини кошенятам:
• у двомісячному віці, потім – двічі з проміжком 3 тижні;
• у 8 та 12 тижнів.
Подальші вакцинації проводяться кішкам щороку через кожні 12 місяців.
Один флакон вакцини – одна доза. Для кошенят і дорослих кішок вміст флакона необхідно розвести розчинником, новокаїном або водою для ін'єкцій, ретельно струсити флакон до повного розчинення вмісту і ввести 1 мл розчину підшкірно або внутрішньом'язово. Стандартна доза розрахована на тварин будь-якої ваги та віку, незалежно – вперше ставиться вакцина, або проводиться ревакцинація.

 

Підготовка до вакцинації


Перше щеплення ставити кошенятам необхідно у віці 10-12 тижнів. До цього періоду власний імунітет у улюбленця ще не сформувався, проте він отримує частину антитіл із молоком мами-кішки. До двомісячного віку лімфатична система кошеня не може сформувати правильну імунну відповідь, проте це в тому випадку, якщо котик з'явився на світ у домашньої кішки.
Кошенятам від вуличної кішки щеплення можна робити раніше – починаючи з 8-тижневого віку. Однак у першу чергу необхідно показати кошеня ветеринару. Вакцинувати можна тільки тварин з оптимальним імунітетом. Знесилена імунна система не може правильно зреагувати на введений вірус. Є небезпека, що котик захворіє на те, від чого його прищеплювали.
Важливо!
Різні запальні процеси, що проявляються підвищенням температури, розладом травлення, а також алергічні реакції будь-якої природи, шкірні ураження, запалення очей і вух, рани на тілі і інше, вважаються протипоказанням до щеплення. Дата вакцинації переноситься до періоду повного одужання.
Ветеринарний лікар дасть відведення від щеплення:
• при вагітності кішки;
• під час вигодовування кошенят;
• під час тічки;
• у період перебування на карантині;
• у післяопераційний період тощо.
До щеплення необхідно приготуватись: за 10 діб до відвідування ветеринарної клініки проводиться антигельмінтна обробка. Рекомендовано вибирати комбіновані речовини від різних видів паразитів.
Важливі фактори підготовки:
• Стреси негативно позначаються на роботі імунної системи кішки, тому слід виключити стресові ситуації з життя улюбленця перед щепленням.
• Не рекомендовано порушувати нормальний ритм життя тварини. Імунізація не вимагає попереднього дотримання дієти, прийому проносних засобів.
• Потрібно спостерігати за здоров'ям кішки перед візитом до ветеринара. При нездужанні, високій температурі, порушенні травлення щеплення необхідно відкласти.
• Ставити щеплення необхідно лише в хорошій ветеринарній лікарні – де дотримуються всі без винятку правила збереження вакцини, застосовують високоякісні ліки та інструменти.
Важливо!
Не можна робити щеплення, якщо улюбленець мав контакт з хворими тваринами, у нього виявилися блохи або дерматологічні захворювання, сльозяться або нагноюються очі. Вже після операції дозвіл на імунізацію повинен надати лікар.
Кожна тварина має мати власний ветеринарний паспорт, у якому робляться всі позначки про щеплення. При вакцинації в паспорт повинні вклеюватися етикетки з флакона вакцини із зазначенням дати введення ін'єкції.

Ці відомості мають бути засвідчені підписом ветеринара та печаткою ветеринарної лікарні.


Обмеження та побічні дії
 

Вакцинація, по суті, - це зараження тварини захворюванням. Ослаблені штами вірусів активізують вироблення в організмі тваринної імунної відповіді. Після введення Фелоцелу CVR можливі алергічні реакції.
Дуже рідко елементи вакцини викликають у улюбленця легку лихоманку, чхання, запалення очей, легку кульгавість і болючі почуття в місці уколу. Ці ознаки незабаром минають і потребують лікарського втручання.
Може бути знижена захисна відповідь через перенесені вихованцем стреси (похід до ветеринара, перевезення – це теж стрес-фактори), при неправильному харчуванні, утриманні в поганих умовах.
При наявності декількох тварин вакцинувати їх необхідно одночасно. Не рекомендовано порушувати схему імунізації, оскільки це призводить до зменшення ефективності вакцини. Якщо поставлене перше щеплення, а до наступного часу у тварини відзначається нездужання, вже після одужання необхідно ввести вакцину якнайшвидше.


Аналоги препарата
 

Крім Фелоцела, найпоширенішими вважаються комплексні вакцини:
1.
Нобівак Tricat Trio;
2. Квадрикат;
3.
Пуревакс;
4.
Мультифел.
Вони формують стабільний імунітет від чумки, кальцівірусної інфекції, хламідіозу та ринотрахеїту.

Більше препаратів можна знайти на сайті БЕЛВЕТ в розділі ВЕТАПТЕКА