Червоні очі, підвищена сльозотеча, інфекції, вікові процеси в органах зору у домашніх вихованців – все це не слід залишати поза увагою. Щоденний догляд, профілактика очних хвороб можуть допомогти виключити серйозних наслідків для самопочуття тварини, а можуть допомогти в цьому «Діамантові очі», для собак краплі рекомендуються як профілактичний та лікарський засіб.

«Діамантові очі» – розчин для щоденної гігієнічної обробки очей у собак, у лікувальних цілях використовується за рекомендацією ветеринара.


Склад та дія
 

Ветеринарний медпрепарат швидко прибирає набряклість очей, має протизапальні, антибактеріальні якості, які гарантують елементи, що входять до складу:
• таурин - амінокислота, яка потрібна організму тварини для зміцнення сітківки та зору. Незважаючи на те, що організм собаки в змозі синтезувати таурін з інших амінокислот, улюбленець може відчувати дефіцит, що призведе до погіршення зору та очних хвороб;
• янтарна кислота – пригальмовує вікове формування катаракти, патологічних змін у сітківці та рогівці;
• хлоргексидин – має антибактеріальну дію.

Краплі рекомендовано застосовувати як профілактичний засіб від очних інфекцій, їх можна використовувати щодня під час гігієнічних процедур, а також для усунення почервоніння та набряклості очей.


Призначення препарату

 


Ветеринари радять розчин використовувати замість лосьйону щодня. Він може допомогти прибрати висохлі скоринки, накопичившийся ексудат у куточках очей, що виникає у тварини після сну, нормалізують процес при надмірній сльозотечі, зупиняють формування запальних процесів у слизовій оболонці ока, почервонілих судин.

З профілактичною метою «Діамантові очі» призначаються для запобігання вторинних запальнхм процесів після травмування, хірургічних втручань, наприклад вилучення сторонніх тіл, а також вікових змін сітківки та рогівки. Як засіб медпрепарат призначається у складі комплексної терапії при кон'юнктивітах.

Це найпоширеніша хвороба очей, за якої запалюється кон'юнктива. У улюбленця припухають очі, червоніють, тварина боїться яскравого освітлення, примружується. Трохи пізніше можна спостерігати виділення з ока – спершу вони світлі, потім каламутніють, стають слизовими, у них виникає гній. Слиз викликає подразнення шкіри біля очей, випадання шерсті у цих місцях.

Очі для собак – дуже важливий орган почуттів, який потребує уваги та звернення до ветеринара у разі прояву перших ознак хвороби. Потрібно показати собаку ветеринару, якщо у неї простежуються такі ознаки:
• підвищена сльозотеча (епіфора);
• світлобоязнь;
• гнійні виділення;
• свербіння, почервоніння повік;
• блефароспазм (при якому собака примружує одне або обидва ока).

Важливо!
Встановити першопричину та призначити лікування має ветеринарний лікар. «Людські» краплі самостійно використовувати заборонено: вони можуть мати підвищену концентрацію діючих елементів, включати гормони, які вимагають суворого медичного контролю.


 

Використання та дозування

 


Очні патології можуть бути небезпечними, певні вимагають хірургічного втручання, якщо захворювання запущено. Для того, щоб не доводити до небезпечного стану, ветеринари радять приділяти увагу щоденним гігієнічним процедурам. У здорового собаки очі чисті, однак і їй не завадить щоденне миття. Для цього можна використовувати «Діамантові очі»:
• спочатку спеціальним лосьйоном за допомогою стерильної серветки протерти очі. Для кожного ока застосовувати різні серветки;
• протирати у напрямку від зовнішнього кута ока до внутрішнього;
• закапати в кожне око по 1 краплі - якщо собака важить не більше 10 кг, по 2 краплі - більшим тваринам.

Обробляти очі необхідно до 3 разів на день курсами. Якщо краплі застосовуються в день одноразово, то курс становить 45 діб, потім необхідно зробити 10-денну перерву, двічі на день – до 3 тижнів з 7-денним інтервалом, тричі – не довше 2 тижнів, через 5 діб можна буде продовжити застосування речовини.

Після травм, вилучення з ока стороннього тіла, при збільшеній сльозотечі, почервонінні очного яблука схема лікування передбачає закапування очей тричі на день від 1 до 2 тижнів. Як профілактичний засіб для захисту від катаракти та вікових дегенеративних змін рогівки та сітківки краплі «Діамантові очі» призначають капати 20 діб з перервами по 10 діб. Капати необхідно в кожне око по 1-2 краплі тричі на день.

В інших випадках при призначенні препарату схему та дозу визначить ветеринарний лікар.


Протипоказання та побічні впливи


Якщо дотримуватися рекомендації інструкції до препарату та поради лікаря, негативних наслідків не буде. У поодиноких випадках у собак може проявитися реакція гіперчутливості, у разі краплі необхідно поміняти на інші, які призначить ветеринарний лікар.

Інших протипоказань препарат не має.


Аналоги препарату

Аналогами «Діамантових очей» частково можна вважати «Ірис», «Офтальмосан», «Барс», але потрібно враховувати склад кожного лікарського засобу та поради щодо його використання. «Ірис» застосовується для лікування кон'юнктивітів та інших хвороб очей, «Офтальмосан» може використовуватися як профілактичний препарат.

Більше препаратів для очей можна знайти на сайті БЕЛВЕТ в розділі Ветаптека