Організму домашнього улюбленця потрібні не тільки нутрієнти - білки, жири та вуглеводи, але і вітаміни і мінерали. При недотриманні мінерального обміну ветеринари призначають Кафорсен для котів – гомеопатичний медпрепарат, який сприяє нормалізації мінерально-сольового балансу в організмі тварини.


Загальний опис

Кафорсен виробляється іспанською фармацевтичною компанією Хелвет у двох лікарських формах – таблетки та готовий ін'єкційний розчин. Для лікування кішок рекомендуються уколи - вони дають можливість точно дотримуватися необхідної дози лікарських речовин.


Склад та дія

Чинними елементами лікарської речовини є карбонат кальцію, фосфат кальцію, фтористий кальцій, кремній, фосфор, хлорид натрію. Препарат, що включає до складу солі кальцію та інші мікроелементи, необхідні організму, використовується як основний засіб у терапії гострих і хронічних патологій суглобів і кісток у домашніх тварин.

Кальцій - життєво важливий компонент не тільки для організму людини, а так само і для свійських тварин. 99% його сконцентровано в кістках і суглобах, а також зубах, але роль мінералу не зводиться до формування скелета - кальцій бере участь у багатьох процесах, що проходять в живому організмі:
• регулює згортання крові;
• забезпечує скорочення м'язів та нервові імпульси;
• нормалізує кров'яний тиск;
• перешкоджає формуванню ракових клітин;
• має корисний вплив для підтримання в нормі ваги тіла.

Кальцій важливий для зростання кісток – тому особливо важливо, щоб кошенята отримували його з молоком мами, а потім – з правильно підібраним кормом. Однак протягом життя кісткові тканини зношуються, нова тканина замінює стару, пошкоджену. З віком кальцій вимивається з кісток, і вони стають крихкими. З цієї причини надходження кальцію в організм має бути щоденним. Мікроелементів, що містяться в кормах, може бути мало, тому ветеринари призначають на додаток речовини, що сприяють засвоєнню кальцію в організмі тварини.

Основні дії Кафорсена:
• стимуляція збільшення кісткових кліток;
• прискорення відновлення кісткових та хрящових тканин вже після травм та хірургічних втручань;
• покращення метаболізму;
• відновлення еластичності кісткових тканин;
• підвищення міцності кісток;
регуляція мінерально-сольового балансу в організмі тварин.


Призначення

Препарат призначається у складі комплексної терапії при лікуванні гострих та хронічних хвороб органів опорно-рухового апарату, а також як додатковий фармацевтичний засіб для застосування в реабілітаційному періоді після травм та операцій на суглобах.

Кафорсен призначається:
• при рахіті;
• травми (переломи, тріщини);
• остеомаляції;
• остеодистрофії.

Рахіт у більшості ситуацій характерний для малих кошенят. Порушення вражає кісткові структури, без лікування може спричинити значні фізичні патології. Провокуючим фактором патології вважається неправильне харчування вагітної кішки, нестача таурину та інших значущих амінокислот, які призводять до неправильного внутрішньоутробного розвитку кошенят. Нестача кальцію, магнію та фосфору в харчуванні вагітної кішки призводить до недорозвиненості кісткової системи у потомства.

Порушення обмінних процесів можуть провокувати негативні умови утримання тварин: нестача сонячного світла, висока вологість у приміщенні та недостатнє провітрювання. Порушують засвоєння вітамінів та мінералів інфекційні хвороби, запальні захворювання травного тракту. Запущений рахіт здатний спричинити ураження ЦНС, у результаті улюбленець залишається інвалідом.

У старшому віці у кішок може сформуватися остеомаляція, коли кістки стають крихкими. Патологія характерна для тварин, які ведуть нерухомий спосіб життя, які харчуються лише м'ясом.

Захворювання крихких кісточок - називається аліментарний гіперпаратиреоз. Основна проблема його розвитку – у неправильно складеному меню кішки. Наприклад, якщо його становить тільки м'ясо, в їжі тварини буде велика кількість фосфору і мало - кальцію. Це призводить до високого виведення мінералу з кісток скелета, щоб підтримати нормальний склад крові. Підсумок – кістки стоншуються, стають крихкими. У певних порід до патології є генетична схильність, до них належать сіамська, англійська, шотландська породи, також сфінкси.

Для того, щоб нівелювати негативні процеси в організмі улюбленця і гарантувати хороший мінерально-сольовий обмін, ветеринари радять Кафорсен.


Дозування

Потрібна доза фармацевтичної речовини, що вводиться внутрішньом'язово, залежить від ваги тварини та розраховується наступним способом: на 1 кг маси тіла – 0,1 мл розчину. Уколи ставляться раз на день курсом, тривалість якого встановлює лікар. Він може становити 1,5-3 тижні. Рекомендовано ставити уколи в той самий час доби – це збільшує лікувальний результат.

Таблетки необхідно теж давати 1 раз на день, з тією ж тривалістю курсу лікування. Разова доза - 1 таблетка незалежно від маси тіла тварини.

Важливо!
Як правило, одного курсу буває достатньо, щоб нормалізувати обмінні процеси в організмі тварини, при необхідності ветеринарний лікар може призначити повторне лікування через певний проміжок часу.
Поставити укол дома кішці нескладно: його ставлять у стегно на задній лапі одноразовим шприцем з тонкою голкою. Обробляти місце уколу не потрібно, а вводити голку необхідно під кутом приблизно на глибину 1-1,5 см. Вводити лікарський засіб необхідно швидко. Не рекомендовано двічі ставити уколи в те саме стегно.


Протипоказання

Єдиним обмеженням для застосування Кафорсену ветеринари називають персональну непереносимість складових компонентів речовини та схильність до алергічних реакцій. Однак потрібно з обережністю ставити уколи кішкам, що годують, тому їм лікарський засіб призначається тільки під наглядом професіонала.


Аналоги препарату

Подібним терапевтичним впливом мають такі препарати:
1. Бонхарен;
2. Травматін;
3. Артроформ.

Більше препаратів можна знайти на сайті БЕЛВЕТ у розділі ВЕТАПТЕКА