Ковертал для собак – гомеопатичний медпрепарат нового покоління, створений для лікування хвороб печінки у домашніх тварин. Лікувальний засіб має протизапальну дію, відновлює роботу органу, активізує жировий обмін і покращує антитоксичну функцію печінки.

Загальний опис

 

Медпрепарат виробляється у вигляді розчину для внутрішньом'язових чи парентеральних ін'єкцій, містить натуральні і штучні компоненти. Гомеопатичний лікувальний засіб виділяється значною віддачею та безпекою, але застосовувати його можна лише за призначенням ветеринара.


Склад та дія

Діючими речовинами гомеопатичного препарату вважаються:
Чистотіл(хелідоніум). Лікувальна рослина, яка вже давно відома в медицині, і ще Парацельс застосовував екстракт чистотілу як болезаспокійливі ліки при кольках, жовчній лихоманці та захворюваннях печінки;
Плаун булавовидний (лікоподій) - спори або трава володіють протизапальною, спазмолітичною, аналгетичною діями, в народній медицині та гомеопатії застосовуються у складі фармацевтичних засобів при хворобах печінки, коліках, спазмах;
Розторопша або чортополох використовується при печінкових розладах, печінковій повнокровності, жовтяниці на ґрунті інфекційного гепатиту та інших хворобах;
Колоцинт – рослина сімейства кавун із плодами, що нагадують гарбуз. Рослина отруйна, проте в малих дозах може бути корисною для організму. Виявляє протизапальну, спазмолітичну дію;
Тараксакум Кульбаба звичайна, яка в гомеопатії використовується у складі препаратів для лікування печінки, жовчного міхура;
Вероніка лікарська рослина, яка в народній медицині та гомеопатії використовується як протизапальний засіб при запаленні нирок та хворобах печінки.
Ветеринари рекомендують Ковертал для лікування домашніх тварин, які страждають на хронічні хвороби печінки, гострі запальні процеси. Препарат сприяє нормалізації діяльності тканин печінки.


Призначення


Гомеопатичний лікувальний засіб використовується як ефективний препарат:
• при гепатитах;
• токсичних ураженнях печінки;
• дистрофії жирової тканини печінки;
• інфекційних хворобах, що проходять у тяжкій формі та характеризуються ураженням печінки;
• інвазіях.

Печінка – життєво важливий внутрішній орган, який виконує відповідальні функції в організмі: бере участь у кровотворенні, забезпечує виведення токсинів з організму, виготовлення та збереження жирів, вуглеводів та значущих ферментів, що беруть участь у процесах травлення їжі, обмінних процесах та чищенні крові. Хвороби печінки можуть завершитися для улюбленця сумно, передчасною смертю, тому важливо при перших ознаках ураження органу звертатися до ветеринара.

Патології печінки можуть бути гострими та хронічними. До небезпечних гострих хвороб належать інфекційний гепатит та лептоспіроз. У разі проникнення в тіло тварини небезпечних мікробів може постраждати печінка. Гепатит – інфекційне захворювання, що виявляється патологією діяльність печінки та шлунково-кишкового тракту, гарячкою, ураженням центральної нервової системи.

Лептоспіроз - інфекційне захворювання, рознощиком збудника вважаються гризуни. Патологія проявляється відмовою від їжі, підвищенням температури. Лікування гострої хвороби вимагатиме застосування сильних ліків.

Затяжні патології печінки найчастіше вважаються результатом анатомічних патологій. Хвороби можуть мати вторинну природу, причиною їх можуть бути наявність злоякісних пухлин (не тільки в печінці, а й в інших органах), запальні процеси в організмі собаки, аутоімунні захворювання, патології жовчних проток. Загальними ознаками хвороб печінки вважаються:
• відмова від їжі або зниження апетиту;
• помітне зниження ваги;
• млявість, сонливість, пригнічений стан;
• блювання;
• діарея;
• підвищена спрага;
• пожовтіння слизових оболонок, склер;
• зміна консистенції та кольору фекалій (кал стає тьмяним).


У групі ризику за хронічними патологіями печінки виявляються насамперед старіючі собаки, але певні породи через анатомічні відмінні риси мають генетичну схильність до хвороб печінки. Наприклад, бедлингтон-нерідко страждають мідним токсикозом.

Загроза захворювань, у яких порушуються функції печінки, у тому, що симптоми їх виявляються вже у стадіях, коли життєво значимий орган відмовляє працювати на 80%. Результати, на жаль, сумні.

До найпоширеніших хвороб у собак відноситься панкреатит. Це запалення підшлункової залози, але воно викликає порушення функції печінки, проявляється зниженням апетиту, задишкою, зневодненням організму – небезпечною ознакою, яка може спричинити смертельний фінал.

Важливо!
Найнебезпечніше захворювання печінки – цироз. Переродження тканин органу можливе як наслідок певних гепатологій, сильних інтоксикацій організму.


Дозування

Ін'єкційний розчин застосовується 1-2 рази на день, тривалість лікування встановить ветеринарний лікар 

- Відштовхуючись із серйозності хвороби. Як правило, при гострому захворюванні достатньо 10-14 ін'єкцій, якщо захворювання перейшло в хронічний стан – лікування буде тривалим, від 3 до 4 тижнів. Приймати медпрепарат необхідно до повного зникнення ознак захворювання. Дозування визначається з ваги пса – 0,1 мл/1 кг ваги тіла.

Свої особливості має прийом препарату залежно від перебігу захворювання: при гострій патології уколи ставити необхідно щодня, при затяжному захворюванні – 2-3 рази на тиждень із однаковими проміжками між ін'єкціями.

Уколи ставляться підшкірно або внутрішньом'язово. У першому випадку краще колоти в холку - впорскуючи житло шприца під будиночком приблизно 45 градусів. Внутрішньом'язові уколи встановлюють у стегно на задній лапі.

Обмеження


Ковертал відрізняється гарною переносимістю і дуже рідко викликає негативні індивідуальні реакції. Гомеопатичний медпрепарат не має вікових обмежень, може призначатися тваринам, які мають хронічні хвороби внутрішніх органів та систем, проте вимагатиме спостереження ветеринара за динамікою захворювання, для самолікування медпрепарат давати собакі не рекомендовано.


Аналоги речовини

У разі потреби ветеринарний лікар може замінити Ковертал аналогами, з-поміж них:
1. Гепатолюкс;
2. Гепатоджект;
3. Карсіл.

Більше препаратів на сайті Белвет в розділі Ветаптека