Ветмедін Чу – це лікувальний медпрепарат для собак, який впливає на серцево-судинну систему. Ветеринари призначають цей медпрепарат у випадках серцевої недостатності у тварини, яка була обумовлена ​​недостатністю клапанів або дилатаційною кардіоміопатією. Медпрепарат призначається ветеринаром якщо собака має такі ознаки: задишка, кашель, асцит чи скорочення активності.
Ветмедін – це лікувальний медпрепарат, що є інотропним засобом. Його головним елементом є пімобендан (pimobendan). Використовується при лікуванні серцевої недостатності у собак, викликаної коронарними хворобами серця або дилатаційною кардіоміопатією (ДКМП) та діє у двох напрямках:
• розширює кровоносні артерії, якими кров переміщається до серця і від нього, полегшуючи роботу серця;
• збільшує силу скорочення серцевого м'яза, покращуючи "насосну" функцію.
Ветеринарний лікар паралельно може призначити прийом інших медикаментів.


Використання


- Для лікування застійної серцевої недостатності у собак масою тіла від 20 кг до 40 кг, що виникає через дилатаційну кардіоміопатію або клапанну недостатність (регургітація мітрального та/або трикуспідального клапанів).
- Для лікування дилатаційної кардіоміопатії на доклінічній стадії (безсимптомний перебіг з підвищенням кінцево-систолічного та кінцевого діастолічного діаметра лівого шлуночка) у доберман-пінчерів після ехокардіографічної діагностики захворювання серця.
- Для лікування собак з міксоматозною мітральною вадою серця (ММВС) у доклінічній стадії (безсимптомний перебіг із систолічним мітральним шумом та показниками збільшення розмірів серця) для відстрочення виникнення медичних ознак серцевої недостатності.


Дозування

Перед початком лікування слід встановити точну масу тіла тварини, щоб забезпечити правильну дозу.
Необхідно дотримуватися дозування від 0,2 до 0,6 мг пімобендану на 1 кг маси тіла, розділеного на два прийоми на день.
Рекомендована добова доза становить 0,5 мг пімобендану на 1 кг маси тіла, поділена на 2 прийоми.
Одна жувальна пігулка (5 мг) з ранку та одна жувальна пігулка (5 мг) у вечірній час для маси тіла від 20 кг до 40 кг.


Особливості використання


- Не перевищуйте рекомендованої дози.
- Медпрепарат використовують перорально.
- Використовувати приблизно за годину до годування.
- Медпрепарат можна використовувати у поєднанні з діуретиком, наприклад Фуросемідом.
- Для найбільш точного дозування, що відповідає масі тіла тварини, таблетку можна розділити по лінії розлому на дві половинки.


Протипоказання

Не використовувати пімобендан при гіпертрофічній кардіоміопатії або при клінічних станах, де можна збільшити серцевий викид крові через активні або анатомічні особливості (наприклад, стеноз аорти).
Оскільки метаболізм пімобендану здійснюється основним способом через печінку, медпрепарат не потрібно використовувати для собак із серйозними порушеннями функції печінки.


Побічна дія

У поодиноких випадках можна бачити незначний позитивний хронотропний результат (збільшення частоти серцевих скорочень) та блювання. Але ці результати дозозалежні і їх можна уникнути за рахунок зниження дози ліків.
У поодиноких випадках помічають ознаки транзиторної діареї, відсутність апетиту чи слабкість.
У рідкісних випадках, при тривалому лікуванні пімобенданом у собак із мітральним пороком серця, спостерігають збільшення регургітації мітрального клапана.
Хоча зв'язок із впливом пімобендану не був чітко встановлений, у дуже рідкісних варіантах у період лікування можуть відстежуватися ознаки впливу на первинний гемостаз (петехії на слизових оболонках, підшкірні кровотечі). Дані ознаки зникають після припинення лікування.


Спеціальні застереження щодо застосування

Необхідно постійно контролювати рівень глюкози у крові під час лікування собак із цукровим діабетом.
Для використання речовини з метою лікування дилатаційної кардіоміопатії на доклінічній стадії (безсимптомний перебіг зі збільшенням кінцево-систолічного та кінцевого діастолічного діаметра лівого шлуночка) слід здійснити діагностику шляхом комплексного серцевого обстеження (у тому числі ехокардіографічне дослідження та, можливо, холтерівське моніторування).
Для використання препарату з метою лікування міксоматозної мітральної вади серця в доклінічній стадії (стадія В2, згідно з консенсусом ACVIM: безсимптомний перебіг з мітральним шумом > 3/6 та кардіомегалією, через міксоматозну мітральну ваду серця) слід провести діагностику шляхом комплексного фізичного та кардіологічного обстеження , що має містити, за необхідності, ехокардіографію чи рентгенографію.
Рекомендовано спостереження серцевої функції та морфології у тварин, які отримують пімобендан.
Таблетки ароматизовані. Для того щоб уникнути випадкового проковтування, зберігайте їх у недосяжному для тварин місці.


Застосування в період вагітності, лактації, несучості

 

Лабораторні дослідження на щурах і кроликах не виявили будь-яких доказів тератогенного або фетотоксичного впливу. Але ці дослідження виявили наявність токсичної дії на вагітних самок і виявили ембріотоксичну дію при використанні препарату у високих дозах, а також те, що пімобендан виділяється в молоко. Безпеку речовини для вагітних і самок, що годують, собак не оцінювали. Медпрепарат може призначати тільки ветеринарний лікар відповідно до оцінки користь/ризик лікарського засобу.


Взаємодія з іншими засобами та інші форми взаємодії

При фармакологічних дослідженнях не відзначалося взаємодії між серцевими глікозидами строфантином та пімобенданом. Збільшення скорочувальної здатності серця, викликане пимобенданом, послаблюється антагоністами кальцію верапамілом та дилтіаземом та Р-антагоністом пропранололом.

Форма випуску

 

Ветмедін Чу 1,25мг
Ветмедін Чу 5мг

Ветмедін Чу 10мг

Більше препаратів можна знайти на сайті БЕЛВЕТ у розділі Ветаптека