Серед домашніх тварин хвороби, спричинені хвороботворними грибками, трапляються досить часто. Чимало їх, наприклад, стрижучий лишай – небезпечні людини. Одним з лікарських засобів, які можуть протистояти зараженню дерматомікозами, є Полівак-ТМ для собак.


Загальний опис

Дерматомікози – грибкові захворювання – одні з найпоширеніших у свійських тварин. Небезпека їх у тому, що вони негативно позначаються на їх стані здоров'я, але й можуть передаватися людині, викликаючи захворювання. Полівак ТМ – вакцина, яка ефективна щодо восьми різновидів грибків, у тому числі стригучого лишаю.


Склад та дія

Вакцина, що включає вісім типів грибків, винайдена російськими вченими і націлена на формування імунітету проти різних типів дерматомікозів. У ветеринарній аптеці вакцина продається у флакончиках, що містять одну дозу. Для стабільного імунітету до грибків типів Trichophyton (стригучий лишай) та Microsporum необхідно 2 дози, які вводяться з проміжком 20-30 діб.

Багато власників собак вважають, що домашні вихованці, які значну частину часу проводять у приміщенні або гуляють тільки поряд з господарем, не піддаються зараженням. Проте спори грибка можуть принести на одязі, взутті люди, вони залишаються на рослинах, які випадково може зачепити істота. Жоден пес не застрахований від захворювань, що розносять хвороботворні грибки, проте збільшити сприйнятливість організму до них можливо шляхом вакцинації.

Полівак ТМ вже довів свою результативність проти грибків різних видів. Дерматомікози – це хвороби шкіри. Рознощиком їх є патогенні бактерії – грибки Trichophyton та Microsporum. Збудники переходять від інфікованої тварини здоровим шляхом прямого контакту або через предмети. Найбільше заражаються грибком тварини під час прогулянки, і для цього необов'язково мати контакт із вуличними тваринами – спори можуть бути на траві, кущах тощо.

Донедавна дерматомікози лікували в основному шляхом застосування мазей з фунгістатичними та фунгіцидними властивостями. При всій своїй ефективності вони мають безліч недоліків:
• необхідно щодня протягом 30 діб і більше обробляти уражені грибком ділянки шкіри;
• неможливо виявити всі ділянки ураження, оскільки вони мають різну локалізацію на тулубі та відрізняються розмірами;
• виникає загроза отруєння токсичними препаратами при злизуванні (отримати отруєння можуть як хворий собака, так і інші тварини, що перебувають у цьому приміщенні та контактують з нею);
• не виключаються повторне захворювання та небезпека його розповсюдження.

Не менш небезпечні і таблетки:
• приймати їх необхідно тривалий час, одночасно, не пропускаючи і не змінюючи дозу;
• медикаменти мають токсичну дію;
• необхідний контроль за загальним станом самопочуття улюбленця, оскільки антифунгальні речовини можуть викликати побічні дії.

Однак Полівак ТМ дозволяє не тільки лікувати хворобу, коли вона вже виявилася характерними ознаками, але і виключити зараження. Для виробництва вакцини застосовувалися штами, які мають стабільні біологічні якості.

Важливо! Вакцина Полівак ТМ не є токсичною, безпечна для людей, тварин, високоефективна.
Полівак ТМ працює у двох напрямках – має виражений лікувальний та профілактичний результат. Лікування дає можливість у короткий термін локалізувати поширення дерматологічних уражень у тварини. Без лікування лишай або інші шкірні грибкові хвороби можуть набути хронічної форми, але це негативно відбивається на загальному стані здоров'я улюбленця.


Призначення

Вакцина Полівак ТМ призначається для лікування дерматомікозів, що викликаються грибками родів Trichophyton та Microsporum. При зараження патогенними грибками у улюбленця виражаються такі ознаки:
• облисіння окремих зон тіла;
• почервоніння облисілих зон;
• свербіння та лущення шкіри.

При лишаї джерела ураження виникають насамперед на морді, животі та лапах пса. Звертатися до ветеринара потрібно, якщо у улюбленця виявлені обламані волоски, лисі зони тіла. Собака може розчісувати шкіру в уражених ділянках, шкіра лущиться, можливе збільшення температури тіла. Простежуються зміни поведінки: байдужість, зниження апетиту чи порушення переваг їжі.

Полівак ТМ та місцеві антифунгальні медичні препарати не можна приймати без призначення ветеринара. При огляді лікар бере зіскрібок зі шкіри для визначення різновиду збудника, тільки після цього призначить схему лікування.


Дозування


Кожен флакон Полівака ТМ містить 1 дозу вакцини – 0,6 мл. Правильно розрахувати потрібну кількість медичного препарату має ветеринарний лікар. Доза залежить від мети застосування, віку тварини:
1. у профілактичних цілях і цуценятам, і дорослим собакам вводиться разово 0,3 мл вакцини (1/2 вмісту флакончика), за високого ризику інфікування інших тварин, які живуть в одному приміщенні – двічі з інтервалом у 14 діб;
2. для лікування: цуценятам віком від 1 до 10 місяців - по 0,5 мл 2-3 рази з проміжком через 10-14 діб, цуценятам старше 10-місячного віку та дорослим собакам - по 0,6 мл з тим же проміжком .

Важливо! Через 20 днів після дворазового введення вакцини у тварин виробляється імунітет до грибкових хвороб, який оберігає тварину протягом року.
Кількість ін'єкцій залежить від ознак хвороби, ступеня інфікування та особистих особливостей здоров'я тварини.


Особливості використання

Лікарський засіб вводиться внутрішньом'язово - в шию, під лопатку, в стегно на задній лапі. Перед застосуванням флакон необхідно струсити, щоб рівномірно розподілити вміст та осад. Якщо Полівак ТМ застосовується для терапії дерматомікозів, можливо додатково застосовувати зовнішні засоби, що мають розм'якшувальну дію:
• вазелін;
• ланолін;
• риб'ячий жир та інші.

Важливо! При зараженні гельмінтами та ектопаразитами результативність вакцини зменшується. Рекомендовано провести дегельмінтизацію перед вакцинацією.


Обмеження та побічні дії

Полівак ТМ має кілька протипоказань. Його не можна застосовувати:
• для ослаблених, виснажених тварин;
• за високої температури;
• під час лікування інфекційних захворювань.

Якщо зараження грибком вже трапилося, але ознаки поки не ясно виражені, введення ін'єкції може стимулювати їх прояв.

Побічні реакції після введення вакцини простежуються дуже рідко: можуть з'явитися місцеві почервоніння, набряки та припухлості там, де було поставлено укол. Особливої ​​терапії вони не вимагають, проходять за кілька днів.


Аналоги

Для лікування шкірних грибкових хвороб поряд з Поліваком ТМ часто застосовуються:
1. Вакдерм;
2. Мікродерм.

Більше Вакцин можна знайти на сайті БЕЛВЕТ