Мало хто думає про те, що заразитися гельмінтами можливо, навіть просто вдихнувши пил. Нас і наших тварин, в принципі, з усіх боків оточують яйця даних паразитів. Проникаючи в грунт з калом інфікованих тварин, яйця черв'яків переносяться з пилом і, влаштувавшись в організмі, починають свою чорну справу.
Загроза заразитися гельмінтами, яких ще називають глистами, загрожує в тому числі і домашнім кішкам, які жодного разу не виходять за межі квартири! Так, вони можуть отримати яйця черв'яків через частинки землі, принесені господарями на підошві взуття.


Чим небезпечні глисти?

Швидка втомлюваність, часті розлади шлунка, алергічні реакції, зниження імунітету - все це ознаки інфікування собаки глистами. Проникаючи в організм, гельмінти, як і будь-які живі організми, виділяють продукти своєї життєдіяльності, які вкрай токсичні і служать справжньою отрутою, руйнуючи внутрішні органи тварини.

Особливо ризиковано зараження глистами і їх діяльність для цуценят. Організм малюків не здатний довгий час боротися з кишковою інфекцією, і серйозні глистяні інвазії можуть послужити причиною в тому числі і до смерті всього посліду.
Через собак може захворіти також людина, і в першу чергу в групі ризику маленькі діти, які з насолодою тісно контактують з тваринами, забувши при цьому про особисту гігієну.


Як часто необхідно проводити дегельмінтизацію тварин?

Є ряд різновидів гельмінтів, які паразитують в організмі тварин і людини. Плоскі черви - група трематод і круглі паразити - представники класу нематод. Відповідно, дегельмінтизація повинна проводитися речовинами, які впливають на всі види черв'яків. Правильніше за все підбирати перевірені засоби, які добре себе показали, для того щоб гарантовано позбавити тварину від паразитів.
Дегельмінтизацію для собак слід в середньому виконувати не рідше ніж один раз в три місяці. Цуценят починають глистогонити за схемою, рекомендованою виробником препарату для дегельмінтизації, починаючи з тритижневого віку. Це відбувається в тому числі і для того, щоб до першого щеплення організм був гарантовано позбавлений паразитів.

У випадку якщо собаку жодного разу не глистогонили, то одноразової дачі речовини проти гельмінтів мало. Слід видалити не тільки старших особин, але і тих, що можуть вилупитися з відкладених яєць. Таким чином, необхідно давати собаці препарат два рази. Підбір речовини, який потрібно дати, для того щоб позбавити тварину від паразитів, необхідно узгодити з ветеринарним лікарем, особливо якщо собака знесилена.
Обов'язковою проводиться дегельминтизация як перед щепленням, так і перед в'язкою, для того щоб щенята не заразилися глистами від мами.
Власникам домашніх тварин корисно проконсультуватися зі своїм лікарем і раз-два на рік здійснювати глистогонное.

Препарати проти гельмінтів можна знайти на сайті БЕЛВЕТ а в розділі ПРОТИПОРАЗИТАРНІ ВЕТПРЕПАРАТИ