Вакцинація - обов'язковий захід, що забезпечує захист тварини від інфекційних хвороб. Небезпечні бактерії або віруси можуть потрапити в організм домашнього улюбленця в тому числі і в тих випадках, коли він абсолютно не відвідує вулицю, так як збудника може занести в будинок сам власник. Небезпека інфекційних хвороб полягає не тільки в ризику смерті тварини, але і в можливості інфікування ними людини (сказ, лептоспіроз).
Що являє собою вакцина
Однією з найпопулярніших зараз вакцин у ветеринарній медицині вважається вакцина Nobivac (виробник-«Intervet», Голландія). Вона являє собою імунобіологічний препарат, що містить аттенуіровані (ослаблені) живі штами збудників інфекційних хвороб. Залежно від свого складу вакцина Нобівак може бути моновалентною (містить один вид збудника) і полівалентної (захищає одразу від кількох інфекцій).
Для чого необхідна імунізація?
Протягом 2-х перших місяців після народження організм тварини захищений антитілами мами, отриманими разом з молозивом (пасивний колостральной імунітет). Далі материнські антитіла припиняють виконувати власну захисну функцію, і тварини стають вразливими перед зараженням патогенними мікробами, особливо при контакті з іншими тваринами і вулицею. При введенні вакцини в організм потрапляють живі культури збудників інфекцій, що провокують імунну відповідь і активне формування резистентності (несприйнятливості) до даних хвороб.
Щеплення робляться за спеціальною схемою (вона може змінюватися в залежності від епізоотичної ситуації в певній географічній зоні і застосовуваних біопрепаратів). Через 3-4 тижні після первинного введення вакцини проводиться повторна імунізація. Стійкий, активний імунітет до інфекцій з'являється через10 днів після ревакцинації. Напруженість сформованого імунітету гарантує захист від інфекційних хвороб на протязі 1 року. Імунізацію тварин потрібно повторювати щороку.
Види вакцини
Розрізняють вакцину Nobivac для кішок, собак і кроликів.
Для кішок випускають такі види препарату:
Nobivac Bb - вакцина, що має аттенуіровані штами вірусу бордетеллеза кішок. Випускається разом з рідким розчинником Nobivac Diluent.
Nobivac Ducat -орієнтуватися на профілактику вірусного ринотрахеїту та калицивирусной інфекції.
Nobivac Rabies - моновалентний препарат проти сказу.
Tricat Trio - забезпечує активну імунний захист проти інфекційного ринотрахеїту, каліцівіруси і панлейкопении кішок.
Для собак використовують такі види даної вакцини:
Нобівак DHP - захищає від чуми м'ясоїдних, парвовирусного ентериту собак і інфекційного гепатиту.
Нобівак DHPPi - використовується для захисту від парвовірусного ентериту, чуми, гепатиту та парагрипу.
Nobivac KC -Попереджає зараження від бордетеллеза і парагрипу.
Нобівак Lepto і L4 - для профілактики лептоспірозу.
Нобівак Puppy - захищає від парвовірусного ентериту і чуми.
Nobivac Rabies - формує імунітет проти сказу.
Нобівак RL - стимулює імунну відповідь проти сказу та лептоспірозу.
Для кроликів випускається:
Nobivac Myxo-RHD - індукує формування до міксоматозу і вірусної геморагічної хвороби.
Склад і форма випуску
Препарат випускається в скляних флаконах. Суха жива вакцина виглядає у вигляді порошкоподібної маси блідо-рожевого або білого кольору. До неї додається розчинник у вигляді безбарвного прозорого розчину. Як розчинник може використовуватися рідка вакцина (Nobivac Rabies, RL) - суспензія від світло-жовтого до малинового кольору.
Доза і метод застосування
Доза вакцини однакова для всіх тварин незалежно від їх породи, ваги і віку. Один флакончик препарату містить в собі одну його дозу. Щеплення вводиться підшкірно, внутрішньом'язово або інтраназально. У ветеринарному паспорті тварини робиться відповідна відмітка про проведену імунізацію.
Ускладнення і протипоказання
Протягом 2 діб після застосування вакцини в місці ін'єкції може з'явитися незначна гіперемія і набряк, що не представляють собою загрози і пропадає самостійно. Може трохи підніматися температура тіла. У рідкісних випадках зустрічаються індивідуальні прояви гіперчутливості тварини до чужорідного білка (анафілаксія).
Щоб уникнути ускладнень і непотрібних реакцій, щеплення слід робити лише в умовах ветеринарної клініки, яка несе відповідальність за якість і безпеку використаних препаратів. Імунізація не проводиться при гарячкових і гіпоіммунних станах, інфекційних і паразитарних захворюваннях.
Зберігати і перевозити вакцини слід при температурі від +2 до +8 С, в сухому і захищеному від світла місці. Термін їх придатності до використання - не більше 24 міс.
Нехай Ваш улюбленець буде захищений!

Інші вакцини для тварин Ви можете придбати на сайті БЕЛВЕТ в розділі Вакцини