Власники тварин світлого забарвлення напевно хоч раз стикалися з такого роду проблемою, як слізні доріжки у собак. І проблема ця не тільки естетична. Виникнення жовтих і червоних плям на морді собаки може сигналізувати про розвиток захворювання у улюбленця.

Найчастіше слізні доріжки виникають у білих собак і тварин світлого забарвлення. При цьому порода абсолютно не має значення: ця проблема зустрічається як серед карликових пуделів і шпіців, так і серед чау-чау. Як прибрати слізні доріжки у білих собак? І чому вони взагалі виникають?

Причини появи доріжок:

Звуження слізного каналу

Це може бути спадкова хвороба, яка часто спостерігається у собак малих порід, або результат перенесеного захворювання - наприклад, кон'юнктивіту, запалення слізного мішечка і навіть звичайної застуди.

Алергія

Найчастіше алергічна реакція організму також викликає у собак високу сльозотечу. Винуватцем найчастіше буває харчування, з цієї причини необхідно приділити належну увагу вибору корму для улюбленця зі світлою шерстю. При цьому не забувайте основне правило: не можна різко міняти один вид корму на інший, перехід повинен бути м'яким і поступовим. Інакше у улюбленця можуть з'явитися проблеми з травленням.

Вушні інфекції, зміна зубів, заразні захворювання рота

Чи не найбільш очевидні захворювання порожнини рота і вух також можуть викликати підвищене сльозовиділення у собак.

Причин виникнення слізних доріжок, насправді, досить велика кількість. Тому, якщо ви побачили коричневі відбитки на морді улюбленця, не потрібно розраховувати тільки на косметичне усунення слізних доріжок.

В першу чергу потрібно показати тварину ветеринарному лікарю. Лікар встановить реальну природу появи проблеми і призначить оптимальну терапію.

Але під час терапії слізні доріжки слід видаляти. Вологе середовище вважається сприятливим місцем для розвитку патогенних мікроорганізмів, які легко можуть стати причиною формування більш важких хвороб.

Чим прибрати слізні доріжки у собак?

Засоби для видалення слізних доріжок

На сьогоднішній день в кожному зоомагазині або ветеринарній аптеці досить легко відшукати різні засоби від слізних доріжок у собак. До них відносяться і різноманітні лосьйони, і засоби для вмивання, і вологі тампони, і навіть маскуються пудра. Вибір допоможе зробити ветеринарний лікар - він порадить більш оптимальний засіб безпосередньо для вашого улюбленця з урахуванням його типу шерсті.

Чого робити точно не рекомендовано, так це застосовувати народні засоби для видалення слізних доріжок

Найчастіше можна зустріти подібні рекомендації, як протирання слідів лимонним соком або борним спиртом. Такі способи можуть серйозно покалічити тварину, в разі якщо речовина потрапить на слизову оболонку.

У цьому питанні правильніше довіритися компетентним експертам.

Профілактика появи слізних доріжок

У деяких випадках виникнення слізних доріжок можна запобігти. Для цього потрібно лише дотримуватися ряду простих порад:

• Періодично оглядайте очі улюбленця на предмет почервоніння, запалення, припухлості;

• Регулярно очищайте їх від зібравшогося бруду і пилу за допомогою спеціальних серветок. Можливо використовувати марлю. Фахівці не радять замінювати її ватою, так як вона може залишати ворсинки;

• Для промивання підходять зволожуючі офтальмологічні розчини - в крайньому випадку можна використовувати відвар ромашки. Іноді також радять неміцний чай, проте він не підійде для білих собак і тварин зі світлою шерстю, так як може залишати темні сліди;

• Не допускайте потрапляння шампуню або кондиціонера в очі собаки, завжди обережно промивайте шерсть на голові улюбленця. У разі якщо косметичний засіб потрапило в очі, негайно промийте їх водою.

Препарати для очей для Вашого улюбленця можна знайти ТУТ