Продаючи кота або собаку, власник неодмінно попередить нового власника про те, що потрібно буде час від часу здійснювати антипаразитарну обробку тварини. Маються на увазі як зовнішні, так і внутрішні паразити. Такий захід вкрай потрібен для зміцнення нормального стану здоров'я улюбленця, так як паразити будуть віднімати у нього активність, життєву енергію і поживні речовини. Одним з таких препаратів, які здатні допомогти у вирішенні цієї проблеми, вважається препарат «Івермектин»
Спектр дії
Препарат має широкий спектр впливу. Його використовують в цілях боротьби з паразитами у домашніх тварин. «Івермектин» може результативно ліквідувати коростяних кліщів, а ще різного роду глистів у улюбленця. Цей лікувальний засіб порушує передачу у паразитів нервових імпульсів, що в результаті призводить до їх паралічу та подальшої смерті. Препарат «Івермектин» вважається ліками для тварин, в якому відмінно поєднуються якість і ціна.
Склад і форма випуску
Препарат «Івермектин» випускається виробником в формі стерильного розчину. У своєму складі містить 1% активної речовини. Розфасовка проводиться в ампули по 4 мл в кожній або в флакончики з різним об'ємом для зручності використання (від 20 мл до 500 мл в одному флаконі).
Фармакологічні якості
Головним діючим елементом цього фармацевтичного препарату є івермектин. Лікарський засіб прекрасно працює проти аскарид, кліщів, нематод та інших. При цьому токсичність засобу відносно низька. Варто зосередити увагу на те, що активна речовина лікарського речовини здатна підвищити показник варфарину в крові.
Так що лікувати їм домашню тварину можливо тільки після того, як його використання призначить ветеринарний лікар. Професіонал в певних випадках може внести корекцію в дозування ліків, що рекомендовано в інструкції.
Як використовувати: дозування
В інструкції до фармацевтичного засобу містяться всі необхідні рекомендації на тему дозувань. Однак запорукою ефективного лікування вважається попереднє обговорення цієї теми з ветлікарем. Вводити медпрепарат домашньому вихованцію необхідно під шкіру, обов'язково при цьому дотримуючись принципів асептики.
Для кішок
Відповідно до інструкції по використанню препарату «Івермектин» для кішок рекомендована наступна доза: на один кілограм ваги тварини необхідно вводити 200 мкг активного елементу. У разі якщо кіт важить менше десяти кілограм, то йому можна одноразово вводити 0,2 мл препарату. Повторна процедура проводиться приблизно через 1,5-2 тижні.
Важливо! У разі якщо кіт чи кішка більш дорослі і вага їх більше 10 кг, то потрібно уважно розрахувати необхідну дозу ліків, для того щоб не допустити передозування. Зробити це допоможе лікар-ветеринар.
Для собак
Як говорить інструкція, дозування речовини для собак повинне розраховуватися таким способом: на 10 кг ваги домашньої тварини потрібно взяти 0,2 мл ліків. Наприклад, в разі якщо собака важить 30 кг, то йому необхідно вводити 0,6 мл «Івермектин». Через 1,5-2 тижні потрібно буде вдруге ввести засіб, дотримуючись того ж дозування.
Побічні явища
Відповідно до інструкції по використанню «Івермектин» для тварин, вірогідні прояви підвищеної сприйнятливості собак до активної речовини ліків. Така чутливість може проявлятися в атаксії, зайвому збудженні, саливації і більш частому сечовипусканні. Потрібно відзначити те, що подібні реакції у псів швидко і самостійно проходять, без використання інших медикаментів. Крім вищевказаних побічних ефектів, у кішок і собак можуть проявити себе також подібні явища:
• підвищення слиновиділення;
• нудота і блювота;
• загальна слабкість і млявість улюбленця;
• розширення зіниць;
• діарея і анорексія.

Протипоказання
Медпрепарат забороняється вводити самкам тварин за два тижні до і протягом двох тижнів після пологів. Крім того не можна здійснювати ін'єкцію лактуючим тваринам, виснаженим вихованцям і тим, хто хворіє якимись недугами.
Термін та умови зберігання
Зберігати протипаразитарний препарат для ін'єкцій «Івермектин» слід в сухому і темному місці. Температура не повинна знижуватися нижче +5 С і підніматися більше +25 С. Крім того необхідно простежити за тим, щоб місце зберігання було недоступним для тварин і маленьких дітей. Зберігати цей лікувальний засіб поруч з продуктами харчування не можна.

Період зберігання - 2 роки.
«Івермектин» вважається речовиною великого діапазону впливу. З його допомогою можна буде провести протипаразитарну обробку домашніх вихованців без шкоди для стану їх здоров'я. Додатковою перевагою на користь вибору такого засобу вважається його доступна ціна.