Пошук препаратів, які можуть бути корисні в лікуванні COVID-19, привів австралійських науковців до дослідження групи протигельмінтних засобів. Таким чином, в центрі їх уваги опинився медпрепарат Івермектин, під впливом якого вірус SARS-CoV-2 був цілком вилучений з клітинної моделі протягом 48 год.

У дослідженні, опублікованому журналом «Antiviral Research», взяли участь Інститут біомедичних відкриттів (Biomedicine Discovery Institute) та Інститут інфекції і імунітету Пітера Доерті (Peter Doherty Institute for Infection and Immunity) (Австралія).

Доклінічне дослідження дозволило зробити наступні висновки:

  • івермектин пригнічує in vitro вірус, який породжує COVID-19, - SARS-CoV-2;
  • одноразове введення івермектіна в клітинну культуру зупиняє реплікацію вірусу, приводячи до зменшення його концентрації приблизно в 5 тис. разів за 48 год;
  • речовини івермектіна мають дозвіл на маркетинг в багатьох країнах в якості препаратів для лікування глистових інвазій;
  • івермектин доступний також і в багатьох державах з низьким рівнем доходу, так як включений до Списку життєво значущих медикаментів ВООЗ.

«Ми визначили, то що одноразова доза здатна прибрати практично всю вірусну РНК протягом 48 год, і що навіть вже після 24 год спостерігається дійсно істотне зниження», - зазначили вчені, які вивчали противірусну ефективність івермектіна протягом більше 10 років. За їхніми відомостями, in vitro медпрепарат активний проти широкого діапазону вірусів, таких як ВІЛ, лихоманка денге, грип і вірус Зіка. Івермектин належить до групи P02CF01 АТС-класифікації.

 

Джерело www.sciencedirect.com