Сольфак EW50 (Solfac EW50)

Інсектицидний засіб для знищення синантропних комах

Препаративна форма: водно-масляна емульсія.

Опис: молочного тону емульсія з характерним ароматом, добре розчинна у воді.

Склад: 5,0% цифлутрин, додаткові речовини.

Виробник: Bayer SAS, Environmental Science.

Сфера використання: Препарат «Сольфак» призначений для знищення синантропних комах на об'єктах різних категорій. Застосовується професійними службами дезінсекції як інсектицидний засіб з метою знищення синантропних комах: тарганів, бліх, постільних клопів, мурах, мух, комарів і їх личинок.

Активна речовина препарату «Сольфак» вважається високоефективним інсектицидом (група синтетичних піретроїдів) контактної та кишкової дії. Виявляє гостре вплив на комах, має последействием.

Підготовка робочої емульсії засобу «Сольфак»

1. Перед проведенням обробки приміщень встановлюють зони скупчення, пересування комах. На основі цих даних, встановлюють область робіт по дезинсекції та кількість робочого розчину.

2. Робочий розчин роблять безпосередньо перед використанням.

Попередньо препарат «Сольфак» слід ретельно струсити.

Засіб розчиняють у воді кімнатної температури, регулярно і рівномірно помішуючи.

3. Розрахунок необхідної кількості засобу для приготування емульсії проводять відповідно до таблиці №1. Робоча водна суміш має молочно-білий колір зі слабким хімічним ароматом.

Табл.№1 Розрахунок витрати препарату «Сольфак», необхідного для виготовлення робочого розчину.

Вид комах

Концентрація (%) рабочої емульсії по діючій речовині

Концентрація (%) рабочої емульсії по препарату Сольфак

Кількість засобу Сольфак в мл на 1 л води

Мухи, личинки мух

0,025

0,5

5

Комарі, личинки комарів

0,012

0,2

2

Клопи, блохи

0,012

0,2

2

Таракани

0,05

1

10

Мурахи

0,025

0,5

5

 

Норма витрати робочої емульсії залежить від виду та кількості комах і становить від 50 до 100 мл на квадратний метр, залежно від поглинальної здатності поверхні.

Спосіб використання

У ділянках виявлення, скупчення і переміщення комах виконують обробку поверхонь робочою речовиною методом зрошення із застосуванням різних апаратів (ручні, ранцеві обприскувачі та ін.). Поверхні зрошують робочою речовиною з відстані 20-30 см. Обробляються тільки поверхні, що контактують з комахами. Оброблення виконують одночасно в абсолютно всіх приміщеннях, заражених комахами.

Для обробки незавантажених складських приміщень, призначених для зберігання харчових продуктів, можлива обробка методом ультра-малого розпилення з розрахунку 100 мл концентрату на 1 літр води. Робочого розчину достатньо для обробки 1000 куб. м. Забороняється розпилювать засіб в повітря житлових приміщень.

Період експозиції від двох до чотирьох годин. Потім приміщення провітрюють не менш 30 хвилин, виконують вологе прибирання. Кількість обробок - згідно ентомологічних показників. Найменший проміжок між обробками - 3 тижні.

Знищення тарганів і мурашок

Робочою емульсією частково обприскують поверхні в ділянках виявлення максимального скупчення тарганів і мурашок і на шляху їх переміщення ( "доріжках"). Особливу увагу приділяють отворам і щілинам в стінах, порогах, уздовж плінтусів, вентиляційних віддушин, місцях на стику труб водопровідної, опалювальної та каналізаційних систем, біля мийки, під ванною, за меблями, холодильниками, біля сміттєзбірників і т.д. Норма витрати робочої емульсії 50 мл на 1 кв.м, в залежності від кількості комах і типу поверхні оброблення.

Знищення бліх

Для боротьби з блохами використовують 0,012% (по д.р.) робочий розчин. Суцільному обробленню (50-100 мл / м2) підлягає підлога і стіни на висоті до 1 метра, пороги, щілини за плінтусами, килимами і доріжки, зони відставання лінолеуму. Підстилки, килимки домашніх тварин обробляють з двох сторін і залишають на 2 дні за межами приміщення, перед використанням перуть.

Знищення мух та їх личинок

Для знищення мух застосовують - 0,025% (по д.р.) водну емульсію, якою частково зрошують зони локалізації, проникнення в приміщення і ймовірної посадки комах. Засіб видаляють вологим прибиранням не раніше, ніж через 2 години після оброблення, з поверхонь з якими відсутній контакт - через день. Для знищення личинок застосовують 0,025% (по д.р.) робочий розчин. Виконують знезараження об'єктів зовнішнього середовища з проміжком один раз в 20-30 діб.

Знищення комарів і їх личинок

При знищенні комарів застосовують 0,012% (по д.р.) водну емульсію, якою частково обробляють зони ймовірної посадки і днювання комах: темні кути, стіни і стелі нежитлових приміщень, рослинність, огорожі, зовнішні стіни будівель. Для знищення личинок комарів застосовують 0,025% (по д.р.) робочий розчин. Обробляють їм підвали житлових і виробничих приміщень.

Знищення клопів

Для знищення постільних клопів застосовують 0,012% (по д.р.) робочу водну емульсію, норма витрати якої 50 мл на кв.м. При величезній кількості комах робочу концентрацію можна підвищити в два рази. Постільна білизна не обробляють!

Запобіжні заходи

1. Використовувати відповідно до інструкції.

2. Операторам-дезінфекторам використовувати засоби індивідуального захисту.

3. При роботі з засобом дотримуватися правила індивідуальної гігієни.

4. Під час оброблення заборонено: їсти, пити і курити.

5. Обробку поза приміщенням здійснювати при відсутності опадів, вітру і при температурі до +25 С.

Форма випуску: полімерні флакончики, каністри ємністю від 1 до 5 л.

Зберігання: препарат зберігати в оригінальній тарі, в сухих, добре провітрюваних приміщеннях при температурі від 0 до 25 ° С Зберігати в місцях недосяжних для дітей, окремо від продуктів харчування, напоїв, медикаментів, кормів. Берегти від нагрівання (не менш 1 метра від нагрівальних пристроїв) і прямих сонячних променів.

Термін придатності: 3 роки з дати виготовлення.