Одним з більш частих питань, що зустрічаються у власників собак, - це небажана вагітність сук. Простежити за собакою в період тічки виходить далеко не завжди. У разі якщо сука завагітніла, власнику доводиться переривати процес виношування нею цуценят.
Здійснювати це в домашніх умовах не потрібно. Для того щоб не завдати шкоди собаці, перериванням вагітності зобов'язаний займатися ветеринарний лікар. Чим раніше він проведе необхідні маніпуляції, тим меншою буде загроза появи негативних результатів для життя і здоров'я тварини.
Досвідчений ветеринарний лікар ретельно огляне тварину, грунтовно вивчить анамнез, проведе потрібні аналізи. Вже після цього він вибере найкращий метод переривання вагітності, який не заподіє організму собаки невиправного збитку. Переривання вагітності у собак здійснюється різними методами. В їх число входять:
1. Промивання внутрішніх і зовнішніх стінок піхви кислими середовищами після закінчення акту. Застосування цього способу дає можливість знищити більшість сперматозоїдів, не дозволивши їм запліднити яйцеклітину. Однак даний метод мало результативний, з цієї причини не потрібно витрачати на нього час. Правильніше скористатися найбільш ефективними способами, що забезпечують гарантований результат.
2. Хірургічне втручання. Це досить непроста операція, що часто призводить до негативних результатів. В силу фізіологічного будови собак, витягти плід через родові шляхи не є можливим. З цієї причини аборти собакам роблять тільки в крайніх випадках. Уже після аборту матка тварини залишається пошкодженою до такої міри, що завагітніти і виносити потомство собака вже не може. До того ж, поруч з маткою знаходиться велика кількість кровоносних судин, з цієї причини високий ризик загибелі тварини під час процедури.
3. Переривання вагітності за допомогою фармацевтичних препаратів. Це більш полегшений і ефективний метод позбавлення суки від небажаної вагітності. Ця процедура зазвичай виконується з застосуванням Алізіна - препарату, який був винайдений науковцями та ветеринарами з Франції.


Що являє собою Алізін для собак, особливості застосування речовини

Алізін для собак - це розчин для ін'єкцій, застосовуваний ветеринарами для отримання викидня у суки при небажаній вагітності, що настала в наслідок незапланованої злучки. Його діючою речовиною є синтетичний стероїд аглепрістон. Ця речовина блокує синтез в матці прогестерону і тим самим зриває нормальний перебіг процесу підтримки вагітності, що в результаті закінчується абортом. Препарат можна застосовувати в період до півтора місяців після випадкового зв'язку.
Цей препарат застосовують в наступних ситуаціях:
• якщо в період тічки сталося випадкове спарювання;
• якщо тварина перебувала без нагляду власника на вулиці протягом будь-якого часу, і є ймовірність того, що відбулося спарювання;
• якщо у собаки є протипоказання до пологів і вагітності (занадто літній або занадто юний вік, спарювання сталося з кобелем невідповідного розміру і т.д.).
Ветеринарний лікар може порекомендувати власнику пса придбати Алізін також в тому випадку, якщо вагітну тварина вразила важка інфекція, яка несе можливу загрозу для плода. Його застосування дає можливість припинити вагітність без небезпеки для здоров'я самки. Уже після того, як собака вилікується від інфекції, вона зможе знову зачати і народити міцних цуценят.
В інструкції до Алізіну йдеться, те що даний лікарський препарат також використовують для безопераційного лікування у тварин хвороби піометра. Це захворювання проявляється в гнійному запаленні матки. Найбільше їм страждають нестерилізовані самки старше десятирічного віку.


Протипоказання до застосування препарату
 

Уже після застосування даного препарату змін у фізіологічному циклі тварини не спостерігається. Собака може знову зачати і благополучно родити цуценят. Але є конкретні протипоказання до прийому цього препарату. Його заборонено вводити тварині в наступних варіантах:
• при захворюваннях нирок, печінки, наднирників;
• при наявності підвищеної сприйнятливості до аглепрістону - діючої речовини цього препарату;
• якщо вихованець страждає на цукровий діабет.
Крім того вже після введення речовини тварині можлива поява деяких побічних дій, серед яких:
• алергічна реакція або розвиток запального процесу в місці проколу;
• скорочення тривалості тічки;
• діарея, блювота;
• зниження апетиту;
• якщо викидень стався на пізньому терміні, у суки може сформуватися застій молока (лактостаз)

Більше ветеринарних препаратів Ви можете знайти на сайті БЕЛВЕТ