Методи і техніка осіменіння свиней

Інформація про запліднення свиней потрібна будь-якому поважаючому себе свинареві, який планує зайнятися розведенням цих тварин. Не потрібно розраховувати на те, що природою все закладено на інстинктивному рівні, і свині самі розуміють, що і коли робити. У природі в слідстві природного відбору гине багато тварин, людина ж прагне зберегти своїх вихованців, тому повинен тримати розведення під контролем.

Статева зрілість починається у свинок до 4-5 місяців. Однак, організм тварини ще не готовий до пологів, з цієї причини необхідно дочекатися найбільш отпимального віку свині для запліднення - дев'яти місяців. У цьому випадку потомство буде міцнішим і життєздатним.

Запліднення свиней

Якщо свиня досягає віку, допустимого для спаровування, слід ретельно спостерігати за нею, для того щоб не пропустити початок полювання. Даний період можна дізнатися за наступними показниками:

• Статеві органи червоніють і опухають, можуть з'явитися виділення.

• Свиня стає активною і неспокійною, повискує.

• У певних випадках тварина втрачає апетит.

• Завмирає при появі кнура, спокійно підпускає його до себе.

Існує два методи запліднення свиней: природний і штучний. При першому методі одна свиня може покриватися кнуром з проміжком в 12 годин, або один хряк випускається до кількох свиней (так звана вільна злучка). При другому методі втома кнура може вплинути на кількість поросят, а крім того зростає можливість їх смерті в ембріональному періоді. Очевидно, те що уважний господар стане в'язати одним кнуром одну свиню.

Запліднення свиней штучно може проводитися різними методами, суть яких зводиться до введення спеціального пристрою в статеві органи свині. Через нього в матку надходить сперма, зібрана раніше у кнура. Свиня при цьому повинна бути зафіксована. При використанні даного способу необхідно мати на увазі, те що розбавлена ​​насіннєва рідина кнура зберігається не більше двох днів, після закінчення цього часу гине аж до 60% сперматозоїдів. Яка температура повинна бути у поросяти? Перед використанням сім'я з метою запліднення свиней нагрівають до 38 градусів. Розбавляють його розчином з дистильованої води, глюкози і солі. Розведення дозволяє економити використаний матеріал, що може дуже знадобиться, в разі якщо він узятий з елітного виробника. Штучне запліднення свиней має кілька плюсів в порівнянні з природним:

• Необов'язково заводити кнура-плідника.

• Економиться сім'яний матеріал, так як використовується в розведеному вигляді.

• Виключається отримання травми свинею в разі, якщо давший сім'я хряк значно більше і важче неї.

• Знезараження інструментів виключає можливість занесення інфекцій.

Техніка осіменіння свиней

Для того щоб вдало провести запліднення, важливо виконувати наступний алгоритм дій:

• Ретельно спостерігати за свинями, для того щоб помітити початок полювання.

• На наступний день вже після початку провести запліднення. Перед процесом помити і продезінфікувати зовнішні статеві органи у свині.

• Після процесу дати тварині відпочити, не годувати.

• Через 12 годин повторити процедуру.

• Спостерігати за поведінкою тварини. У разі якщо свиня заспокоїлася, результат сприятливий. Поява ознак полювання свідчить про те, що вагітність не настала.

Є два методи штучного запліднення свиней: із застосуванням розведеною сперми і фракційний. Принципова їхня відмінність полягає в способі введення матеріалу. Використовуючи перший метод, розбавлену сировину вводять в матку за допомогою катетера, сполученого трубкою з резервуаром, наповненим сім'ям.

Запліднення свиней фракційним методом розділене на два етапи: спершу в матку вводиться трохи готового матеріалу. Вже після цього доливають другу дозу, яка складається тільки з розчинника. Перевага даного методу полягає в тому, що розчинник не дає розчину з першої дози витекти назад.

Техніка штучного осіменіння свиней не дуже складна і доступна для кожного свинаря, хоча і має кілька аспектів, які слід брати до уваги. Використовуючи штучне запліднення, можна отримати поросят від виробника, що знаходиться занадто далеко для природного запліднення. Це дає можливість значно вдосконалити поголів'я свиней або отримати цікаве з генетики потомство.

Існують способи підвищення ефективності запліднення свиней. Головне, що може поліпшити результат: бездоганна чистота в місці змісту і повноцінне харчування свинок. Уже після настання вагітності в меню свині повинні бути додані вітаміни і мінерали. Не менш важливо вибирати здорових виробників, які підходять один одному.

Запліднення свиней в домашніх умовах

Принципових відмінностей при заплідненні в розплідниках і домашніх умовах відсутня. Обов'язково утримання тварин у чистоті і правильний раціон. Надати допомогу у виборі оптимальної пари для свині може більш досвідчений свинар або ветеринарний лікар. Для того щоб не завдати шкоди тварині і отримати здорове потомство, при проведенні штучного запліднення свиней в побутових умовах слід залучити до процесу ветеринара. У нього є необхідні для цього інструменти, знання і навички.

У разі якщо в перспективі стоїть завдання всерйоз займатися розведенням свиней, можна попросити фахівця навчити проводити запліднення. У тому числі і при наявності теоретичних знань, перші кілька процедур із запліднення необхідно здійснювати під наглядом і керівництвом ветеринара, для того щоб платою за навчання не стало стан здоров'я вихованця.

На сайті БЕЛВЕТ Ви можете придбати спермодози таких порід як: Українська біла, П'єтрен, Макстер, Ландрас