З приходом весни прокидаються не тільки дерева і квіточки. Разом з усією природою прокидаються також комахи - блохи, кліщі і в прямому сенсі слова псують життя собаці і її власнику. Ці комахи можуть бути переносниками подібних небезпечних хвороб як піроплазмоз, бореліоз, хвороба Лайма та ін. Та й просто укуси бліх викликають у собаки сильний дискомфорт, можуть бути причиною сильної алергії і дерматитів, плюс комахи є переносниками яєць гельмінтів. Такі маленькі, але викликають велику кількість проблем!
З цієї причини кожен власник пса знає, то що до настання весняного сезону необхідно приготуватися: обробити собаку (кішок, до речі, теж) від ектопаразитів.
На сьогоднішній день ми проаналізуємо, які препарати застосовуються з метою захисту наших вихованців від непотрібних "гостей".
Згідно типу впливу все без винятку препарати від зовнішніх паразитів можна розбити в 3 великі категорії:
Репеленти - такі склади не усувають комах, а відлякують їх від тваринного
Інсектоаскаріцідние речовини - знищують вже проживають на тваринному комах
Аскарицидно-репеллентні - препарати комплексної дії. Вони не тільки знищують бліх і кліщів, але і оберігають тварина від їх виникнення.
За типом нанесення речовини можна розбити на:
• Нашийники
• Шампуні
• Спреї та аерозолі
• Краплі
• Таблетки
• Ін'єкції
Нашийники від бліх та кліщів
Нашийники з бліх і кліщів - один з найбільш поширених засобів у власників тварин, проте зовсім не саме результативне. Нашийник надає захист від паразитів на 1-7 місяців.
Плюси: простий у використанні, надів і забув до тих пір, поки не вийшов термін дії речовини, встановлений виробником. Носити такого роду нашийник необхідно спільно з основним нашийником, але ніяк не замість нього.
Мінуси: нашийники містять величезну кількість інсектицидних елементів, його не можна надягати хворим, молодим і вагітним тваринам. За рахунок того, що доза речовини висока, можливий місцевий дерматит в районі носіння.
Так само нашийники можуть бути просочені натуральними складовими: травами та ефірними маслами. Подібні нашийники називаються біо-нашийники. Інший різновид нашийників від бліх і кліщів - ультразвукові, вони видають ультразвук, що не сприймається собакою, але чутливий для паразитів. І біо і ультразвукові нашийники можна носити абсолютно всім тваринам, в тому числі вагітним і цуценятам.
Нашийники від бліх - це допоміжний засіб з урахуванням їх низької ефективності та має бути використано тільки як допоміжна захист, але ніяк не в якості головного засобу від паразитів.

Шампуні від бліх і кліщів
Шампуні від бліх і кліщів - ще одне популярне серед господарів засіб. Його часто застосовують для собак невеликих порід або для цуценят. Як правило, шампуні не зважають головним методом боротьби з комахами, але застосовується як додатковий засіб.
Плюси: просто використовувати, підсумок помітний практично одночасно, менше токсичний, ніж ошейнічек. До складу входять не тільки кошти для боротьби з комахами, а й кошти піклуються за шкірою і шерстю вашого улюбленця.
Мінуси: у разі якщо комах велика кількість - знадобиться додаткова обробка. Результат від використання короткочасний.
Шампуні ніяк не захищають від паразитів, з підтримкою шампунів вам зумієте тільки з їх звільнитися. Так само як у випадку з нашийниками, шампунь використовується як додатковий засіб для боротьби з блохами та кліщами.
Спреї та аерозолі від бліх
Спреї та аерозолі розбризкують на холку тварини. Якщо на собаці є паразити, вони гинуть вже протягом декількох хвилин вже після обробки. Спреї комплексної дії не тільки знищують бліх і кліщів на собаці, а й надають захист від їх появи на 1-4 тижні.
Плюси: просто застосовувати, стабільна захист від виникнення комах до 4-х тижнів
Мінуси: Досить токсичні, не можна застосовувати для вагітних, хворих і цуценят, за винятком спеціальних препаратів для цих груп тварин. Слід стежити, щоб вже після обробки собака не злизала медпрепарат.
Уже після обробки спреями від бліх тварина заборонено купати протягом 4-х годин після обробки, так само необхідно спостерігати, щоб медпрепарат не потрапив тварині в очі. З обережністю необхідно підпускати собаку до дітей після обробки.
У разі якщо тварина купається часто, то і обробку спреєм правильніше повторювати частіше. Спреї не зовсім підійдуть для оброблення кішок, так як є значна ймовірність, що кішечка може його злизати і отримати отруєння. Так само спреї не можна наносити на запалену шкіру, в разі якщо у пса є розчухи від укусів бліх, то правильніше підібрати інший спосіб захисту і лікування.
Спрей Барс - в якості діючого елемента включає фіпроніл - 0,3%. Він належить до фармацевтичних інсектоакарицидної речовин категорії фенілпірозолов. Володіє активністю щодо преімагінальних і імагінальних фаз розвитку бліх, вошей, волосоїдів, кліщів (іксодових, саркоптоідних, хейлетіелл), що паразитують на собаках, кішках, тхорах і гризунах.
Оброблення тварин виконують на відкритому повітрі або в добре провітрюваному приміщенні при відкритих вікнах (кватирках), подалі від відкритого вогню, заздалегідь видаливши з приміщення клітини з декоративними птахами і накривши акваріуми з рибами.
З метою уникнення злизування речовини тварині одягають намордник, шийний воріт або замикають щелепи петлею з тасьми, які знімають вже після повного висихання шкірно-волосяного покриву.
До абсолютного висихання шерсті після обробки не слід дозволяти тваринам злизувати препарат, допускати їх до відкритого вогню і нагрівальних приладів.
Не потрібно мити тварину з миючим засобом за 3 дні до і 3 дні після обробки речовиною, а крім того купати собак в природних ставках протягом 48 годин після обробки.
Спрей Інспектор - як діючих елементів містить фіпроніл - 0,4%, піріпроксіфен - 0,2%, Моксідектин - 0,1%. Що входять до складу речовини діють елементи гарантують його великий діапазон протипаразитарного впливу щодо бліх, волосоїдів, саркоптоідних і іксодових кліщів, личинкових і статевозрілих фаз формування нематод, провідних паразитичну діяльність на кішках і собаках.
Тривалість захисної дії після оброблення тваринного зберігається: проти комах - до 3 місяців, проти кліщів - до 1 місяця. Оброблення тварин виконують на відкритому повітрі або в х добре провітрюваному приміщенні при розкритих вікнах (кватирках), подалі від відкритого вогню, заздалегідь видаливши з приміщення клітини з декоративними птахами і накривши акваріуми з рибками.
Медпрепарат не потрібно наносити на мокру або пошкоджену шкіру, до повного висихання вовняного покриву вже після обробки не потрібно дозволяти тваринам злизувати медпрепарат, допускати їх до відкритого полум'я і нагрівальних приладів. Протягом 24 годин вже після обробки тварина не слід мити, купати і підпускати до маленьких дітей.

Спрей Фронтлайн - в якості діючого елемента включає фіпроніл - 0,25 г / 100 гр препарату. Фронтлайн Спрей належить до інсектоакарицидної речовин групи фенілпірозолов. Активний відносно вошей, бліх, волосоїдів та іксодових кліщів, які ведуть паразитичну діяльність на собаках і кішках.
Захисна дія речовини після обробки собак проти іксодових кліщів триває аж до 3-5 тижнів, проти бліх - 1-3 місяців, після обробки кішок проти бліх - аж до 40 діб. Фронтлайн Спрей призначають собакам і кішкам при ураженні блохами і іксодових кліщів, а крім того для запобігання нападу ектопаразитів на тварин.
Заборонено використання Фронтлайн Спрей хворим на заразні захворювання, що видужують і ослабленим тваринам, а також цуценятам і кошенятам молодше 2-денного віку.
Оброблення тварин виконують на відкритому повітрі або в добре провітрюваному приміщенні при розкритих вікнах (кватирках), заздалегідь видаливши з приміщення клітини з декоративними птахами і накривши акваріуми з рибками.
Аж до абсолютного висихання шерсті не слід підпускати оброблене тварина до відкритого вогню і нагрівальних пристроїв.
Чи не рекомендовано мити тварину за 2 дні до оброблення, а крім того мити і купати в відкритому водоймищі протягом 2 діб після обробки Фронтлайн Спреєм.
Краплі від бліх і кліщів
Препарати в формі крапель упаковані в одноразові піпетки, що спрощує процедуру застосування речовини. Краплі капають на холку тварини, вже після чого препарат, що міститься в них потрапляє в волосяну фолікулу і сальні залози волосяного покриву пса.
Плюси: Не треба розраховувати дозу речовини, піпетка включає потрібну кількість лікарського засобу в залежності від віку і ваги тварини. Просто наносити, не треба втирати. Гарантує довготривалий захист від паразитів аж до 12 тижнів.
Мінуси: Вже після обробки необхідно стежити, щоб собачка НЕ ​​злизала медпрепарат, а так само стежити, щоб препарат не потрапив на слизові і в очі вихованцю.
Уже після застосування речовини необхідно відмовитися від купання в протягом 2-3 діб і не гуляти під дощем.
Ви зможете вибрати один з наступних препаратів: Фронтлайн, Інспектор, Фіпріст, Адвантікс, Рольф Клаб, Адвокат. Для кішок все те ж саме, тільки замість Адвантікс Адвантейдж.

Наприклад, одноразова обробка краплями Фронтлайн гарантує знищення бліх і кліщів протягом 24 - 48 годин. Після оброблення кішок захисну дію проти кліщів триває до 4 тижнів, проти комах - 4-6 тижнів. Уже після оброблення собак захисну дію проти кліщів триває до 5 тижнів, проти комах - 4-12 тижнів.
Краплі Фіпріст. Тривалість захисної дії Фіпріста проти іксодових кліщів: у кішок - 15-21 день, у собак - до 1 місяця.
Тривалість захисної дії речовини від бліх: у кішок - до 1.5 місяці, а у собак - 2-2.5 місяці. Повторні оброблення тварин проводять за показаннями, проте не частіше ніж один раз на 3 тижні.
Краплі Адвантікс. Смерть паразитуючих на тварині комах вже після обробки відбувається протягом 12 годин, загибель або відкріплення іксодових кліщів - протягом 48 годин.
Репеллентна дію речовини проти вошей, бліх, волосоїдів, двокрилих комах, а крім того іксодових кліщів вже після одноразової обробки тварини триває аж до 4 тижнів.
Повторні оброблення при потребі виконують 1 раз на місяць. Препарат залишається ефективним, в тому числі і в разі якщо шерсть тварини намокне, але тривалого перебування тварини у воді рекомендовано уникати, з метою запобігання зменшення ефективності обробки.
Таблетки від бліх
Таблетки від бліх і кліщів - один з найбільш результативних засобів для боротьби з комахами.
Таблетована форма володіє досить високою ефективністю. Медпрепарат, проникаючи в організм собаки, змішується з плазмою і поширюється по всьому організму.
Плюси: Пролонгована дія речовини аж до 12 тижнів, включає смакові добавки, що полегшують прийняття препарату.
Мінуси: Висока ціна. Можуть з'являтися алергічні реакції і індивідуальна непереносимість.
Таблетки від кліщів необхідно використовувати точно відповідно до інструкції.
Таблетовану форму можна вагітним, жінкам, які годують, цуценятам, тваринам з MDR1 мутацією.
Перед прийомом таблеток від кліщів правильніше порадитися з ветеринарним лікарем.
Ми радимо застосовувати такі препарати:
Бравекто
- як функціонуючого речовини застосовується флураланер. Таблетки випускаються в 5-ти дозуваннях і містять від 12,5 до 1400 мг діючої речовини в одній таблетці.
• Через 4 години після згодовування починає вбивати бліх.
• Через 8 годин призводить до смерті 97,9% бліх
• Через 12 годин смерть бліх в абсолютно всіх місцях дослідження близька до 100%
Медпрепарат викликає смерть бліх, провідних паразитичну діяльність на собаці, через 8 годин, іксодових кліщів - через 12 годин і запобігає вторинне зараження собак ектопаразитами протягом 12 тижнів. Смерть бліх відбувається до відкладання яєць, що профилактирует зараження приміщень яйцями і личинками.

Не дозволяється розламувати і розділяти таблетки з метою підбору дози.
Повторні обробки при потребі виконують через 12 тижнів.
Сімпаріка - випускаються в 6 дозах, що містять в 1 таблетці в якості функціонуючого речовини сароланер 5, 10, 20, 40, 80 і 120 мг.
Після перорального введення таблетки дію препарату зберігається протягом не менш 5 тижнів (35 діб). Медпрепарат викликає смерть бліх, провідних паразитичну діяльність на собаці, що не пізніше, ніж через 3 години, а іксодових кліщів - не пізніше ніж через 8 годин вже після введення фармацевтичного речовини. Смерть бліх відбувається до відкладання яєць, що профилактирует контамінацію приміщень яйцями і личинками.
Сімпаріка зменшує ризик передачі збудників бабезиоза (Babesia canis), хвороби Лайма (Borrelia burgdorferi) і анаплазмоза (Anaplasma phagocytophilum), внаслідок знищення іксодових кліщів до передачі збудників вищевказаних захворювань.
При підборі дози дозволяється розламувати і ділити таблетки. У сезон активності бліх і іксодових кліщів препарат необхідно використовувати кожен місяць.
НексгарД Спектра - як діючих речовин містить афоксоланер - 1,87% і мільбеміціна оксим - 0,38%.
НексгарД Спектра належить до комбінованих протипаразитарною фармацевтичним речовин.
Що входять до складу препарату діючі компоненти - афоксоланер і мільбеміціна оксим забезпечують його широкий діапазон протипаразитарного впливу щодо ектопаразитів і нематод, що ведуть паразитичну діяльність у собак: бліх, іксодових кліщів, шлунково-кишкових нематод, личинок дірофілярій.
Інсектицидну дію речовини настає через 30 хвилин вже після прийому препарату, загибель бліх і іксодових кліщів на тварину відбувається відповідно протягом 6 ч і 24 ч. Одноразове використання речовини запобігає повторному зараженню протягом 1 місяця; смерть бліх відбувається до відкладання яєць, що запобігає зараженню приміщень яйцями і личинками комах.
Не потрібно використовувати препарат хворим на заразні захворювання і ослабленим тваринам, собакам у віці до 8 тижнів і / або вагою менше 2 кг, а крім того тваринам інших видів. Цуценятам порід собак, сприйнятливих до макроциклічним ЛАКТОН, в тому числі коллі, бобтейл і шелти, препарат використовують під наглядом ветеринарного лікаря.
Ін'єкції
В основі уколів від бліх і кліщів - сильнодіюча речовина, що діє на паразитів, але безпечне для тварини. В результаті використання гине не тільки паразит, але і його яйця.
Плюси: Пролонгована дія препарату до 6 місяців
Мінуси: Можна робити тільки за призначенням лікаря у ветеринарній клініці.
Розуміючи токсичність речовини, ми все-таки радимо застосовувати інші способи захисту від бліх і кліщів.
Як бачите, асортимент речовин для боротьби з паразитами досить великий. Який препарат підібрати - приймає рішення для себе власник пса. Можна заздалегідь порадитися з ветлікарем. Але головне, завжди обов'язково вивчати інструкцію з використання речовини і точно дотримуватися їй.
Радійте весні без паразитів!