Склад на 1 кг порошку:
Доксициклін гіклат ............. .................. 100 г
Тилозин тартрат ................... ............... ..100 г
Наповнювач ....................................... до 1 кг


Фармакологічні властивості
 

Доксициклін гіклат вважається полусинтетическим похідним окситетрациклина. Активний відносно більшості грампозитивних і грамнегативних мікроорганізмів, в тому числі мікоплазм, хламідій, рикетсій, бруцелл, вібріонів, клостридій. Пригнічує поєднання протеїнів в мікробній клітині, порушуючи зв'язок транспортних - РНК з субодиницею рибосомальної мембрани. Належить до речовин пролонгованої дії - швидко всмоктується і довго виводиться з організму. Біодоступність доксицикліну не змінюється під впливом їжі. Володіє високим ступенем розчинності в ліпідах. З білками плазми зв'язується на 80-92%. Пік вмісту в крові відзначається через 2,5 год. вже після прийому. Лікувальний рівень антибіотика в тканинах зберігається не менше 20 годин. Доксициклін потрапляє в більшість тканин і рідин організму. Концентрується в печінці, виділяється з жовчю, сечею і фекаліями в біологічно активній формі.


Тилозин тартрат відноситься до групи макролідів, вважається продуктом ферментаційної активності актиномицета Streptomyces fradiae. Енергійний проти ряду грампозитивних і грамнегативних бактерій, в тому числі мікоплазм, пастерелл, клостридій, вібріонів, рикетсій, спірохет, хламідій, ерізіпелотріксов, пневмококів, стрептококів і стафілококів. Особливо сприйнятливі до антибіотика патогенні мікоплазми. Тилозин пригнічує білковий синтез бактеріальних клітин в результаті утворення комплексу з субодиницями рибосом. При пероральному введенні добре всмоктується, потрапляє в усі без винятку внутрішні органи і підтримується на терапевтичному рівні в крові тварин і птахів протягом 6-8 год. Найбільші концентрації в крові досягаються через 30 хвилин вже після введення речовини. Біодоступність тилозина не змінюється під впливом їжі. Виділяється з організму з сечею, жовчю та фекаліями.


Показання до використання
Доксін - 200 ВП®
застосовують для лікування і профілактики гастроінтестинальних інфекцій у тварин і птахів, викликаних чутливими до доксицикліну та тилозину мікроорганізмами, а крім того при інфекціях дихальних і сечовивідних шляхів. Антибактеріальна активність речовини поширюється на Mycoplasma, Escherichia coli, Salmonella spp., Haemophilus spp., Brucella spp., Pasteurella spp., Bordetella, Clostridium spp., Campylobacter, Chlamydia, Rickettsia, Staphylococcus spp. і Streptococcus spp, Treponema spp .. Отримана бактеріальна резистентність розвивається дуже повільно. Перед використанням необхідно перевірити чутливість збудників до доксицикліну та тилозину. В період лікування єдиним джерелом пиття повинна бути вода з розчиненою у ній речовиною.


Протипоказання

Не рекомендовано використовувати Доксін - 200 ВП® одночасно з пеніцилінами, цефалоспоринами і лінкоміцином в зв'язку з вираженим зниженням антибактеріального ефекту тилозина; доксициклін не сполучається з препаратами заліза, так як при цьому може порушуватися всмоктування і тих, і інших. Протипоказанням для використання речовини вважається виявлення штамів патогенних бактерій, резистентних до доксицикліну та тилозину.


Побічні ефекти


У досить рідких випадках може спостерігатися надчутливість.


Дозування і спосіб використання


Тільки для орального застосування.


Для птахів з профілактичною метою Доксін - 200 ВП® використовують з розрахунку 1 кг на 2000 л питної води або 0,5 г на 10 кг живої маси в день, протягом 3-5 діб.
Для лікування птахів доза речовини становить - 1 кг на 1000 л питної води або 1 г на 10 кг живої маси в добу. Тривалість курса- 3-4 дня; при змішаних інфекціях, а також хронічному перебігу захворювання - 5 діб. У разі якщо протягом 2-3 діб не трапиться видимого медичного поліпшення, рекомендовано повторно перевірити чутливість мікроорганізмів до доксицикліну та тилозину.


Свині: Лікування: 1 кг на 1000 л питної води в день або 1 г на 8-10 кг живої маси. (Вагою до 50 кг) і на 10-15 кг живої ваги (вагою більше 50 кг) на добу, протягом 3-5 діб.
Профілактика: рекомендовано скоротити лікувальну дозу в 2 рази. Тривалість - 3-5 діб.
Телятам, вівцям і козам Доксін - 200 ВП® призначають з розрахунку 5 г препарату на 100 кг живої маси тіла тварини, два рази на день, протягом 3-5 діб. Препарат застосовують для молодняка жуйних тварин в молочний період, заздалегідь розчинивши в незначній кількості води, молока або замінника молока.
Період абсолютного виведення речовини з організму тварин:

  • М'ясо жуйних тварин ....... 14 діб
  • М'ясо свиней ....... 8 діб
  • М'ясо птиці……. 7 діб.

 

Обмеження у використанні


М'ясо тварин і птиці, вимушено убитих до закінчення зазначених термінів, застосовують безпосередньо для харчування м'ясоїдних або для виробництва м'ясо-кісткового борошна


Зберігання

Препарат зберігають в сухому, захищеному від світла місці, при температурі 15 - 25 C. Термін придатності дивись на упаковці.

 

Форма випуску

Пластикові банки по 1000 г, фольговані пакети по 100 г