Потреба відстежувати гігієну порожнини рота виникає не тільки у людини, а також у його улюбленця, мова йде про собак. Власникам тварин слід постійно обробляти зуби і ясна вихованця, спостерігати за своєчасним видаленням незначного нальоту, а в разі потреби також зубного каменю. Постійна турбота за порожниною рота вихованця дасть можливість зберігати здоровий стан зубів, що буде запорукою успішного їх збереження до самої старості, а крім того зможе допомогти виключити неприємних, а іноді і хворобливих процедур, пов'язаних наприклад, з запаленням ясен або карієсом зубів.

Як почистити зуби вихованцеві

Щоб уникнути множинних мук і укусів з боку тварини, слід починати привчання до чищення зубів вже з чотиримісячного віку. Для цього потрібно почати з використання м'яких щіток без будь-яких паст та інших відволікаючих засобів. Такого роду щіткою слід пройтися по всій поверхні зубів вихованця легкими рухами, переважно по кілька разів. В кінці маніпуляцій в обов'язковому порядку необхідно заохочувати улюбленця.

Як почати привчати до чищення

Через кілька тижнів з моменту проведення перших обробок, собака вже буде тихо сидіти в очікуванні улюбленого заохочення. Це також стане сигналом того, що настав час почати використання зубних паст, спочатку в маленьких кількостях. Для обробки не потрібно використовувати людські пасти, так як вони мають різкий запах м'яти і занадто сильно піняться. У більшості випадків зубні пасти або гелі, призначені безпосередньо для очищення зубів собак, йдуть вже відразу в комплекті з зубними щітками.

Для якісного зняття зубного нальоту необхідно проходити щіткою по всій поверхні зубів, як з зовнішньої, так і з внутрішньої сторони кожного зуба. Здійснювати подібні маніпуляції досить просто, якщо вихованець поводиться тихо. Не потрібно робити різких і сильних потерань зубною щіткою, для того щоб не пошкодити ясна і не спровокувати тим самим їх нагноєння.

На жаль, далеко не у всіх власників виходить привчити своїх вихованців до постійної обробки порожнини рота. Для примхливих і неслухняних собак є спеціальні частування, у вигляді кісточок, паличок і т.д. Вони зроблені у вигляді особливої ​​текстури, за допомогою якої добре видаляється бактеріальний наліт з поверхні зубів, також вони мають приємний освіжаючий аромат. Подібні засоби добре підійдуть і є ефективними тільки в роботі з тими тваринами, у яких ще не виник твердий зубний наліт, так як через його наявності у тварини такі засоби не будуть вже приносити користі.

Усуваємо зубний камінь

Зубний камінь являє собою жорстке бактеріальне нашарування на зубах, що здатне викликати запальні процеси в яснах, служити фактором поганого запаху з порожнини рота тварини і стати в подальшому однією з можливих причин втрати зубів вихованцем, якщо буде оголений корінь. На сьогоднішній день у продажу є не один засіб, який спеціально розроблявся з метою видалення зубного каменю у собак. Найбільш простим, а крім того менш травматичним з усіх - це очищення ультразвуком або лазером.

Подібні послуги пропонуються в багатьох добре обладнаних ветеринарних клініках. В цілому за один візит проводиться оброблення абсолютно всіх граней і сторін зубів, швидко знімається зубний камінь, при цьому, не травмуючи, ясна улюбленця. Перед процедурою тварина буде зафіксована за допомогою спеціальних рушників або пледа, що знімає необхідність введення в сон улюбленця із застосуванням наркозу. Використання наркозу - це постійно велика загроза для улюбленця, так як він не завжди добре переноситься багатьма породами, приводячи в певних випадках до летальних наслідків. Що є досить вагомим приводом проводити процедури по зняттю зубного каменю або самостійно вдома, або в спеціальних лікарнях.

Для початку на ясна буде нанесено особливий антибактеріальний спрей для очищення зубів, потім після закінчення чистки вся поверхня зубів полірується. Полірування потрібне для того щоб посилити ковзаючу здатність, що сприяє легкому змиванню слиною улюбленця частинок їжі. Запалені зони ясен покриваються особливим знезаражувальним гелем, для того щоб прибрати запалення.

Усуваємо зубний камінь в домашніх умовах

 

У випадку з особливо вороже налаштованими або просто сприйнятливими собаками, піддавати обробці зуби найправильніше вдома. Для цієї процедури власнику необхідно буде придбати спеціальну пилку з дрібним напиленням. І за допомогою такого роду пилочки поступово, не поспішаючи, прибирати наліт з поверхні кожного зуба. Категорично забороняється проходитися цієї пилкою по емалі, так як це призведе до її пошкодження. Якщо зубний камінь буде знято, і залишився твердий наліт його необхідно буде усунути особливою пастою для полірування. До і вже після закінчення цієї процедури поверхню ясен найкраще обробити стоматологічним гелем.

Цілком можливо проводити очистку зубів в домашніх умовах до тих пір поки улюбленець веде себе тихо. Якщо йому набридає ця процедура правильніше припинити очищення, заохотивши собаку його улюбленим шматочком ласощів. Примусове продовження чищення зубів в цьому випадку безглузде, і може послужити причиною до неакуратних рухів і як результат пошкоджень ясен.

Вже після виконання процедури з видалення зубного каменю в обов'язковому порядку слід проводити чистку зубів вихованця не менше трьох разів на тиждень. Такого роду догляд за порожниною рота зможе допомогти виключити виникнення різних хвороб порожнини рота, вчасно ліквідовувати незначне скупчення бактеріального нальоту, в слідстві чого наступна процедура по зняттю зубного каменю вихованцю найближчим часом абсолютно не потрібно. Відповідальний власник ретельно відстежує стан зубів свого улюбленця, не заохочує його солодощами, так як від здоров'я порожнини рота залежить і хороша робота травної системи улюбленця, і загальний стан здоров'я.

 

Препарати для догляду за порожниною рота і інші засоби гігієни можна знайти ТУТ