Однією з найбільших таємниць природи вважається те, як деякі маленькі речі можуть заподіяти таку колосальну кількість шкоди. Розмова йде про кліщів. Незважаючи на те що вони досить малі, кліщі вважаються значною проблемою для самопочуття собак і їх власників.
Через велику кількість загроз, які вони представляють, важливо використовувати якісні способи захисту від кліщів для вашого вихованця, тим більше якщо ви проживаєте в районі, де ці комахи поширені. Але з такою великою кількістю різних варіантів ви можете задатися питанням про те який препарат правильніше використовувати. Один з найкращих методів захисту від кліщів вважаються таблетки.


Які є таблетки від кліщів
 

На нашому ринку є три ключових виду таких таблеток:
Бравекто;
Сімпаріка;
Нексгард.
Принцип дії таблеток подібний, однак вони розрізняються діючою речовиною і фірмою виробником.

Бравекто - дані таблетки припиняють зростання дорослих бліх, допомагають лікувати і здійснювати контроль інфікування кліщами. Діюча речовина препарату: флураланер. Країна виробник: Австрія.
Сімпаріка - ці таблетки можуть допомогти уникнути інфікування інвазіями і хворобами, які передаються кліщами. Діюча речовина препарату: сароланер. Країна виробник: США.
Нексгард - крім зовнішніх паразитів - кліщів, таблетки можуть допомогти захистити собаку від внутрішніх паразитів - глистів. Діюча речовина препарату: афоксоланер. Країна виробник: Франція.


Вибір таблетки від кліщів - порада ветеринара
 

Власною думкою ділиться ветеринарний лікар для домашніх тварин:
«Використовуючи всі без винятку 3 види пігулок, можна відзначити, те що вони насправді діють, хоча кожен препарат має власні особливі переваги.
Якщо вибирати серед
Бравекто і Сімпарікой, перевага віддається Сімпарікі. Справа в тому, що ці таблетки мають ряд плюсів. Так, наприклад, Сімпаріку можна застосовувати для маленьких собачок (з 1,3 кг), таких, як той тер'єр, міні пудель і інші, і великих (аж до 60 кг). У разі якщо ж ваш пес важить більше 60 кг, вам потрібно застосовувати кілька таблеток, поєднуючи дозу. Сімпаріка має більше «вагових» категорій - більше таблеток з ваговою категорією улюбленця, а це означає, що ви найбільш чітко зможете вибрати дозу для вашої собаки.
Не забудьте керуватися інструкціями. Не застосовуйте собачі препарати для кішок, так як це може бути летальним для них. Використовуйте лише ту кількість, яка необхідна для розміру вашого улюбленця. Ні в якому разі не подвоюйте дози.


У чому переваги таблеток від кліщів
 

• Через кілька годин після прийняття таблетки, ви з собакою зможете йти гуляти і будете захищені від кліщів.
• Таблетки від кліщів належать до малонебезпечних препаратів (4 клас небезпеки), з цієї причини в разі якщо порівняти їх з краплями (3 клас небезпеки), спреями і нашийниками - то, таблетки найбільш надійний препарат для захисту від кліщів.
• Препарати у вигляді таблеток найбільш результативний спосіб в боротьбі проти підшкірних кліщів. Під час купань і миття вашого улюбленця, краплі які необхідно наносити на холку собак - вимиваються і стають менше результативними. З таблетками подібні проблем відсутній - вони діють весь час.


Термін дії таблеток від кліщів
 

Найбільш довгий період впливу таблеток спостерігається у препарата Бравекто, так одна таблетка буде захищати собаку від кліщів аж до 12 тижнів. Таблетки Сімпаріка оберігають собаку до 35 діб, а таблетки Нексгард володіють захисними властивостями аж до 1 місяця. Крім того потрібно враховувати те, що вже після прийому таблетки, вона починає діяти після 4-8 годин, в залежності від виробника і типу кліща.


Яка таблетка діє краще
 

Згідно з останніми відомостями, хоч препарат Бравекто і розрахований на 12 тижнів, але у нього є перепади в дії захисного механізму для пса. В даному випадку Сімпаріка діє краще.
Таким чином, таблетки, які діють 30-35 діб (Нексгард і Сімпаріка) мають найбільш потужний захист для вашої собачки під час їх використання. І в свою чергу допомагає краще захищатися від кліщів. Таблетки
Сімпаріка, які мають додаткові 2 тижні (таким чином 1 таблетка Сімпаріка діє 35 діб, а Нексгард - 30) стануть хорошим захистом на все літо і 2 тижні осені, коли ще простежується активність кліщів. З цієї причини Сімпаріка зручніше і краще в застосуванні.
Найбільш дорогим препаратом вважається Бравекто
Найбільш бюджетним, проте не менше результативним препаратом вважається Сімпаріка.

 

Де менше побічних ефектів
 

Як і кожен медпрепарат, таблетки від кліщів теж можуть в деяких випадках викликати побічні ефекти.
Вони бувають вкрай рідко і найбільш популярними побічними ефектами вважаються: нудота, пронос, втрата апетиту. Якщо будь-яка з цих ознак триває тривалий період, необхідно звернутися до ветеринара. Відповідно до досвіду використання різних таблеток ветеринарами можна відзначити те, що у Сімпаріки менше побічних ефектів ніж у Бравекто і Нексгард.
Хоч
таблетки мають один з найвищих відсотків захисту від кліщів, рекомендовано, також, в комплексі використовувати краплі, нашийники, спреї, мазі та інші засоби захисту.