Агіта 10 ВГ - інсектицидний препарат, який містить тіаметоксам в кількості 10% і Z-9-трикозен (статевий феромон мух) в кількості 0,05%, а крім того лактозу і цукор. Являє собою водорозчинний дрібногранульований порошок бежевого кольору, без запаху. Уже після розведення у воді утворює суспензію молочно-бежевого тону.
Розфасовують по 100 г і 400 г в пластикові банки місткістю 240 мл і 900 мл відповідно.


Фармакологічні якості

Тіаметоксам відноситься до групи неонікотиноїдів. Володіє контактною і кишковою інсектицидною дією відносно мух, бліх і тарганів. Блокує нікотин-ацетилхолінових рецептори постсинаптичних оболонок нервових клітин, що призводить до смерті комах. Препарат активний відносно комах, резистентних до фосфорорганічних інсектицидів, піретроїдів і карбаматами. Трикозен - статевий феромон мух, притягує комах до областей нанесення речовини. Дія Агіти починається через 3 - 5 хвилин після контакту комах з речовиною. За ступенем впливу на організм теплокровних тварин Агіта 10 ВГ належить до малонебезпечних препаратів, у відповідних концентраціях не володіє місцевоподразнюючим і сенсибілізуючим впливом.
Засіб токсичний для риб і бджіл.
Показання
З метою винищення мух на об'єктах різного виду. Препарат можливо використовувати також для боротьби з тарганами і блохами.
Дози і спосіб використання
Інсектицидний препарат Агіта 10 ВГ використовують у вигляді розчину шляхом нанесення мазків або розбризкуванням на поверхню. Гранули розчиняють в трохи гарячій воді відповідно до розташованої нижче схеми і опису кожного способу окремо. Розчин речовини повинен бути застосований одразу ж після його виготовлення, або ж протягом одного дня. Перед використанням розчину його необхідно дуже ретельно перемішати. У разі якщо процедура оброблення була тимчасово зупинена більш ніж на 30 хвилин, розчин Агіта необхідно повторно розмішати. Приготований робочий розчин наносять в улюблених ділянках проживання комах (теплі сонячні стіни будівлі, віконні рами, підвіконня, двері, опори, частини огорож, труби, молокопроводи та інші поверхні). У період виконання оброблення бажано вивести з приміщення тварин.

Метод обробки

Агіта 10 ВГ

Вода

Кількість полос розміром 10х30 см

Площа підлоги приміщення

Нанесення мазків на поверхність

100 г

80 мл

не менше 8

40 м2

400 г

320 мл

не менше 30

160 м2

Розпилення на поверхність

100 г

800 мл

20 м2

400 г

3,2 л

80 м2

 

Нанесення мазків на поверхню. Для виготовлення робочого розчину в окремій ємності розчиняють 100 г гранул Агіта в 80 мл води і ретельно перемішують для одержання однорідної суспензії. Приготованого робочого розчину достатньо для оброблення кімнат з площею підлоги 40 м2. Суміш наносять пензлем на поверхню смужками розміром 10х30 см. Необхідно наносити не менше 8 смужок для приміщень з площею підлоги 40 м2. При застосуванні інсектицидного засобу Агіта 10 ВГ, розфасованого в банки по 400 г, препарат перемішують з водою з розрахунку 400 г Агіта на 320 мл води і ретельно перемішують. Приготованого робочого розчину достатньо для оброблення кімнат з площею підлоги 160 м2. Суміш наносять пензлем на поверхню смугами розміром 10х30 см. Необхідно наносити не менше 30 смужок для кімнат з площею підлоги 160 м2. При нестачі зручних поверхонь для нанесення розчину, при наявності дерев'яних, проштукатуренних поверхонь або внаслідок небажаність нанесення засобу безпосередньо на стіни і об'єкти інтер'єру розчин наносять на смужки картону або поліетиленової стрічки також прикріплюють до стінок або підвішують до стелі. Період дії Агіта при нанесенні мазків речовини на поверхню становить 6 - 8 тижнів. Розпилення на поверхню. Для виготовлення робочого розчину в ємності апарату для обприскування розчиняють 100 г гранул Агіта в 800 мл води і грунтовно перемішують для одержання однорідної суспензії. Виготовленого робочого розчину достатньо для оброблення приміщень з площею підлоги 20 м2. При застосуванні Агіта, фасованої в банки по 400 г, препарат перемішують з водою з розрахунку 400 г препарату на 3,2 л води і грунтовно перемішують. Виготовленого робочого розчину достатньо з метою оброблення кімнат з площею 80 м2. Безпосередньо обприскуванню необхідно піддати приблизно 30% площини стінок також стелі. У свинарниках необхідно кропити площину стінок в височині найбільш 1,5 м від площини підлоги, але в фермах для ВРХ - в височині більше 2 м від підлоги. Будівлею можливо користуватися знову вже після висихання оприсканих площин. Період дії Агіта при розбризкуванні речовини на площини становить 4 - 6 тижнів. Повторні обробки виконують згідно ентомологічних показань: при скупченні мух або постійному льоті їх в приміщеннях.
Побічна дія
При правильному застосуванні і дозі побічні явища, як правило, не простежуються.
Протипоказання
Заборонено піддавати обробці площини, з якими стикатимуться продукти харчування або корм, годівниці і поїлки, а крім того поверхні, з якими можуть мати контакт тварини. Препарат не потрібно наносити на брудні, дуже пористі, або свіжопобілені площини. Не викидати залишки речовини в раковину або каналізацію.
Особливості використання
Оброблення слід здійснювати в халатах, гумових рукавичках, герметичних захисних окулярах і респіраторах. Не дозволяти потраплянню речовини на шкіру і слизові оболонки. В період обробки заборонено приймати їжу, пити і курити. Уже після завершення обробки необхідно помити руки теплою водою з милом. У разі погіршення самопочуття негайно вивести потерпілого в добре вентильовані приміщення або на чисте повітря і звернутися до лікаря. При попаданні інсектицидного засобу на слизову оболонку ока або шкіру рясно промити їх водою. При ненавмисному ковтанні речовини потрібно випити кілька склянок води, а потім прийняти 10 - 20 таблеток активованого вугілля. При необхідності звернутись до лікаря. Невикористаний розчин утилізують як небезпечні залишки. Спеціального антидоту немає, в разі отруєння речовиною необхідно використовувати симптоматичну терапію.
Умови зберігання
У сухому, захищеному від прямих сонячних променів і вологості, недоступному для дитини і домашніх тварин, в тому числі птахів, місці. Окремо від продуктів харчування і кормів при температурі від мінус 10 С до плюс 30 С.
Термін придатності - 5 років.