Використання крапель Адвантейдж для лікування і профілактики ентомозів у кішок


Загальні відомості
Торгова назва лікарської речовини:
Адвантейдж (Advantage®).
Міжнародна непатентована назва: імідаклоприд.

Лікарська форма: розчин для зовнішнього використання.
Адвантейдж в 1 мл в якості діючого елемента включає імідаклоприд - 100 мг, а крім того додаткові речовини: бензиловий спирт - 832 мг, пропілен карбонат - 165 мг і бутілгідроксітолуен - до 1 мл. За зовнішнім виглядом являє собою прозорий розчин від жовтого до світло-коричневого тону.
Адвантейдж випускають фасованим по 0,4 і 0,8 мл в полімерні піпетки, закупорені запобіжним ковпачком.
Термін придатності лікарської речовини при дотриманні умов зберігання - 5 років з дня виробництва. Заборонено використання Адвантейдж після закінчення терміну придатності.
Зберігають препарат в закритій упаковці виробника, в сухому, захищеному від прямих сонячних променів місці, окремо від харчових продуктів і кормів, при температурі від 0 С до 25 ° С
Адвантейдж необхідно зберігати в місцях, недоступних для дитини.
Невикористаний препарат утилізують відповідно до вимог законодавства.


Фармакологічні властивості

Адвантейдж належить до інсектицидних речовин категорії хлоронікотинілових інсектицидів.
Імідаклоприд {1- (6 хлор-3-піреділметіл) - N-нітро-імідазолідиніл-2}, що входить до складу речовини, володіє вираженим інсектицидним і ларвіцидним впливом на бліх, вошей, волосоїдів, які паразитують на кішках.
Механізм впливу імідоклапріда заснований на взаємодії з ацетилхолінових рецепторів членистоногих і порушення передачі нервових імпульсів, що викликає смерть комах.
Уже після нанесення препарату на шкіру імідоклоприд поступово розподіляється по всій поверхні тулуба і, практично не всмоктуючись в системний кровотік, накопичується в епідермісі, волосяних цибулинах і сальних залозах тварини, проявляючи тривалу (до 4-х тижнів) контактну інсектицидну дію.
Адвантейдж за ступенем впливу на організм належить до малонебезпечних препаратів (4 група небезпеки по ГОСТ 12.1.007-76), при нанесенні на шкіру не чинить місцево-подразнюючої, резорбтивно-токсичної, ембріотоксичної, тератогенної, мутагенного та сенсибілізуючої дії, при попаданні в очі викликає незначне подразнення.


Порядок використання

Адвантейдж використовують для знищення комах (бліх, вошей, волосоїдів), провідних паразитичну діяльність на кішках.
Протипоказанням до використання є персональна підвищена чутливість тварини до компонентів препарату (в тому числі в анамнезі).
Адвантейдж заборонено використовувати кошенятам молодше 10-тижневого віку.
Обробку вагітних і годуючих кішок при потребі необхідно здійснювати з обачністю під наглядом ветеринарного лікаря.
Адвантейдж використовують тваринам одноразово шляхом крапельного ( «spot-on») нанесення на суху, неушкоджену шкіру. Перед застосуванням з піпетки прибирають запобіжний ковпак і, розташувавши її в вертикальному положенні, проколюють захисну плівку носика піпетки (надівши ковпак з протилежного боку), потім ковпак знову прибирають і, розставивши шерсть, наносять препарат тварині, видавлюючи з піпетки, на шкіру в зони, недосяжні для злизування (кішкам - на потилиці).
Залежно від маси тварини використовують Адвантейдж різного фасування в дозах, зазначених в таблиці:

 

Вага тварини, кг

Маркуванні піпетки

Кількісто піпеток, шт

 

 

 

До 4

Адвантейдж 40                 

1

4-8

Адвантейдж 80

1

Більше 8

Адвантейдж 40

Адвантейдж 80

Комбінація піпеток різного фасування

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Для кішок вагою понад 8 кг застосовують комбінації піпеток різного фасування з розрахунку 0,1 мл / кг
Смерть паразитуючих на кішці комах відбувається протягом 12 годин. Захисна дія препарату після одноразової обробки тварини триває аж до 4 тижнів. Повторні обробки тварин протягом сезону активності паразитів виконують згідно з вказівками, але не більше 1 разу в 28 діб.
При терапії алергічного дерматиту, спровокованого комахами, препарат раціонально застосовувати в поєднанні з фармацевтичними засобами патогенетичної і симптоматичної терапії.
При передозуванні препарату у деяких тварин може відслідковуватися пригнічений стан, розширення зіниць підвищене слиновиділення, м'язове тремтіння. В даному випадку препарат змивають водою з миючим засобом і застосовують загальні заходи, націлені на його виведення з організму.
Особливостей дії фармацевтичної речовини при першому застосуванні або при його скасування не виявлено.
Необхідно остерігатися порушень режиму використання препарату, так як це може послужити причиною до зменшення ефективності.
Побічних явищ і ускладнень у кішок при використанні Адвантейдж відповідно до цієї інструкції, як правило, не спостерігається.
У рідкісних випадках вже після використання препарату у тварин вірогідні індивідуальні реакції шкіри (почервоніння, подразнення), які самостійно проходять протягом 1-4 діб і не вимагають використання фармацевтичних препаратів.
Злизування препарату може спровокувати підвищену саливацию (слиновиділення) у кішки, так як препарат має гіркуватий присмак, що не є ознакою отруєння і самостійно проходить через кілька хвилин.
У разі прояву алергічних реакцій у чутливої до компонентів препарату тварини, препарат необхідно ретельно змити водою з милом і сполоснути шерсть величезною кількістю проточної води, а при потребі призначити антигістамінні і симптоматичні засоби.
Не слід використовувати Адвантейдж одночасно з іншими інсектоакарицидними речовинами. Адвантейдж не призначений для використання продуктивним тваринам.

Заходи особистої профілактики

При роботі з Адвантейдж необхідно дотримуватися загальних правил індивідуальної гігієни і техніки безпеки, передбачені при роботі з фармацевтичними засобами. У період роботи з речовиною не допускається палити, пити і приймати їжу. Після закінчення роботи необхідно ретельно вимити руки гарячою водою з милом. Не слід гладити і підпускати тварину до маленьких дітей (до тих пір поки місце нанесення препарату не стане сухим) протягом 24 годин вже після обробки.
При випадковому контакті лікарського препарату зі шкірою або слизовими оболонками очей, їх слід вимити величезною кількістю води. Людям з гіперчутливістю до компонентів препарату необхідно остерігатися безпосереднього контакту з Адвантейдж.
У разі виникнення алергічних реакцій або при випадковому попаданні препарату в організм людини необхідно негайно звернутися в медичний заклад (при собі мати інструкцію з використання речовини або етикетку)

Порожні упаковки з-під лікарської речовини заборонено використовувати для домашніх цілей, вони підлягають утилізації з побутовими відходами.

На сайті БЕЛВЕТ Ви можете купити і інші засоби від бліх та кліщів: таблетки, краплі, мазі та спреї