Укус кліща у собаки: симптоми і методи лікування

Кліщі у собак, як правило, спостерігаються з потеплінням. У сезон відпусток або канікул господарі все більше часу проводять з домашніми улюбленцями на свіжому повітрі, разом з ними насолоджуючись теплом.

І в цей момент важливо не забути про небезпеку, яка підстерігає наших чотириногих друзів в позеленілій траві і на деревах ...

Симптоми укусу кліщів у собак

Спостерігайте за загальним станом вихованця.
Через день - два після укусу тварина стає млявою, починає відмовлятися від їжі.
У місці укусу з'являється свербіж - улюбленець свербить, треться об різні предмети, катається по підлозі.
Деякий час по тому, знайти кліща стає легше - напившись крові, комаха розбухає, стаючи більш помітною. Кліщі є збудниками такого небезпечного захворювання як піроплазмоз у собак.
Серйозна небезпека!

Ледь помітні кліщі з легкістю потрапляють на шерсть тварини, а підчепити їх можна не тільки в лісі або в полі, де росте густа трава, а й під час прогулянки в міському дворі. Найстрашніше - не виявити паразита вчасно, адже ймовірність смертності при відсутності лікування становить 98%.

 

Лікування.

Що робити, якщо собаку вкусив кліщ? Як витягнути кліща у собаки, як його видалити? Всі ці питання гостро хвилюють власників тварин, що зіткнулися з даною проблемою.

Безсумнівно, найкращий спосіб позбутися від кровососів - негайно звернутися до ветеринара.

Але якщо з якоїсь причини такої можливості немає, то ви і в домашніх умовах впораєтеся з енцефалітний кліщем.

В першу чергу, обробіть комаху олією. Це закупорить у паразита дихальця, він почне задихатися і послабить «хватку».
Потім зробіть «зашморг» з нитки, зачепіть її за шийку кліща (там, де він присмоктався до шкіри) або скористайтеся пінцетом і почніть акуратно викручувати його проти годинникової стрілки. Головне, не робіть це ривком - дуже важливо не переламати шийку.
Якщо сам кліщ відірветься, а голівка залишиться в тілі тварини, це може викликати запалення і нагноєння.
Після того як ви видалите паразита, обов'язково обробіть місце укусу спиртовим розчином.

Засоби від кліщів для собак

Кліщі небезпечні тим, що можуть стати причиною інфекцій і переносити небезпечні захворювання, такі як піроплазмоз, гемобартонеллез, хвороба Лайма. Щоб убезпечити тварину, необхідно займатися активною профілактикою, обробляючи собаку протягом усього сезону спеціальними препаратами.

Зараз продається багато різних засобів проти кліщів у собак: нашийники, спреї, зоошампуні, краплі на холку і т.д.

Але хто попереджений - той озброєний. Тому перша порада пильним власникам - після кожної прогулянки уважно оглядати шкірний покрив тварини. Чим раніше ви виявите кліща, тим легше буде його позбутися. Але знайти комаха важко, адже його розміри дуже малі, тим більше, для контакту паразити зазвичай вибирають місця, які господарі оглядати не здогадуються.